Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mièrt nem alszik a baba?

Mièrt nem alszik a baba?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal hogy reggel 8 kor kel, eszik, nagyon nagy nehezen elaszik, 11-12kor felkel, ès este 11-12 óráig fent van, kèsz szenvedès elaltatni. Persze napközben is eszik 3 órànkènt. Hasa nem fàj, nem húzza a lábait, keze nincs ökölbe, nem piros, kakil rendesen. 2 hónapos. Lassan 2 hete ez megy. Vettem görcsoldó cseppet, ami 100%-os. És be is vált nem fàj neki, de viszont továbbra se alszik. Kezemben max fél óra, es kel. Le teszem kel, hinta, bölcső bsbakocsi, ringatás, tápszer csere meg volt. Minden nap megyünk setalni is a levegőre. Kérlek segítsetek, lètezik baba altató?

okt. 2. 21:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Ha reggel nyolckor kel, miért altatod el erőnek erejével, ha aztán 11-12kor kel is? Nyilván nem álmos. 2 hónaposan már nem kell állandóan aludnia, sőt. Nappal már az ébrenlét dominál ilyenkor sok babánál.
okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Te mirol beszelsz 1-es? Hat azert 2 honaposan az optimalis ebrenleti ido 1-1,5 ora. Nyilvan ettol lehetnek elteresek, de pici meg.


De nem tudom kerdezo a valaszt, ez azert kemeny lehet. 1,5 evesem se bir ennyit ebren lenni nappal. Hordozokendo esetleg? Nem megy valami hatterzaj, ami zavarhatja? Tv? Nincs tul melege, vagy epp nem fazik? Besotetitesz neki? Lehet nem birja, ha nagyon vilagos van.

En feltem polyat hasznalni a moro reflex elnyomasa miatt, de ebben az esetben lehet megprobalkoznek vele. Hatha. De egy takaro is jo erre a celra, neten vannak videok hogy kell ratekerni.

okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Az enyém ennyit se alszik. 6 hetes. Kizárólag út közben babakocsiban és cicizésnél, evés helyett alszik. Este már ott se. Éjjel fél 2-nél előbb még sose aludtunk. Volt, hogy fél 4-re értünk haza és onnantól éjjel 2-ig semmit, pedig akkor még ennél is kisebb volt ugye. Estére borzalmas állapotban van. Remegve ordít a fáradtságtól, de nem hajlandó becsukni a szemét. Nálunk volt hasfájás, de az már nagyjából megoldódott, ez egyértelműen nem attól van.
okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1 igen nem kell folyton aludnia, én ezt ugy irtam ahogy kinèz egy napja. 1-1,5 óra renben van, de most van fent 11 óra hoszàja.

#2 kendőm nincs de be kell szereznem, pólya nemjó a kezeit addig addig mozgatja hogy ki veszi és mocorog tovább, utálja ha a kezei már csak ha be is vannak takarva. Csináltam már sötètet, fèlhomàlyt, próbálkoztam porszívó hajszárító, gőz elszívó, kis melegitő ami zúg, nincs túl öltözve se, de nem is fàzik. 24 fok van bent. Babakocsi+cumi, csak mozogjon a kocsi, de ha a cumi ki esik felkel. Most este 10 kor kezdtem tologatni, most van pont 11 még mindig mocorog. 😑

okt. 2. 23:01
 5/23 A kérdező kommentje:
#3 akkor te is ezzel küszködsz. Próbáld meg, ne fürdesd meg csak 1 napot. Nekem nèha beválik, holnap ènis ezt fogom csinálni. Esetleg mosdasd meg kicsit babonás de nekem nèha beválik, amiben alszol a felsőd belső rèszèvel töröld meg mindkèt szemèt. Ha rájövök mèg valami trükkre leírom, együttèrzek. 😕 Kitartást neked is. Èn már ma sírtam is. 😑
okt. 2. 23:06
 6/23 anonim ***** válasza:

#5! Az enyém fürdeni szeret, de mostanában már előtte és utána is ordít, néha kicsit közben is. Előtte a szokásos fáradtságtól, mert újabban pont bealszik előtte. De csak pár percre, így ébredés után viszem fürdeni, amit így utál. Ha viszont nem viszem, akkor nem alszik vissza, hanem folytatja az ordítást, ahol abbahagyta. Utána viszont nem tudom, mi baja. Szerintem fázik. De az a fura, hogy oké, hogy előtte befűtök, tehát hideg nincs, de a kánikulához képest hidegebb, lehet az a baja. Én is nyárimádó vagyok, nekem 40fok alatt hideg. Na, de miután kiveszem, jól bebugyolálom a plüss törcsibe, amiben meleg lesz az addigihez képest, ő meg még jobban ordít olyankor. Szóval nem értem.

Vagy például kaja után is éhes, miközben a gyerekorvos és a védőnő szerint "nem lehet éhes" és ne adjak neki, mert attól is fájhat a hasa. Képes egyszerre betolni akár 250grammot! Szóval ok.,nem adok, mert szerintem se normális már annyit enni, mint ő szeretne, meg komfortcicit se szeretnék, de akkor mi a fr@ncot csináljak, ha egyértelműen éhség jeleket mutat és semmi másra nem hajlandó abbahagyni az ordítást? Mert lassan megbolondulok.

Nyugi, én már többször is sírtam. Ma még pont nem, de már nem egyszer volt, hogy hajnal 4-kor sírva könyörögtem neki, hogy legalább csukja be a szemét. (Kitaláltad, nem érdekelte😂). Most is bőven itt vergődik még, nekem meg már ragad le a szemem.

#3

okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs hogy miért csinálják ezt, èn tegnap már a neten nèztem van e altató, de nincs van csak nyugtató tea, smi segit elaludni. De hogy azt hol fogok találni itt nàlunk fogalmam nincs. 😕
tegnapelőtt 08:25
 8/23 A kérdező kommentje:

Éjfél után pár percel megálltam a tologatással, aludt. Fèl 4 kor kelt fel enni, utána le tettem a bölcsőbe, maga aludt el, és meg mindig alszik.

Hijába próbálkozok, ami a fiamnál bevállt hát nála lesheted.

Olvastam, hogy meg kell változtatni a napi rutint, hogy kizökkentsd, meg az helyett hogy görcsösen el akarnád altatni, sz helyett csinalj mast. Ma megpróbálom másképp csinálni a dolgokat. Hátha...

tegnapelőtt 08:31
 9/23 A kérdező kommentje:
Na akkor egy gyors beszámoló. Ma 9 körül èbredt, evett, fent volt kb 12 ig, bele tettem a bölcsőbe hasra, cumit a szájába 2-3x meglökdöstem, elaludt. Aludt 3 ig, felkelt, evett kakilt, kis rajzfilm 4 óra volt, jött a sirás rögtön ment a bölcsőbe cumi a szàjàba, lökdösès, és láss csodát alszik. Meg sötètet csináltam. Na most hogy ez igy e marad vagy csak az esős nap miatt van így? Meglátjuk. Most fèlek nem alszik majd èjszaka. 😑
tegnapelőtt 16:20
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésképp de mit takar a kis rajzfilm?
tegnapelőtt 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!