Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan szoktatta a kiságyba...

Ki hogyan szoktatta a kiságyba a gyereket?

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát hogy hagytam köztünk aludni a kicsit, most 9 hónapos és már kicsit zavar. Ha elalszik a kezemben akkor simán bele tudom tenni a kiságyába, de ott elaltatni lehetetlen. Ha fel is kel éjjel és látja hogy nem mellettem van akkor addig sír amíg ki nem veszem. Tudom hogy nem lesz egyszerű, de egy kis bíztatást kérek:(((

Ki hogyan csinálta, milyen trükköket alkalmaztatok és mennyi ideig tartott?



okt. 1. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van. Mellettem elalszik, utána átteszem. Ha ébred kiveszem, visszaalszik visszateszem. Már ha nem alszok el én is...


Van hogy próbálom éjszaka kitartóan visszasimogattni, de mikor 20 perce simogatom a hátát a jéghideg földön üldögélve az ágya mellett fel szoktam adni.

okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lányunkat születése után külön szobába tettük a saját kiságyába.

Aztán talán 9 hónapos volt,mikor egészségügyi okokból magunk közé kellett vennünk.

Mikor már nagyobb lett, és folyamatosan lerúgott a franciaágyról álmában, kapott egy fenyő ágyat. A mi szobánkba.


Ott maradt ovis korában. Mikor leballagott az oviból, teljesen felújítottuk a szobáját,festés, új szekrénysor, íróasztal, új ágy. Iskolás szobát kapott és büszkén ment oda aludni. Mert hogy ő már nagylány.

okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idő fog segíteni. Az még a jobbik eset, hogy le tudod tenni, miután elaludt, nem uvolt, ahogy a háta éri a kisagyat. :D mármint én csak itt olvastam ezt, de nagyon rossz lehet. Nálunk az van, mint nálatok, annyi különbséggel, hogy 11,5 hónapos. Mellettünk alszik el, majd leteszem a kisagyba. Éjszaka ha megebred, vagy cumi a szájába+pici Simi, és alszik, vagy kiveszem, megitatom vízzel/tapszerrel, aztán előbb-utóbb visszaalszik. Nekem ezzel így nincs bajom, mert most szerencsére megint jól alszik, most az, hogy egyszer mondjuk ki kell venni éjszaka max az ágyból, nem nagy ügy. Volt vagy két honapunk most, amikor fogzas miatt óránként kelt kb, na az pokol volt...főleg, mert ő pici kora óta elkényeztetett minket a szuper alvással, így ez hideg zuhany volt😂
okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Mindig is az ölemben/cicin aludt el, és úgy tettem át a kiságyba. Ítèletnapig simogathattam volna. De szerintem kevés kisbaba van, aki beéri némi hátsimogatással, és ez teljesen normális. Két éves kora körül tudtam már úgy betenni az ágyba a gyereket, hogy nem kellett megvárni míg elalszik rajtam. Én a helyedben szimplán örülnék neki, hogy van olyan módszer, amivel könnyen visszaalszik, és utána át tudod tenni a helyére. Rossz ötlet megvárni, amíg teljesen felhergeli magát. Magadat szivatod vele.
okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Én pontosan nem is értem mit szeretnél. Hogy beleteszed az ágyba, és ott altatod? Szerintem ilyet nem tudnak a 9 hónaposok, enyémek biztos nem. Persze, hogy sír, ha felkel éjjel, amíg ki nem veszed. Az enyémek külön alszanak születésük óta, de az nem azt jelenti, hogy odateszem őket 8kor, és reggel 6ig nem veszem ki. Még a három évesem mellé is oda kell bújnom, amíg elalszik.
okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor csak én élek ilyen mese világban. Jelenleg az van hogy elalszik a kezemben vagy az ágyunkban és aztán beteszem a saját ágyába. Van amikor elalszok és akkor ott marad velünk, vagy olyan kimerült vagyok hogy nem is akarom az ágyába vinni és egész éjjel velünk van. Anyósom és anyám szerint is nem kéne velem aludnia mert azt szokja meg hogy mindig ott vagyok mellette és így nehezen fog leválni mellőlem. Csak ezért stresszelek rá erre. Vagy lehet hogy ők azt várják hogy a “hagyjuk sírni a gyereket” módszert alkalmazzam és hagyjam ott az ágyában amíg el nem alszik. Na ezt persze soha nem fogom megtenni.
okt. 1. 21:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Altasd úgy, ahogy nektek jó.
okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy 2 éves kora körül volt hajlandó a kiságyban aludni, de így sem egyedül alszik a szobában, hanem apával (én a kistesoval alszok, 1 ágyban, mivel éjjel sokszor ébred, nem bírnám pszichikailag, ha mindigfel kéne kelnem).
okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ő is minden este 5-6 alkalommal ébred fel.
okt. 1. 22:15
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

8 hónaposan már nem lehetett visszatenni a kiságyba, ha egyszer felébredt.

Nekünk a megoldás az ágyunk melletti matrac volt. Ott altattam el fekve szoptatva, majd felkommandóztam az ágyunkra a férjem mellé aludni. Ha kelt, csak lementem mellé, és megint vissza az ágyunkba mikor már mélyen aludt. …vagy elaludtam mellette 😅

11 hónaposan ő maradt a matracon, mi átköltöztünk az ő szobájába. Ha kellett onnan mentem át. Ez volt a tesztidőszak. 12 hónaposan ikea kura ágyat kapott. Amíg ilyen pici volt én is befértem még mellé. Majd idővel ha kelt, volt egy matrac az ágy mellett, azon aludtam vagy csak vártam hogy visszaaludjon.

Nekünk ez vált be. Kb 3 éves kora óta alussza át az éjszakákat úgy, hogy nem kell menni hozzá.

okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!