Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudjuk áttenni a...

Miért nem tudjuk áttenni a kiságyba a picit?

Figyelt kérdés
Kiskora óta úgy aludt, hogy anya mellett fekve cicizve, aztán én átraktam a kiságyba, nyílván amikor jött a foga ez nehezebben ment de még akkor is sikerült, most 13hónapos és egyre nehezebb, egyből fel ébred ahogy átteszem.

ma 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Mert ilyenek a gyerekek.


Az én kisebbikem első naptól kezdve a saját kiságyaban aludt, éjjeli ébredesek után is oda tettük vissza, mert ő így szeretett aludni, 1 éves kora után viszont már őt sem lehetett soha berakni, mindig megébredt közben, ha sikerúlt is, felkelt hamar utana.


Ugyanúgy együtt kell vele aludni most, mint a tesójaval, aki meg velem egy agyban aludt a kezdetektől.

ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Erre szoktattátok , ilyenkor meg már nehéz leszoktatni. Ezért én van az , hogy van a gyerekágy meg a felnőtt ágy.
ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Mert eleve oda kéne letenni, és lehetőleg még ébren.

Képzeld el, hogy elalszol valahol, és aztán tök máshol ébredsz, rád is rádjönne a frász. Nem kell kivenni, akkor se ha felébred, ottmaradhatsz vele, hogy ne sírjon, de ne vedd ki. Nem olyan kicsi már, előbb-utóbb megérti, hogy az az ő helye, ott van az alvás.

ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Az 1-es kommentemben leirtam, hogy nekem az a gyerekem is ezt csinalta, aki elötte 1+ évog csak saját agyban aludt. Szóval mem csak szoktatás kérdése.
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Amit a 3as mond. Már elég tudatos, tudja, hogy nem az ő helye, nem ott szokott elaludni. Ha szeretnétek, hogy a helyén aludjon, akkor ott is kell letennetek. Lehet nehéz lesz pár hétig, de ha kitartóak vagytok akkor át fog szokni ügyesen.

Minél később kezditek annál nehezebb lesz.

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jajj ne is mond. Konkretan kozel 1 eve all a kisagy a sarokban disznek, nem szedtem szet, mert hatha jo lesz meg, de nem, utalja.

Mindezt ugy, hogy o 9 honapos koraig kulon szoba, kulon agyban aludt. Aztan borult minden 🤷‍♀️

Szenvedes ez az egesz alvas tema.

ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Oké, de a te döntésed volt, hogy inkább átvitted magadhoz. Nem lett volna kötelező, nem KELL együtt aludni, ahogy a tesójával sem. Ha azt akarod, hogy a saját ágyában aludjon, akkor kitartasz emellett és kész. Lehet lesz pár szar nap, esetleg egy hét, de átlendül rajta. Nincs semmi baj az együtt alvással sem, most ezt nem azért mondom. Ha mindenkinek jó, akkor úgy is jó, de aki kiír miatta ide kérdést, annak valószínűleg nem jó.

Meg azért megnézném ezt az alvást nálatok. Ezek szerint te 2 gyerekkel alszol együtt a saját ágyadban? Mert akkor vagy 4 méter széles az ágyatok, vagy apuka máshol alszik (?). Hát ezt is embere válogatja, de megnézném a férjem fejét, amikor közlöm vele, hogy igazán alhatna a kanapén, mert nekem a két gyerekünkkel KELL aludnom, miközben a szuper ágyaik üresen porosodnak a szuper szobáikban. Vagy rosszul értelmezem és a tesó csak régebben aludt veled, nem tudom.

Szóval csinálja mindenki úgy, ahogy nekik megfelel, de én sose értettem ezt a mentalitást, hogy hagyom, hogy a nyúl vigye a puskát, de utána meg panaszkodom miatta, hogy így nem jó. Ha nem akarom, hogy velünk aludjon, mert félek hogy ráfekszünk, félek hogy leesik, vagy pl szétrúgja minden éjjel a vesémet és nem tudok pihenni, akkor nem fog velünk aludni, kész...

ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es!


Azt írod:


"Lehet lesz pár szar nap, esetleg egy hét, de átlendül rajta."


Ez egy alapvető tévedésed. Az első gyerekemet pl. konkrétan soha, de soha nem is lehetett beszoktatni a kiságyaba, ahogy a feneke a matracot érte, ebredt és ordított. És nem pár naoig meg egy hétig próbáltuk, hanem 3 hónapig(!). Volt, hogy 5-ször ültem ,1-1,5 órát az ágya mellett, enekelbe, simogatva, míg ordított a kiságyban. Ha 3 óra alatt 10-szer tettem le, akkor 10-szer kelt fel. Egyszerűen nem aludt benne, soha.


A második gyerekem meg pont ennek az ellenkezője volt, ő mellettem nen tudott aludni, mindig kiságyban aludt. Aztán mégis eljött az 1 éves kora után, hogy az addig ágyban alvó gyerekemet egydzerűen nem lehetett lerakni bele, mert egyből kelt, sírt, toporzékolt, nem aludt vissza. Pedib próbáltam, nem egyből vittem az ágyamba, ahogy te hiszed.


Szóval jól hangzik ez, hogy te majd megmondod, hogy nem alszik veletek, amíg nem az az egyetlen másik opció, hogy akkor senki nem alszik. Érted, most a második gyerekem alapján akár mondhattam volna, hogy bezzeg én első naptól az ágyába szoktattam, ezért aludt ott, pesig nem az én érdemem, ő szimplán ilyen volt, semmit nem csináltam másképp, mint az első gyerekkel. Csak míg az első inkábn tombolt és ordított órákon át, a második mindig 5 perc alatt elaludt az ágyában gond nélkül.


De nekem is van olyan barátnőm, aki ezt mondta, mint te, aztán lett egy sz*ralvó gyereke, akivel ninden elve ellenére végül együtt aludt, pesig ő aztán kitartóan nyomta, felkelt 100-szor, labdázva alatta, minden.


Egyébként nem alszok 2 gyerekkel, a nag az ágyába szokott 2 évesen. A kisebbik meg a földön alszik matracon, oda megyek, ha felkel, de az ágyába akkor se tudom lerakni.

ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nekem most csak az volt fura, hogy egész idáig át lehetett tenni, volt hogy átaludta az éjszakát, max egyszer kelt fel, utána egy kis bújás és lehetett vissza tenni. Lehet most jön rá kis eszével hogy anya mellett csak jobb, de nem szeretnénk hogy oda szokjon.
ma 11:29
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as!

Igen ugyan így vagyunk mi is, hiába vagyunk ott a kiságya mellett csak áll kapaszkodva a rácsba és keservesen sír, nem is lehet ki bírni 1-1,5 órát, hát az ember szíve megszakad ahogy hallgatja, csak kíváncsi voltam hogy másnak mi a tapasztalata, hogy most ez vajon állandósulhat-e, vagy mi csináltuk az elejétől fogva rosszul. De bízok benne hogy átmeneti állapot akkor ez is mint minden :)

ma 11:44
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!