Hogyan fog tudni korán felkelni a kislányom, ha majd oviba kell menni?
Annyit leszűrtem, hogy az első három étkezés eléggé közel van egymáshoz. 8-kor reggelizik, 9:30-kor már tízórai, rá 2 órára ebéd.
Lehet hirtelen sok is neki ennyi étel, főleg, hogy reggel meg nem is igen akar enni. Még felnőttként is tapasztalom, ez mennyire fel tudja borítani a napot.
Első körben az étkezéseket ütemezném át, hogy a nappali ébrenléte alatt, belekalkulálva a délutáni alvásidőt is, kb. azonos időközönként következzen a napi 5 étkezés.
Nagyon sűrűn van délelőtt étkezés
Illetve miért ébreszted fel?
A kisfiam is (már középsős)a mai napit 8-ig alszik a nem ovis napokon.
Nálunk az vált be, hogy kb. 20 perccel korábban kelek és nem hangoskodva, de azért mocorgok, kávét főzök, megmosakszom, elkészülök. Ha ez kész, és nem ébredt fel, akkor kinyitom az ajtaját és úgy összekészítem a reggelit (mondjuk te a tejet). Ha erre sem kel fel, akkor kikészítem a ruháját. Erre azért már fel szokott kelni és indulhat a reggel. Amikor még nagyon lassan sikerült összekészülnünk (mondjuk a kiscsoport első félévében), akkor kihagytuk a reggelit. Elég korán tízóraiznak a gyerekek az óvodában (persze ez relatív, itt 9-kor).
A délutáni alvásért nem aggódnék. Rendesen elfáradnak egy-egy ovis délelőttön. A ágyat is meg fogja szokni, nagyon alacsonyak, semmi baja nem lesz, ha egyszer-egyszer legurul. Az elalvásnál meg sokat segíthet, hogy a többieket utánozza, illetve nálunk a dajka, óvónő kezdetben fogja azoknak a gyerekeknek a kezét, akiknek igénye van rá.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!