Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok 50g szénhidrá...

Amanda879 kérdése:

Miért nem fogyok 50g szénhidrát bevitele alatt sem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 11:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Valószínű nem jó az összetétel, lehet nem viszel be elég energiàt ( főleg zsírt) és belassult az anyagcseréd vagy nincs miből fogyni. Ennyi infóból lehetetlen megmondani.

100 g alatti ch bevitelnél màr inkàbb a zsír vàlik a fő energiaforràssà. Ha erre nem figyelsz oda, az nem jó.


Szénhidràtszegény diétàt is lehet jól, meg meg rosszul csinàlni.

Én amúgy 70 és 95 g közt tartom a ch- t. Fehérje 120 körül, zsír vàltozó 140-150 g környékén. Én így érzem jól magam. Szépen fogyok is. Ha később kell korrigàlni, majd megteszem.

Zab meg rizs evés mellett hogy lesz 50 ch? Ott màr azért eléggé oda kell figyelni hogy ne menjen túl. Nekem tésztànàl megy fel 95 re a szénhidràt és alkalmanként csak 40 grammot eszek belőle. és az a maximum. Vàltozatossàg miatt, meg mert szeretem, de ritkàn engedhetem meg magamnak hízàs nélkül, 2 hetente csak egyszer. Biztos jól szàmolsz?

2019. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen jól számolok😊

Tudom hogy 100g zabban van 160ch Illetve 100g rizsben 80g ch és ez alapján számolhatok.

2019. nov. 28. 17:50
 13/15 anonim ***** válasza:
Oké
2019. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A rizs és a zab mellett számolod a zöldségek ch-ját is? Attól függ ugyan, hogy mit eszel, de lehet ez is gond. Pl. a kukorica 100g-ban 24g ch-t tartalmaz, de igazából minden zöldségben van, csak a saláta félék ch-ja elhanyagolható.
2019. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%

Legalább 150, de inkább 180-200g szénhidrátra van szüksége a szervezetednek. Ha ennek az egyharmadát (se) viszed be akkor raktároz a szervezet. Erőhöz és izomépítéshez szükséges a szénhidrát is. Reggel illetve edzés után ehetsz gyors felszívódásút kb 50g-ot.

(Párom versenyfitnesses, rúdtáncos és IR-es egyszerre, a fent leírtak beváltak nála.)

2019. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!