Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért lassult be? Vagy jó ez így?

Miért lassult be? Vagy jó ez így?

Figyelt kérdés
Februárban belefogtam egy teljes életmódváltásba. 27 kilót sikerült fogyni ezidő alatt. Most vagyok 94 kg körül. Az utóbbi időben viszont nagyon belassult a fogyásom. Körülbelül két hónapja iszonyatosan hullik a hajam, jövő hónapra kaptam időpontot endokrinológushoz. Normális, hogy ennyire belassult a fogyás? Nagyjából 2-2,5 kg havonta. Vagy ez jónak mondható? Van köze ennek ahhoz, hogy hullik a hajam? Vagy talán fordítva? 1200 kalóriát és 150g szénhidrátot eszem egy nap. 2 liter vizet iszom mellé, néha 2.5. Több belőle nem megy. Nem dohányzom, nem iszom alkoholt.

2019. nov. 9. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A te jelenlegi súlyoddal napi 1200 kcal igen erős koplalás. Ettől simán hullhat a hajad. A havi 2 kg fogyás egészséges tempó lenne - de nem ilyen étrend mellett. Gondold át az összetételét, és próbáld meg inkább ez alapján a cikk alapján összeállítani: [link] (ha nem tudsz angolul, akkor a képet nézd meg vagy használd a google translate-t). Az étrend rossz összetétele is okozhat hiánybetegséget és hajhullást, amellett, hogy nem is fogysz úgy, ahogy kéne.


Mozogsz is? Ha nem, legalább gyalogolni kezdj el naponta. Gondolom, a telefonod tud lépést számlálni, legyen meg az a 10 ezer, de több is lehet, ha mást nem sportolsz.


Ezen kívül próbáld a háziorvosodat megkérni, hogy küldjön el valami alap vérvételre, hogy már annak az eredményével mehess az endokrinológiára. Szerintem így hamarabb kiderülhet, hogy mi a baj. (Esetleg azt a trükköt is bevetheted, hogy az endokrinológia időpont utáni hétre vérvételre is foglalsz időpontot, mert valószínűleg onnan is arra küldenek - ha mégse, lemondod, valaki örülni fog :-)).

2019. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen, ott megnézték, hogy van-e vashiányom, de nincs. Teljes vérkép készült akkor. Utána voltam nőgyógyásznál is, mert volt egy cisztám, ami felszívódott,azt hitte a háziorvos, hogy kialakult újra és az okozza a bajt, de nem. Igyekszem mozogni mellé, amennyit bírok, mert olyan munkám van, hogy tíz órákat állok, megyek egy nap és nagyon durván visszeres lett a lábam. Plank, súlyzó, bicikli, stb. Ezek mennek, amikor van erőm hozzá.
2019. nov. 9. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem annyit tehetsz, hogy amíg várod, hogy eljuss az orvoshoz, kísérletezel. A 150 g szénhidrát oké, de annak se mindegy az összetétele, mennyi mellette a rost. Azt is gondold át, hogy milyen minőségű zsírokat fogyasztasz. Ha nagyon kevés a zsír, akkor jó esélyed van rá, hogy valamilyen esszenciális zsírsavból lett hiányod, vagy valamilyen zsírban oldódó vitaminból. De ha el tudnál jutni dietetikushoz akivel átbeszélnétek az étrendedet, akkor lehet, hogy kiderülne egy-két dolog, amire nem gondoltál. Persze lehet valamilyen ettől teljesen független hormonális probléma is a háttérben, de egy ilyen szűkre szabott étrendet nagyon könnyű elrontani, ami mostanra jött felszínre, mert mostanra fogytak el a szervezeted tartalékai.
2019. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Havi 2-2,5 kg fogyás még mindig erősnek számít. A lassulás törvényszerűen bekövetkezik, ahogy az ember közelít a népesség átlagára jellemző testtömeghez. A hajhullásnak esetleg valamilyen nyomelem hiányára visszavezethető oka lehet, ezért érdemes lenne belsőségeket (elsősorban máj) beiktatni az étrendbe ill. talán Béres cseppet kipróbálni.
2019. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, megfogadom a tanácsokat, aranyosak vagytok. 😊
2019. nov. 10. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!