Ti mikor fogytatok diéta elkezdése után? Sokszor olvasom azt, hogy "-mit vársz 2héttől mikor a felesleg sem 2hét alatt ment rád? "
Akik elkezdtetek fogyókúrázni mégis mikor és hogyan kezdtetek el fogyni?
Mikor indul be a fogyás?És ha már beindult akkor "meddig tart"?
Kinél hogyan volt?
Nem az érdekel,hogy mi az általános elmélet,hanem az érdekel,hogy ki hány kilóról hány kilóra fogyott mennyi idő alatt és hogyan indult be a fogyás(egyből vagy hetek múlva stb.)
Nekem akkor indult be, amikor elég alacsonyra csökkentettem a szénhidrátot. Heti átlagban 30 dekát fogytam (laza fogyásom volt, de erre voltam képes), ez tizenpár kiló súlyvesztésig tartott, nem számolok, eleinte pedig mérlegem se volt.
Utána jött bő egy év stagnálás, majd szénhidrátcsökkentés. 2kg vízvesztés, majd egy hónap stagnálás (éhes voltam, úgy ettem, mint addig). Utána éhség- és kalóriacsökkenés, 7 kiló fogyás, talán valamivel gyorsabban, mint az első esetben.
Aztán egypár hónap stagnálás, változó mennyiségű szénhidráttal, de átlagban egyre csökkenve.
Utána szénhidrátcsökkentés... Ez már a végső érték, ha ez se jön be (de szerintem be fog), kénytelen leszek többet mozogni, ami jó, csak a kánikula múljon el.
Nálam a kalóriadeficit azonnal be szokta indítani a fogyást, de ha mégsem, akkor kalóriadeficit + extra mozgás vagy valami böjtösebb nap (minimális ch és kalória).
A kérdésbeli dolgot akkor mondják, amikor valaki 2 hét alatt akar nagy eredményt... Amúgy én nem szeretem, mert azt sugallja, hogy a fogyáshoz annyi idő kell, mint a hízáshoz, pedig ez nem így van, a legtöbb esetben legalábbis. Lassan fogyok, de sokkal, sokkal gyorsabban, mint ahogy hízom.
A fogyás beindulhat azonnal, csak ugye 1-2 hétig nem biztos, hogy látszik, a testsúlyingadozás miatt. Szénhidrátszegény vagy durva kalóriacsökkentéses diétánál tipikusan látványosabban indul a fogyás, persze ez nem izomvesztés.
A szénhidrát alacsony volta nem okoz izomvesztést (inkább ellenkezőleg, ha elég alacsonyra mész és a fehérje megfelelő szinten van, nem túl sok, nem túl kevés), feltéve, hogy emeled a zsírt, ha a kieső szénhidrát túl sok kalóriakiesést jelentene.
A kalóriadeficit ne legyen nagyon nagy és legyen megfelelő a fehérjebevitel, akkor már sokat tettél az izomvesztés minimalizálásáért, erre jön még az izmok megmozgatása, hogy tuti ne akarja elbontani a test az energiaigényes költséges izmokat.
A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, igazából olyan alacsonyra viheted, amennyire bírod és jónak látod. Csak emeld a zsírt, ha kell, s ha nagyon alacsony a szénhidrátbevitel, ne legyen magas a fehérjebevitel, illetve az elején igen, de ezen a szinten (kb. <50g szénhidrát naponta) illik utánaolvasni a tudnivalóknak.
Nagyon változó az a szint, ami hatékony és tartható, élvezhető az ember számára, sőt, nem is mindig esik egybe a kettő, na akkor van gond.
A szénhidrát egyetlen faktor, az emberek mások, az utolsó kérdésedre nem lehet így konkrét választ adni.
9 hét alatt 8 kiló minusz, nagyrészt zsírból, heti 12 óra edzés, kaja mérve, kalória számolva
az elején gyorsabban, de annak nagy része víz, mivel felhagytam a szemét kajával, így a nem kívánt sóbevitellel, aztán jött le szépen egyenletesen, izmot csak onnan veszítettem, ahol nem használtam az izmaimat úgy ,pl kar, mert bringázom,
viszont azért reagálnék egy két ostobaságra:
A szénhidrát alacsony volta nem okoz izomvesztést /EZ NEM IGAZ!!!/ (inkább ellenkezőleg, ha elég alacsonyra mész és a fehérje megfelelő szinten van, nem túl sok, nem túl kevés), feltéve, hogy emeled a zsírt, ha a kieső szénhidrát túl sok kalóriakiesést jelentene. EZ SEM IGAZ, NEM SZÉNHIDRÁTCSÖKKENTÉSBŐL KELL MEGOLDANI A KALÓRIADEFICITET, EZ CSAK A TESTÉPÍTŐKNÉL VAN ÍGY, DE ANNAK IS MEGVAN A MIÉRTJE, ÁTLAGEMBEREKNÉL, VAGY ÁLLÓKÉPESSÉGI SPORTOLÓKNÁL NEM ÍGY VAN.
A kalóriadeficit ne legyen nagyon nagy és legyen megfelelő a fehérjebevitel, akkor már sokat tettél az izomvesztés minimalizálásáért, erre jön még az izmok megmozgatása, hogy tuti ne akarja elbontani a test az energiaigényes költséges izmokat. NA EZ VISZONT IGAZ!
A szénhidrát nem esszenciális tápanyag,SERINTED AKKOR MI?! AZ KALORIGEN TÁPANYAGOK KÖZÜL A LEGFONTOSABB, AZ IZOMSEJT CSAK SZÉNHIDRÁTBÓL TUD ENERGIÁT NYERNI, VAGY FEHÉRJÉT VONT VISSZA A TEST - LÁSD GLÜKONEOGENEZIS, VAGY KÖZVETLENÜL A VÉRCKOR UTJÁN, AMI NEM MÁS MINT SZÉNHIDRÁT, KÉT SZÖVET VAN ZSÍRBÓL IS TUD ENERGIÁT NYERNI, A SZÍVIZOM ÉS A VÁZIZOMZAT
igazából olyan alacsonyra viheted, amennyire bírod és jónak látod. Csak emeld a zsírt, ha kell, s ha nagyon alacsony a szénhidrátbevitel, ne legyen magas a fehérjebevitel, illetve az elején igen, de ezen a szinten (kb. <50g szénhidrát naponta) illik utánaolvasni a tudnivalóknak. EZ JÓ LEHET EGY TESTÉPÍTŐNEK AKI 12 HÉT ALATT BE AKAR SZÁLKÁSODNI DE OTT SE MINDIG, LEE PRIEST 600 g ch-val SZÁLKÁSODIK NAPONTA, DE MONDOK SAJÁT PÉLDÁT IS, ÉN 350 G CH-N VAGYOK MOST, ÉS FOGYOK, IGAZ HETI 12 ÓRÁT EDZEM, HA BECSÖKKENTENÉM A CH-T AZ EDZÉSMINŐSÉGEM OLYAN SZINTEN SZENVEDNE CSORBÁT, HOGY EGYRÉSZT NEM FOGYNÉK, ZSíRBÓL PLÁNE NEM, MÁSRÉSZT LEGYENGÜLNÉK ÉS NAGYON HAMAR MEGBETEGEDNÉK, TAPASZTALAT, MERT ANNO ÉN IS GYÚRTAM ÉS DIÉTÁZTAM, AZÓTA MÁR KICSIT MÁSKÉPP LÁTOM A DOLGOKAT,
TOVÁBBI INFO:
dR OSVÁTH PÉTER: SPORTORVOSTAN, SPORTEGÉSZSÉGTAN, EGYETEMI TANKÖNYV
Nagyon változó az a szint, ami hatékony és tartható, élvezhető az ember számára, sőt, nem is mindig esik egybe a kettő, na akkor van gond.
A szénhidrát egyetlen faktor, az emberek mások, az utolsó kérdésedre nem lehet így konkrét választ adni.
Egyből elkezdesz fogyni, mert az energiamérleggel nem lehet vitatkozni, ha kevesebbet viszel be, mint amit felhasználsz, akkor a többit a testednek kell pótolni, ott és akkor. Nem ezért mondják, hogy nem kell egyből csodát várni, hanem mert a mért értékbe akár több kiló ingadozás is belefér a víz és "egyéb" anyagok miatt, ha ezt összeveted azzal, hogy heti fél-egy kg fogyás az egészséges, akkor világos, hogy akár hetekig is lehet bizonytalan, hogy most akkor fogysz-e vagy mi van, ilyenkor nem kell feladni azon az alapon, hogy már megint nem sikerült :)
Addig tart, amíg van kalóriadeficit. Nyilván eljöhet az is, hogy a fogyással csökken a kalóriaszükségleted és beáll egy új egyensúlyi állapot, ekkor ha tovább akarsz fogyni, tovább kell csökkenteni a bevitelt vagy növelni a felhasználást, nyilván egyre könnyebb mozogni és ezért egyre szívesebben csinálja az ember.
Annyival biztatnálak, hogy nagy túlsúly esetén az elején elég szépen lehet fogyni, nálam legalábbis jól bejött ez a dolog, én februárban, tehát durván 6 hónapja kezdtem fogyni 120 kilóról (36/F, 178cm) és eddig simán lement 26 kiló. Egy élmény amúgy, amikor már látod a hatást :) Az összes ruhámból kifogytam, XXL-es helyett L-es cuccokat veszek és kb mindenki, akivel találkozom, azzal kezdi, hogy milyen sokat fogytam :)
Nekem "csupán" az a bajom,hogy egyáltalán nem indul be a fogyás,sehogysem!!
Tehát értem ez alatt,hogy 8hete 92kg voltam.Szoptatást abbahagytam,majd kevesebbet ettem.Semmi nem történt.
Aztán próbáltam,hogy kevesebb szénhidrát,de ugye akkor több a zsír ez sem használt semmit.
Majd még kevesebbet ettem.Nem fogytam egy grammot sem.
Aztán most ott tartok,hogy 1000-1200kalóriát eszek,kb.100-250kalóriát mozgok és még mindig nem indult meg a súlyom lefelé:((
Sőt valamiért "híztam" is.Kb.2kg vagyok nehezebb azóta.
A férjem velem "fogyózik" és ő fogyott,pedig sokkal többet eszik mint én.
Ezért írtam ki a kérdést,hogy esetleg van-e remény vagy valami olyan praktika még ezek mellé amivel nálam is megindulhatna vagy menjek orvoshoz vele?
Krisz85, ha nem jó neked a szénhidrátcsökkentés, TE ne tedd, ennyi.
A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, ez akkora tény, hogy szinte bárhol utánanézhetsz, mindenki, aki ért a táplálkozáshoz, tudja. Tényleg nem az, nem tehetek róla, a testünk működik nélküle is. Sosem biztatom a normál fogyni vágyókat, hogy túl alacsonyra vigyék a szénhidrátot, ha nekik nem jó, de ez pont egy nagyon egyértelmű alapinfó volt, amit máig szeretek elszórni, kevesen tudnak róla az átlagemberek között.
S a testépítők is csak úgy működnek, mint egy normál ember. A bevált szálkásító étrendek nem nézik, hogy profi testépítő, hobbi testépítő vagy egyéb ember csinálja őket :) A szénhidrátcsökkentés rengeteg értelmesen fogyókúrázónál megjelenik, nem véletlenül, hasznos dolog.
Igen, a szénhidrátcsökkentés nagyon durva szinten bekavarhat az edzésbe, szerencsére senki nincs arra kényszerítve, hogy napi 20g szénhidráttal testépítsen, főleg, hogy az edzés eleve megnöveli az eleve egyéni szénhidrátkeretet. Van egy módszer, ahol pont edzés előtt eszik a szénhidrát zömét, a teljesítményükkel nincs gond, viszont elhasználják a szénhidrátot, így az a lehető legjobb módon és gyorsan használódik fel, nem kering a testben s kavar be a választott étrendbe. De ez elég speckó dolog, én se rég tudok róla. Érdekes lesz majd többet edzeni, én csak normál alap munkákkal kapcsolatban tudom, hogy 18 órával az előző, igen szénhidrátszegény étkezésem után eléggé ideális sittet lapátolni egypár órát (intenzívebb dolgot sosem csináltam még, ez van). De ez is csak rólam szól, az emberek különböznek. Én tudom, olyannal élek, aki teljesen másmilyen.
Óriási tömegek élnek szénhidrátszegényen, egy részük hobbi testépítést végez, sokan életmódszerűen csinálják és több energiájuk van, mint valaha. Elég sok tudományosabb, de laikusnak is érthető cikk van a témában. Ez nekem elég meggyőző, szerencsére nekem pont remekül passzol az ilyesmi. Cukorbeteg már nem leszek, az biztos, bár több más betegségre is jól hat ez az étrend, ha jól csinálják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!