Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha napi 1200 kalóriát eszek,...

Ha napi 1200 kalóriát eszek, lefogyhatok úgy, hogy tartani is tudom a súlyomat?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok, nő és 64,5 kg. Mindig 60 kg voltam. 1,5 hónap alatt szeretném leadni, mert az utóbbi időben sajnos hajlottam az érzelmi évesre és így már kezdem kényelmetlenül érezni magam a bőrömben. Mellette nyilván mindenhová gyalog közlekedek.

júl. 15. 17:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Emellet azért már nem lassulna le úgy az anyagcserém, hogy jojó lenne belőle ugye?
júl. 15. 17:12
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Fotó nélkül nehéz segíteni, de valószínűleg nem szorulsz fogyásra. Mi nem tetszik magadon?
júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés az 1200, egyél többet nyugodtan, most végülis tök mindegy hogy 1,5 vagy 2,5 hónap lesz. Az 1200-al meg csak kínzod magad és nagy eséllyel nem is fogod tudni betartani. Egyél 1500-1600 körül, az is baromi kevés, úgyis gyorsan lemegy ez a pár kiló, hidd el. Ha gyorsítani akarsz rajta, akkor inkább mozogj többet.
júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyel tobbet, es mozogjal tobbet. Kaloriadeficit.
júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá okod, hogy kényelmetlenül érezd magad, a súlyod teljesen megfelelő. Ha érzelmi evésben szenvedsz, akkor a pszichéddel kell foglalkozni, nem pedig büntetésből éheztetni magad. Az alapanyagcsere alá lemenni bűn. Felemészted saját magad. Ne a súlyodban keresd a megoldást a problémádra, sőt, a súlyvesztés esetleg további problémákat generál.
júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

De, belassulna. Ez neked kevés. A minimum a BMR amit fogyas alatt is meg kell enni. Neked 1400-1420 kcal. Az alatt ha eszel pár hét alatt belassítod. Szóval az a minimun.



A jojózás meg csakis attól függ hogy utána mit eszel. Ha fogyás után ugyanazt és ugyanannyit eszel mint most, akkor visszahízol

júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Ezt a lelassuló anyagcsere kifogást el kéne már felejteni. Igen, 1200kcal meglehetősen kevés, azzal akkor is fogyni fogsz, ha esetleg 50kg ig fogynál le.


De a gond ott szokott lenni, hogy át emberek nem becsületesen számolnak. Hány éves vagy!

júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

#7 igen, fogyni fog. 1-2 hónapig. De a test Éhezik! BMR alatt. Tehát valami nem mikodik jol. A test optimalizál. Elkezdi kevesebb energiabol is mukodtetni, habar nem tokeletesen. Onnantol kevesebb energiara van szuksege. Tehat kisebb lesz maga a BMR. Tehat a kaloriaszukseglet. Tehat ha fogyas utan visszaal valaki csokke t BMRral egy kiszamolt sulytarto kaloriara azzal lehet hizni fog. Mert kissbb a BMR amibol kiindul.


A -500 kcal meg hulyeseg. 154 cm vagyok heti 4 sporttal. Ha 500 kcalt kivonnék a napi igényből, bMR alatt lenne tehát veszélyesen, egészségtelenül fogynék. Azoknak a nőknek akik vékonyak vagy alacsonyak, a -500 kcal túl sok. Nagyon téves ez az 500 meghatározás. Nem véletlen szoktak manapság max 20-25 százalékos csökkentést javasolni

júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

#8 túl sok volt a netes marhaság. 500kcal deficit az senkinek nem túl sok.


Okoskodni lehet, de attól még mindig nem fogsz lefogyni.

júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

9

Dehogynem sok... Nekem is sok lett volna ha nem sportoltam volna. 60 kilóról fogytam, akkor 1524 lett volna a súlytartó kalóriám ha ülő életmódot folytattam volna, a BMR-em pedig 1270 volt. Tehát a mínusz 500 Kcal-al jóval a BMR alatt ettem volna.

júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!