Ezek után mit gondoljak a kalóriaszámolgatásról? Szemfényvesztés az egész?
"Tavaly például odafigyeltem, mikor mit eszek. Kerültem a kenyeret, az édességeket, stb."
Ez továbbra sem kalóriaszámolás. Nem csökken feltétlenül a beviteled attól, hogy kenyér és édesség helyett mást eszel.
Tessék rendesen számolni egy hónapig, de már két hét után látszani fog, hogy mi az ábra. Utána lehet, hogy működni fog a becsléses módszer, de előtte nem.
Attol meg hogy nem eszel kenyeret meg edesseget, ugyanugy meg tudsz enni annyi kaloriat amitol nem fogysz hanem sulyt tartasz.
Amig nem számolsz kalóriát addig ne alkoss veleményt a kalóriaszámolásról.
Pont az a lényeg hogy x ételek kizárása vagy étkezések helyettesítése minden ilyen arra épül hogy ezáltal nagy eséllyel kevesebb kalóriát visz be az ember. De te ezen a szinten vagy. Szóval arrol tudsz velemenyt mondani hohy ha kihagysz etelcsoportokat, nem fogysz.
A kalóriaszámolást előbb űzd minimum két hétig és utána arról is
Szia! Saját tapasztalat. -60 kg
1. Olyan, hogy fogyókúra, nincs
2. Teljes életmódváltás a megoldás
3. A falási rohamok és a beállított étrendtől való nagyfokú eltérés leküzdhető akarattal. Tudatosan kell táplálkozni
4. Mivel nem lehet mindennap sem ugyanazt, sem azonos mennyiséget enni, nyilván kell lennie kisebb eltéréseknek. Ez így jó, ez is valamennyit segít a falási roham ellen.
5. Akarat, hogy egy egész életen át egyensúlyban legyen az ember.
Ez a szerencse is elmúlhat ám kérdező…
40 éves koromig akármit ettem, akármit ittam soha nem ment a súlyom 75kg fölé…
Mondhatjuk olyan voltam mint te…
Aztán kicsivel 40felett valami megváltozott, azt tudtam, hogy híztam kicsit, eleinte még tetszett is, végre nem hívtak kákabelünek a haverok… aztán kezdett kényelmettlenné válni… mikor 44 évesen ráálltam hosszú idő után elősször a mérlegre, én olyan 100kg ra számítottam a tükör alapján, 127kg voltam…
Akkor kezdtem kétségbeesni és azóta számolom mindig a kaloriákat.
De ahhoz tényleg olyan szinten kell koplalnom hetekig, hogy már az ájulás szélén legyek,
Senki nem mondta hogy a fogyas konnyu. Pont azert kell szamolgatni hogy ne koplalassal de fogyj. Kiszamithatoan, lassan, egeszsegesen
Egyébként, ha szó szerint nézzük, igazad van.
A kalóriaszámolGATásnak nincs érdemi hatása.
A kalóriaszámolás az viszont működik, megfeleő keret betartásával.
Hát nem igazán sikerült meggyőznötök, az én tapasztalatom más. Nem egy példával találkoztam az életben, ahol ez a dolog megbukott. Ki ne ismerné azt az embertípust, aki bármit is eszik, egyáltalán nem hízik. Volt nem egy ilyen ismerősöm. Konkrétan mérhetetlen mennyiséget zabált, és egyszerűen olyan sovány volt, mint aki az etiópiai menekült táborból szabadult. És nem futott minden nap maratoni távolságokat, nem volt aktívabb, mint mondjuk a testvére, aki meg mondjuk kövéres volt. De olyanra is van példa az ismertségi körömben, aki mindenféle teljesítménytúrákon vesz részt heti szinten, és mégis kövér. Igaz, izmosan kövér, tehát végül is a saját játékszabályain belül fittnek mondható, de akkor is zsíros. Pedig elvileg 60 kilométer terepséta eléget vagy 8.000 kalóriát. ELVILEG. A szervezet mégse pusztul bele abba, ha az ember nem eszik teljesítménytúrás napokon se többet, mint mondjuk 4.000 kalória. És, lead a szervezet aznak 4.000 kalóriát? Hát rohadtul nem. Mert a szervezet alkalmazkodik. Az ókorban a szegények gyalog közlekedtek óriási távokat. Például a zsidók, mikor a világ minden pontjáról elzarándokoltak Jeruzsálembe, mint a delegáció tagjai. Napi 100-120 kilométert kellett lesétálniuk. Az mennyi kalória égetés? Minimum öt-hat pizzányi, de valószínűleg még annál is több. És, mi volt a napi kosztjuk? Pár falat macesz. Mert ennyire tellett. És még az se volt mondható, hogy ezek az emberek csont soványak voltak, mert szálkásan izmos test kellett ahhoz, hogy ennyit le tudjanak sétálni mindenféle cókmókok cipelésével kiegészítve. Vagy kínában. Mikor látástól vakulásig dolgoztak a parasztok a rízsföldeken, kalóriaszámolgatást alapul véve itt is tízezer körüliről beszélhetünk, és mégis életben maradtak napi egy marék rizzsel, vagy egy darab főtt krumplival. Mennyi kalória van egy főtt krumpliba? Vagy egy marék rizsbe? És mennyi kalóriát éget el reggel 6-tól este 8-ig puszta kézzel szántani-vetni?
Na, ezért mondom én, hogy a szervezet alkalmazkodik. A szervezet képes beállni olyan szintekre, hogy ott a számolgatásnak ne legyen semmi értelme. Ha ezek az ókori parasztok, és zsidók nekiálltak volna kalóriát számolgatni, akkor az jött volna ki nekik, hogy minden nap 8000 kalóriával kevesebbet visznek be, mint amennyit elégetnek. És mégis, élnek, szálkásan izmosak, kitartóak, megtörhetetlenek.
Ezer meg egy hasonló példát hozhatnék még, régi, és modern időket is egybe véve, amik számomra már az elejétől nevetségessé teszik ezeket az elméleteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!