Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik hizlal jobban egy...

Melyik hizlal jobban egy gombot fagyi vagy ugyanannyi kalóriájú bármilyen más étel?

Figyelt kérdés
Hízásnál ha több kalóriát viszek be mint amennyit mozgok akkor van hizás? Mivan ha kerülöm a cukrot de rendesen kalória gazdagon táplálkozom amennyi jól esik akkor ugyanúgy hízok?

2020. szept. 7. 11:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Ha több kalóriát viszel be, akkor hívni fogsz, akkor is ha nem cukorból van.
2020. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Az "egy gombóc fagyi" meg az "ugyanannyi kalóriájú más étel" egyforan "hízlal", mivel ugyanannyi a kalóriája!
2020. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
43%

A hízás, fogyàs elsősorban hormonàlis alapon működik. Nem mindenki hízik meg csak mert napi 5-6000 kalóriát visz be. Az egyéni anyagcserétől függ, a szervezetben lezajló hormonális rendszeren múlik elsősorban.

A cukros fagyi, vagy más finomított kêsztermék teljesen más, általánosságban ( rosszabb) hatással lesz a szervezetre, mint pl egy tál saláta nyers zöldségekkel, jó sok mogyoróval, zsírosabb sajttal, csirkecombbal és zsíros fűszeres joghurt öntettel.

Vannak emberek akik hiába esznek sok kalóriát minden szirszar szemét kajából is akár, akkor se tudnak hízni. Lehet tagadni, attól még ezek a tények.

Közvetlen családtagom pl 180 centi, és 65 kg. Nem sportol semmit, ülőmunka, ha hazamegy tesped a gép előtt és sorozatokat néz meg olvas. Ám a mindennapi alap 3 zacskó csipsz és 10-15 db valamilyen csoki. A főétkezésekről nem is beszélve. Fehérlisztes zsemle reggel, általában 4db, vajjal, sajttal, sonkával vagy kolbásszal, ebéd az pizza, sültkrumpli, spagetti, vagy rizs valami hússal, vacsorára általában megint 4db zsemle, és utána jön a rengeteg nassolás. És nem hízik. Pedig egész életében rengeteget evett.

2020. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

3

Nekem volt egy munkatársam, aki kifejezetten zabált, és mégis olyan vékony volt mint egy piszkafa. Valószínűleg gyors volt az anyagcseréje, és az étel úgymond nem szívódott fel, és nem rakódott le zsírként a szöveteiben. De a kérdésre válaszolva , ha ugyanannyi kalóriájú salátát megeszik, mondjuk másfél kilót, gyanús, hogy nem fog annyira hízni tőle. De ez csak tipp. A fő kalóriaszabályt, hogy csak az számit mennyit viszel be, és az nem, hogy miből, azt néhány dolog felülírhatja.

2020. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

4. Erről beszélek, látod mégis vannak akik nem értik meg. És nem én találtam ki. Egyrészt dietetikustól tudom a biológiai részét, másrészt akiről írtam, a saját testvérem, tehát tudom mit és mennyit eszik/ mozog, mivel együtt nőttünk fel. Azóta se változott semmit, mióta én már elköltöztem. Amúgy édesapám is olyan, semmit se hízik. Ehet amit akar. 70 kg, 193 cm- magassághoz.

Édesanyám meg ên, mi borzasztó könnyen gyorsan hízunk😰 én már ledobtam 60 kilót a 170- ből, ezt is igen szigorú életmódváltással, mert másképp nem ment a fogyás, anyukám csak 100 kg volt, most 78-80 kg körül van, de nagyon nehezen lassan fogyunk, és gyorsan hízunk. Nehéz a dolog.

Teljesen egyéni, hogy kinek mit dobott a gép...

Ismerek másokat is amúgy akik saját bevallásuk szerint is sokat esznek, nassolnak, mégis vékonyak. Ez egy létező dolog, az emberi szervezet meg nem egy zárt rendszer, amire rá lehet húzni az energiamegmaradás törvényét. A test dinamikusan változó energiaszükségletű, és eredendően a táplálékkal kivàltott hormonális változásokon alapszik. =Nem minden kalória egyenlő.😊 Ezeket az alapvető dolgokat a kalóriaelmélet, hibásan, nem veszi figyelembe.

2020. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Annyit hozzáteszek, hogy de minden kalória egyenlő, ugyanannyi energiát tartalmaz. Persze egészségtelen étrenddel lassul az anyagcsere, és kevesebb kalóriától is hízunk, de attól még minden kalória egyenlő.


A hormonális változásokat kifejthetnéd konkrétan, hogy melyik hormonnak milyen emelkedése vagy csökkenése milyen módon alakít ki fogyást vagy hízást.

2020. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%

Inzulin, többek közt raktározó hormon.


Szénhidrátok hatására ,( főleg finomított, rossz minőségű), de állapotfüggően akár a simán csak magas szénhidráttartalmú cuccokra is, pl gabonafélék), megemelkedik a vércukorszint, ezzel megemelkedik az inzulinszint. Tehát ez , hogy kinek mennyire, az az egyéni anyagcserétől függ.


Ha pl valakinek szénhidrát anyagcsere zavara, szénhidrát intoleranciája van, elterjedtebb nevén inzulinrezisztenciája van, és nem tudja ezeket az összefüggéseket, akkor a hagyományosan ajánlott szénhidrát alapú étrend hatására is elhízhat. Gyerekkoromban pl fehérlisztes kenyér tészta, fehérrizs volt, se csoki se süti se semmi ilyen. Nem értették miért hízok, mert nem ettem sokat ( nem is engedték volna mert kevés pénzünk volt). Mégis elhíztam, aktív sport mellett is.

Szóval egyre több és több inzulint termel a szervezet, hogy a bevitt szénhidrátot fel tudja dolgozni. A folyamatos inzulintúltermelés ( hiperinzulinémia) hízáshoz vezethet. Magas inzulinszint mellett pedig nem igen lehet fogyni.

Egyébként az 1. típusú cukorbetegek akiknek nem termel inzulint a szervezete ezért fogynak nagyon le, és ezért rendeződik a súlyuk ( ha jól van beállítva az inzulin mennyiség.


Na most, nekem pl inzulinrezisztenciám van, ez a bajom, 2 orvosom is volt, de egy se magyarázta el ezt így és nem értettem mit jelent ez a betegség. A fogyási kísérleteim meg folyamatosan kudarcba fulladtak megfelelő tudás hiányában. Olyan előrehaladott állapotban voltam, hogy az amit mindenhol ajánlanak Inzulinrezisztencia esetén, 160 g szénhidrát, nálam már nem volt hatékony, gyógyszeres kezelés és mozgás mellett sem. 1300-1400 kalóriával, ami nekem nagyon kevés volt, sokat voltam éhes, fáradt, ingerlékeny, teljes értékű gabonákat kellett ennem ( amiket utálok) mint egészséges szénhidrát, hogy 160 legyen, ahogy orvos mondta, zöldség, hús mellé. stb. És semmit nem fogytam ennyi szénhidráttal. Mert az inzulinszintem továbbra is magas volt tőle.


Nagy nehezen találtam egy dietetikust aki nem ezt a sablont akarja minden betegre ráhúzni. 100 g alatti szénhidrátot javasolt, tartósan. Azt pedig nem javasolta hogy a kalóriát számolgassam, meg kényszeresen keveset egyek. Szimplán azt, hogy 100g alatti ch, és egyek nyugodtan sok zsírt. Igaza lett. Több kalóriát viszek be mint mikor 160g szénhidrátot kellett tartanom, elhagytam a gabonákat, jóllakott vagyok, jól érzem magam, mégis fogyok. A laboreredményeim sose voltak jobbak. A szénhidrátot vittem le 80-85 grammra, néha 90. Ez az energiabevitelemnek kb 12-15%-a. 23-25% fehérje, és a többi, a legnagyobb része zsír=-az szinte egyáltalán nem emeli a vércukrot, így az inzulint sem.

Ha ezt az egészet anno nekem egy orvos így elmondja, és egyénileg ad ajánlást, már rég lefogytam volna. Nem kínlódtam volna annyit. Egyelőre még csak -60 kilónál járok. De legalább már több mint a felét lefogytam annak amit kell. Ez is valami.

Aki ezeken nem ment át az nem fogja soha megérteni.

2020. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban le tudod írni, hogy miképp raktároz zsírt az inzulin? Magas az inzulin szint és akkor a bevitt táplálékot zsírként raktározza? Miből fedezi az energiát amit elhasználsz?
2020. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha megnézed ezt a videót, nagyon szépen érthetően elmagyarázza.


https://www.youtube.com/watch?v=U1MBynWIkkA&t=11s

2020. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ő is addig jutott, hogy zsírraktározó hormon az inzulin, de a kérdésem erre irányult az előbb. Mik azokra a kérdésekre a válaszok? Lehet nem figyeltem a videóban, leírnád kérlek?
2020. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!