Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogadalmat tettem, hogy...

Fogadalmat tettem, hogy leszokom az édességről és egy hónapig egy falatot sem eszem? Miért ennyire nehéz ez?

Figyelt kérdés

Durván édesség és nasi függő vagyok, évek óta nem telt el úgy napom hogy ne ettem volna csokit vagy bármi más édeset. Az újévi fogadalmam az volt, hogy idén leszokom róla, mert ez már durván függőség. Bebizonyítom magamnak hogy meg tudom csinálni.

Még csak a második napon tartok, de már úgy érzem hogy megőrülök, annyira ennék valami édeset. Még gyümölcs sincs itthon hogy legalább azt ehetnék. Plusz a párom hordja haza a nasikat, úgyhogy tudom hogy mindenféle finomság lapul a hűtőben. :D

Hogy lehet ezt kibírni? Van/volt itt valaki hasonló helyzetben?


2018. jan. 2. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Durván édesség és nasi függő vagyok"


Pont ezért.

2018. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a hozzáadott cukorról mondtál volna le, ihatnál valami édesítőszeres italt, az segítene. Ha magáról az édes ízről mondtál le, akkor szerintem nagyon kiszúrtál magaddal. :)
2018. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

kezdj el c-vitamint szedni és mozogni. szintén durva függő voltam, azt hittem már így élem le az életem, el sem tudtam képzelni, hogy van olyan, hogy nem kívánom az édességet.

a c-vitamint én nem hittem el, azt mondták nekem, hogy ha édeset kívánsz, sokszor azt jelenti, hogy c-vitamin hiányod van. de gondoltam, mit veszíthetek és nagyobb adagokban toltam befelé a c-vitamint.

nem túl megerőltető mozgásba is belekezdtem, 3-4 hét után ha sütit vagy fagyit ettek mellettem, az se zavart. :D

próbáld ki, hátha neked is bejön.

2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly januárban fogadtam meg ugyanezt és az eleje nekem is nagyon nehéz volt. :D De aztán lassan beleszoktam, bár nem tagadom, hogy voltak kisebb visszaesések, azóta viszont már nem hiányzik a nasi. Rendszeres edzést is elkezdtem és a teljes kiörlésű, meg zsírszegény stb. élelmiszerek fogyasztását, sokkal egészségesebbnek érzem magam. Szerintem elég lett volna a cukros meg tartósított cuccokról leszoknod, sütögethetnél édesítővel és azzal nem ártasz. Elvileg a tea meg a citromos víz csökkenti az édességhiány érzetet. Sok sikert azért! :D
2018. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, aranyosak vagytok, nem fogom feladni csak azért se, bármilyen nehéz! :D

Egyébként nem minden édesről mondtam le, gyümölcsöket eszek, és más természetes édes dolgokat is, például mézet. A cukorról és a mesterséges édesítőkről szeretnék csak leszokni.

2018. jan. 2. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Én csak megpróbáltam minél tovább kihúzni édesség és édesítőszer nélkül :D Másfél napig ment, bár ez csak egy apróság és furán éhes voltam, de holnap folytatom édesség nélkül :) Poén lenne kihúzni egy hetet, csak egyszer az életben, többször úgyse fogom akarni.

Van, amikor a hirtelen elhagyás nem reális az embernek s inkább a minimalizálás a jó. S van, amikor tényleg el kell hagyni.


Hogyan lehet kibírni? Nos, először is olyan étrend kell, ami mellett nem kívánsz édességet, ez nekem megvan, enélkül nem is menne. Jól is kell lakni, mert éhesen egy édesszájúnak túl hamar eszébe jut az édesség. Aztán ott van a megszokás, úgy tapasztaltam, azt átkozottul nehéz megtörni. Az sem segít, ha egy félig édességen élővel lakik együtt az ember (a párom majdnem minden étkezésében van egy csomó édesség, 1200 kcal süti reggelire nála elég tipikus. tudom, hogy nekem attól még nem kell ennem, általában nem is teszem, de igenis tud nehezíteni ez).


Ha keményen elhatároztad magad, ez már fél siker, ennek nagy ereje van. De azért átkozottul nehéz lesz, bizonyára. Én próbálkoznék étrendváltással, az biztos s édességvágyra azonnal teleenném magam, az alapos jóllakás azért tud segíteni. Ha nem túl szénhidrátos, ami engem illet.


S vegyél gyümölcsöt, ha az neked segít.

Nálam a nem-teljesen-édesség a kakaós, opcionálisan különféle fűszerekkel ellátott kávé (arról is le kéne szoknom, de mindent nem lehet egyszerre) a kompromisszu. Persze édesítés nélkül, de a kókusztej belefér.


Fokozatosan is lehetne, először cukoralkoholokat használsz, majd mindenféle édesítés nélküli (kivéve gyümölcs) édességet eszel... Lehet, hogy a hirtelen váltás túl nehéz lesz, de ha igazán kemény vagy, így tudod gyorsan elérni a célod, gondolom.

2018. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkéred a párod hogy segítsen neked és ne hordja haza vödörszám az édességet. Ha nem lesz otthon akkor könnyebb lesz. Azzal a tudattal hogy tele a hűtő sokkal nehezebb.
2018. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Fhu, én tuti nem bírnám, napi 1 tábla csoki a minimum. Hogy tehetsz ilyen fogadalmat?

Megyek is a reggeli sütimért, a hűtőben vár.

2018. jan. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ha mézet ehetsz, akkor meg van oldva! :)
2018. jan. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam, hogy a króm csökkenti az édesség utáni vágyat.
2018. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!