Fogyás izomvesztés nélkül? Nemértem.
Azért, mert az izom nem a semmiből épül. Ahhoz tápanyag kell, alapvetően kcal többlet. A fogyáshoz meg kcal deficit.
Ennek ellenére a kezdőknél működik, hogy szálkásító étrend mellett jön az izom. De csak az első pár hónapban. Utána dönteni kell, hogy izmot akarsz, vagy zsírt égetni!
A legjobb, ha először kiélvezed ezt a kezdő effektust, majd áttérsz izomépítésre, ugyanis azzal megnöveled a szervezeted kcal igényét, és javítasz a testzsírszázalékon. Utána meg jöhet a szálkásítás.
Persze ez összességében egy hosszabb folyamat.
Izomépìtèshez kalória többlet kell.
Fogyàshoz kalória deficit!
Ezèrt nem tudsz fogyni es izmot èpìteni ès fogyni egyszerre. Ezèrt kell jó ès tiszta ètrend fogyàskor, hogy minimalizàld az izombontast.
Amikor valaki elkezd rendszeresen edzeni, sportolni, tehát olyat végezni, amely alakformálódással jár, akkor ami történik az az, hogy az arányok változnak.
Az emberi testet nem lehet sima matematikai - egzakt módon - megközelíteni, hogy 1+1=2.
A test sokféle szövetből áll. Amikor egy testesebb ember lemegy a terembe edzeni azzal a céllal, hogy a felesleges zsírtól megszabaduljon, és elkezdi a gyakorlatokat, akkor az egész szervezete intenzív munkába kezd. Az a rész is, amelyet el sem képzel, hogy mozog. Amikor "ég a zsír", és dolgoznak az izmok, akkor minden mozog, változik. Az arányok változnak. A zsíros szövetek csökkennek általában, megfelelő étrenddel az izmok növekednek: a fehérjék az emberi izomzat egyik legfontosabb alkotóelemei. Tehát az izmok is dolgoznak és változnak, és a zsírok részek is. Az, hogy milyen lesz a végeredmény, az a befektetett munka minőségén és az étkezésen, és az életmódon, pihenésen is múlik, de még azon is, hogy mit dolgozik az illető, és hogy mennyire stresszes az élete.
Amit kevesen tudnak: a szervezet tartalékolásra van berendezkedve, bizonyos keretek között. Az az ember, aki ülőmunkát végez, az hajlamosabb a tartalékolásra, ahogy mondják: hízásra, mert a rendszeresen végzett tevékenységre van ráállva a szervezet, hogy fennakadás nélkül képes legyen teljesíteni.
Amikor ez az ember elkezd edzeni, akkor ez a tartalék is célpontba kerül.
Az az ember, akinek a szervezete az ülőmunka fenntartásához van berendezkedve, és vannak plusz kilói, elmegy edzeni, akkor a két végpont között himbálózik, oda-vissza.
Meglehet, hogy nem lenne képes a munkáját fennakadás, kifáradás nélkül végezni, ha nem lenne a szervezetében ehhez tartalék.
Amit mondani akarok: meg kell találni az arany középutat, az egészséges keretek között.
Mellesleg: zsír nélkül nem létezik egészséges emésztés sem. Az epeproblémák: az epepangás, amikor nem tud kiürülni az epe - abból adódik a leggyakrabban, hogy az illető nem eszik zsíros ételt, koleszterindús ételt - ugyanis: ha az epehólyag tele lesz, csak akkor ürül ki, ha a zsíros étel, a zsír, eléri a patkóbelet. Tehát ha zsírosat eszünk.
Továbbá a ma ismert vitaminok kb fele zsírban oldódó vitamin. Ha nincs elég zsír a szervezetben, akkor a szervezet nem tudja felhasználni kellőképpen a zsírban oldódó vitaminokat, sem tárolni, raktározni.
Az izomnövekedéshez elsősorban fehérje kell. A testépítők a tömegnövelés időszakában legfőképpen fehérjéket esznek táplálékkiegészítőként.
A "testem zsírtartalma 2% alatt van" duma inkább idiótaság, és veszélyes, mint egészséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!