Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell a napi 4-5 étkezés...

Miért kell a napi 4-5 étkezés a fogyáshoz? Valaki eltudja magyarázni?

Figyelt kérdés
Miért pont ötször? Ilyenkor mi történik az emberrel? Az anyagcseréje gyorsul fel?
2016. ápr. 14. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
hogy allandoan legyen benned valami kaja igy nem lep raktarozas uzemmodba a tested.
2016. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozottabb vércukorszintet ad, ami javítja a koncentráló, és teljesítőképességet, ezáltal/továbbá nagyobb energiafelhasználást eredményez.

Ugyanez a cél a lassú felszívódású szénhidrátokkal a gyors felszívódásúakkal szemben.


De amúgy nem "kell", megfelelő makrókkal lehet fogyni, sőt egy bizonyos túlsúly felett, és izomtömeg/aktivitási szint alatt nem is nagyon érzed a különbséget csak hasznos.

2016. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmi köze se raktározás fssághoz se semmi ilyesmihez. A testépítők szálkásító étrendjében van sok étkezés, hogy a fehérje szintézist folyamatosan magasan tartsák, azonban nem hiszem, hogy te vagy az átlag ember 10-15 kiló izom "túlsúllyal" rendelkezik több év konditermi edzés következménye képp, ezért erre semmi szükség. Én pl napi 3x ettem és úgy fogytam közel 40 kilót, nem mindenkinek jön be a sokszor kevés. Most képzeld el, hogy egy pl alacsony 60 kilós nő le akar adni 5-10 kilót, alapból keveset ehet, mert ugye pici, nem sok kalóriát használ a szervezete és ezt kell napi 500-600-al megvágni, ha ő 5-6x enne egy nap, kijönne vagy 200 kcal étkezésenként.
2016. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek van igaza, egyébként nem azt jelenti, hogy napi ötször komplett menüt kell magadba tolni, hanem a főétkezések között is egyél valami könnyűt (joghurt, gyümölcs, zöldség) és kevés, lassú felszívódású szénhidrátot (teljes kiőrlésű kekszet pl.) Előnye még, hogy így a főétkezések idején sem leszel annyira kiéhezett. Nem kötelező, csak sokaknak gy könnyebb tartani a diétát.
2016. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell. Sokunk csak végigéhezné vele a napot, akár testépítő, akár nem. Sokan testépítenek napi 1-2 étkezéssel, mert nekik az esik jól.


Nekem amúgy mindegy, hogy 1 vagy 5 étkezés, csak kb. délután 3 és 7 közé essen az összes... Ha nem így van, akkor fogyni nem fogok, az fix (hacsak valaki be nem börtönöz s nem kényszerít rá az éhezve fogyásra, mert a kalóriadeficit természetesen hat rám).


Az anyagcsere több nap koplalás után lassul be, napi 1-2 evéstől nem. Legalábbis általánosan így van, nem tudom, vannak-e speciális lények, akiknél nem így van.

Az én anyagcserémmel a világon semmi nem történt, amikor 2 étkezésre váltottam, csak kényelmesebbé vált az életem s ez az egyik a sok trükk közül, amit ha egyszerre alkalmazom és nagyon odafigyelek, akkor deficitbe tudok kerülni.

Ja és a kalóriakeretem egy étkezésre volt való inkább, 2-be is nagyon nehéz vágni, főleg emiatt stagnáltam évekig. Most már összejött szuper laktató ételekkel, de több darabban siralmas lenne, éhesebb lennék evés után, mint előtte.


Persze van, akinek a sok evés való, az csinálja azt :)

2016. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezek az ajánlások többnyire bonyolult részigazságok summázatai. Nagyon sokan 18. századi mechanikus szemlélettel állnak hozzá a magyarázathoz. A biológia meglehetősen lágy rendszer, sokféle folyamat zajlik egy időben, amelyek részben önálló, részben egymástól függő folyamatok, de az egymásra hatások is lassúak. Sok kisebb étkezés kell naponta, mert az emésztőrendszer folyamatosan, bár ritmusosan dolgozik egész nap. Nem szabad kiürülnie a gyomornak sem, mert akkor kínzó éhségérzet lép fel és való igaz, hogy többszöri étkezés mellett a vércukor szint ingadozásának mértéke is kisebb lesz. Az a 4-5-ször nem kőbe vésett szabály, de ez egy mai normál életrend mellett beleillik a megszokott tevékenységek sorába. A biológiai ritmusnak meg ténylegesen van egy 2-4 órás periódus-ideje. Például kb. ennyi idő alatt ürül ki a gyomor és ha beleszámítunk napi kb. 8 órás alvást, akkor az ébrenlét idejére kb. ennyi esik. Persze nagyok az egyéni eltérések és valamilyen átlagjavaslatot szokás tenni.
2016. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

#3: No igen, néha én is belegondolok, hogy kis kalóriakerettel milyen kis étkezések jöhetnek ki... Bár akkor szerintem többet kell mozogni, máris több. S tudom, hogy sokaknál az 5 étkezésből 2 ilyen kis alibi, egy kivi vagy joghurt, amitől én csak éhes lennék azonnal, úgyhogy igazából 3 étkezése van, ami már jobban hangzik. Már akinek, mert ha én picit éhes vagyok, akkor minimum (de a kisebb értékeknek igen kemény feltételei vannak) 800 kcal kell a jóllakáshoz, s ezen az se segít, ha 60 kilóra fogyok. De rövidel ezelőttig ez inkább 1200-1500 volt, s kell még ezen kívül is ennem, akkor se picit, úgyhogy nem is fogytam.


Vannak ilyen érdekes esetek, amik egyéni megoldásokat követelnek.

2016. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6: Nem kötekedésből, de az üres gyomor még nem okoz kínzó éhségérzetet. Elég kényelmetlen lehet, ha valakinél igen s tuti rengeteg ilyen ember van... De van, akinek sosincs kínzó éhségérzete, de olyan is, aki egyáltalán, soha nem éhes, sőt más gondja sincs, aztán eszébe jut, hogy hoppá, 2-3 napja nem ettem, most talán már kéne.

A vércukorszint megdobásának mértéke nemcsak az evések számán vagy az étkezés mennyiségén múlik. Ha én eszem egy nagyobbacska ebédet, amiben van 15 gramm lassan felszívódó szénhidrát és 50 gramm normálisabb fehérje, az miért okozna nagyobb inzulinválaszt, mint másnak a pici, de sokkal több és akár gyorsabb szénhidrátot tartalmazó étkezése, főleg, ha kvázi szénhidrátot eszik szénhidráttal, nálam pedig vannak jó esetben felszívódás lassító elemek? Bár az inzulinválasz mértékét sosem tanulmányoztam valami nagyon, de nyilván rengeteg múlik a szénhidrát fajtáján, mennyiségén s ugyanez igaz kisebb mértékben a fehérjére.

Ha ugyanazt az ételt osztjuk el kevesebb étkezésre, akkor persze nagyobb lesz az inzulinválasz (azt hiszem, általában ez lesz a helyzet, csak ugye az ételkombinálás még közbeszólhat). Viszont ha sokáig nem eszünk, akkor nyugiban lesz a vércukorszint, főleg, ha időszakosan böjtölünk, mondjuk 20 órát egy az egyben kihagyva... Eldönteni nem fogom, mi a jobb, s szerintem az az igazi, ha az ember kipróbálja s úgy csinálja, ahogyan neki az jobban esik. Én érzékeny vagyok az időzítésre, tönkrevágnám a napomat és a fogyásomat, ha máshogy közelíteném meg a dolgot, próbáltam elég sokféle stílust.

2016. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Én saját magamat borítottam ki, mikor magamra erőltettem ezt a sokszor keveset marhaságot. Reggel konkrétan émelyegtem az étel gondolatától is, mégis beerőltettem valamit, aztán ebédnél, mire éhes lettem és szívesen ettem volna, akkor meg nem lehetett normálisan enni, mert már túlvoltam egy reggelin és egy tízórain... utáltam ezt. Végül sutba vágtam ezt a szabályt és az egész napos órafigyelés és számolgatás helyett szép kényelmesen napi kétszeri étkezéssel fogytam rengeteget.
2016. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Krisz85 ***** válasza:

na akkor összegezve:


egyrészt azért kell 5-7x enni három óránként mert:


stabillabb a vércukorszinted

folyamatosan pörög az anyagcseréd

a bevitt kalóriákat a tested nem fogja egyből raktározni ha pl a napi össz kalóriát 2x viszed be, pl 2x 1200 kcal nak a nagy része megy zsírba még akkor is ha tiszta kajáról van szó /kivéve persze edzés után, de ez most nem téma itt/


és minél intenzívebben edzel és gyakrabban sportolsz annál jobban van erre szükséged, de mivel mozgás nélkül az eredmény is csak felemás egy diétában, vagy még rosszabb, ezért alapvetően abból kell kiindulni hogy heti 8-18 órát azért legalább sportolsz.

2016. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!