Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízunk koplalás után?

Miért hízunk koplalás után?

Figyelt kérdés
Például ha 1 hétig nagyon keveset eszünk, miért mondja azt mindenki, hogy utána visszajön, amit leadtunk? Azt értem, hogy raktároz a szervezet.. De nem úgy lenne logikus, hogy egyre jobban összeszűkül a gyomor és egyre kevesebbet ételt kíván az ember?

2015. máj. 23. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1. a gyomor nem szűkül össze

2. 1 hét után nem jön vissza semmi, mivel érdemben nem is fogy semmit az ember. A fogyás nem 1 hetes project.


Az éhezés témát egyébként kevés ember érti jól, én sem mennék bele annyira sok a változó.. egyéni reakciótól, éhezés közben bevitt anyagoktól függően, hogy fölösleges okoskodni.

2015. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyilván fogyhatsz ha nem eszel eleget, és nyilván nem fogsz hízni, ha csak húst és zöldségeket eszel, nem túlzó mennyiségben.


Viszont mint írtam, bonyolult.. tegyük fel túl vékonyra fogysz, a szervezeted akkor pl. trükközhet, hogy próbáljon visszahízni a normális súlyra. Képezhet több tartalékot.. bonyolult.


Amúgy ne akarj azért fogyni, mert jó a combod. Basszus, örülj neki hogy jól nézel ki, sportos vagy! És igen, egyél husit és zöldségeket, nem lesz semmi baj a testeddel, méreteddel. Izom kell, nőkre meg zsír is valamennyi. De még férfiakon is van zsír :)

És? Így vagyunk jók, így lettünk teremtve, nem kell szélsőségesen változtatni (elhízás, túlzott vékonyságra gondolok)


Ráadásul ha sportos vagy, egészséges tested van akkor mikor leszel boldogabb? Ha még a jó testtel is elégedetlenkedsz.. vagy ha elfogadod és örülsz a jó testednek? Tedd az utóbbit.. nem írnám ezt egy elhízott, inzulinrezisztens nőnek, de ha te edzel, jól vagy és jó vagy, akkor ne csinálj problémát magadnak! ;) Mert fölösleges, hidd el lesz probléma az életben úgyis elég :)

2015. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 SugarCat ***** válasza:
Egy hét alatt ami lemegy az emberről az maximum a víz,ahhoz,hogy zsírból is fogyjon valaki nem egyhetes diéták kellenek.Ha nincsenek falásrohamaid,normális ételeket eszek normális adagokban akkor elméletileg nem lehet baj,persze ez nagyon sok mindentől függ.Ha pl. valakinek az volt a diétája,hogy csak zöldséget és csirkét evett,de utána tovább folytatta az előtte elkezdett egészségtelen életmódot,és rengeteg cukros/zsíros ételt evett,akkor nagy az esélye,hogy visszahízza a leadott kilókat.De ez tényleg nagyon sok tényezőtől függ....
2015. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az 1 hét fel sem tűnt, amikor először írtam... Egy hét az semmi fogyáskor... Amennyit úgy lehet fogyni, az ritkán látható szabad szemmel, főleg mások szemével. Nincs értelme egy egész hétig szenvedni azért a kis semmiért, s a fogyás víz, izom, zsír együtt... Mondjuk a ketózis poénos tud lenni, de eleinte a legtöbb ember inkább a hátrányait érzi, koplaláskor pedig izmot vesztünk, akkor már inkább ketogén diéta, rendes fehérjebevitellel és kisebb deficittel, mint a koplalás. Egyesek azzal is 2,5 kilót fogynak hetente, fel nem fogom, hogyan, de biztos igen kövérek és a háj alatt valamelyest izmosak, hisz mozgatják a nagy testüket... Szolidabb esetben sehogysem jön ki akkora kalóriadeficit, nekem nulla evéssel se, csak ha edzenék egy csomót, de az elég rosszul esne és az izmaim is elég lelkesen bomlanának, hisz nem tudnának mit tenni... Koplaláskor legalább fehérjét vigyen be eleget az ember, ha már értelmesebb ötlete nincs.
2015. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mindennap edzek, és volt már, hogy 1 hét alatt lefogytam 5 kilót, látszódott is, semmi szénhidrátot nem ettem. Csak jöttek a vizsgák és nem bírtam 1 hétnél tovább.:/ Újra mekiztem, pizzáztam, ettem este a sok csokit és minden visszajött, de majd megpróbálom újrakezdeni, ha vége lesz a vizsgáimnak.
2015. máj. 30. 18:23
 16/16 anonim ***** válasza:

1 hét alatt ekkora súlyvesztés már nem fogyás, hanem valami probléma tünete. 5 kiló, ha ebből 2 kiló zsír.. akkor az is kb. 18 000 kcal. Napi 2000 kcal körül elüzemel a szervezetünk... ennyi energiát mire használna fel? Még ha semmit nem ennénk, ez akkor is ellátna energiával.


A többi 3 kiló (meg 4) meg sima kötött víz és glikogén, persze hogy visszajön. Búzával (mekis kaja, pizza) meg pláne hogy visszajön, az amúgy is gyors hízásnak kedvez.

2015. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!