Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A koplalás hatékony?

A koplalás hatékony?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam mar ebben a témában mindenhol azt írjak visszajön egészségtelen stb stb. Beszélgettem egy edzővel aki azt mondta hogy a leghatékonyabb a koplalás mert hamar vesztünk súlyt, de rettentő nehéz mert eloszor az agyban bontja le a fehérjéket ezért vagyunk rossz kedvűek stb. mit gondoltok? Nem feltétlenül jonne vissza ha utana fokozatosan térne vissza a normál táplálkozásra?
2015. ápr. 23. 07:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. 174 cm vagyok, 82-ről mentem le 69-re. Ruhában csinos voltam, de a lógó bőröm miatt sem ujjatlan felsőt, sem rövidnadrágot, sem fürdőruhát nem vettem fel, annyira ronda volt. Túlsúlyosan előtte jobban néztem ki.
2015. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
akaratgyenge emberek csinálják ezt, aztán láthatod mi lesz: lógó bőr, annál az is jobb ha husis
2015. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Bár nem szoktam ajánlani a koplalást, most se teszem... De van, aki koplalással simán lefogy zsírból és kifejezetten jól néz ki utána, lógó bőr a fasorban sem. Egy ilyen esetet ismerek. De.

1. Evett, csak épp keveset és úgy érte el a nagy kalóriadeficitet, hogy dolgozott. Ha tényleg nem eszik az ember, nyilván izmot bont, kiveszi a csontból a kálciumot, miegymás. Hosszútávon olyan hiányok lesznek, hogy ihaj. Tápanyagok kellenek s nem mindet tárolja a test olyan mennyiségben, hogy hónapokig ne legyen gond. Vannak rosszabb dolgok, mint az izombontás. Bár nekem az is épp elég lenne, de azt még vissza lehet építeni és pár hét alatt olyan iszonyú sok izmot amúgy se veszt az, akinek alig van. De jobb, ha nem veszti el...

2. Szerintem átkozottul szerencsés alkat koplalás szempontjából. Nekem nem ment volna az, ami neki (s nemcsak azért, mert én nem csinálnék ilyesmit), ő összesen egypár hetet fogyókúrázott, még 2 hónapot se és elvesztette az egész gyerekkorát végigvivő kövérségét. A rövid idő miatt pedig nem tett kárt az egészségében, a test sokat bír. Idióta nőimagazinos fogyókúrák éveken át, az rosszabb. Persze a legjobb a kiegyensúlyozott, egészséges fogyás...

3. De ha úgy vesszük, többet fogyózott azért, mert bár soha többé nem lett kövér, azért évekig oda kellett figyelnie. Ez függ a vékonyságon is. Amit először végül elért, azt a súlyt nem is tudta megtartani, mert csak úgy ment, hogy alig evett és szédült. Szerencsére pár kilóval fölötte se nézett ki rosszul s azt már tudta tartani, de nem automatikusan. Evett, ahogy előtte, hízott, szigorított egy darabig (kihagyott egy étkezést a 3-ból), fogyott... De neki megérte. Azóta sok év eltelt, most már alig tud eleget enni, pedig nem kéne fogynia, így tökéletes.


Én pl. ideges lennék és nem fogynék le koplalással, s ha mégis, visszaszedném. A legtöbbünknek nem való és nem is jönne el a fenti siker. De - van ilyen is. Ahogy már írtam, van rosszabb módszer, évekig próbálkozni idióta diétákkal, kikészülni idegileg, megutálni magunkat, esetleg beesodródva evészavarokba...

De a "szinte semmit nem eszünk, az is cukor" típusú koplalás gyökeresen más, mint a mozgás melletti, roppant okosan összeállított étrendű 800-1000 kalóriás koplalás. Teljesen más eredményeket ad, ebben biztos vagyok. Főleg, ami az izmokat illeti, bár azokat kockázatatja az utóbbi is, de az első nem kockáztat, az nyilván vázizmot bont, hogy aminosavakhoz jusson. Nem agyat, ebben egészen biztos vagyok. A legtöbbünk teste úgy ítéli meg, az agy túl fontos, hogy azt bontsuk el. A szívizomzattal se kezdi. Annyi izmunk van, amiből veszthetünk egy keveset és a működésünk nem sérül... Nem hülye a test.

2015. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
12:27 ki sérelmez kit?:) ebben a beszélgetésben nagyon alul maradtál!:) szia :)
2015. ápr. 23. 15:04
 25/30 A kérdező kommentje:
13:20 akkor kevesebb mint ket hónap alatt lefogyott 15 kg es vissza sem jött koplalassal? igazából csak ennyi erdekelne, hidd el minden kockázatot ismerek erről a dologról.
2015. ápr. 23. 15:18
 26/30 anonim válasza:
12:34, az akarat gyenge ember nem tud koplalni. Nem fog lógni a bőröd, ha 10kg alatt akarsz leadni, felette már elképzelhető. Én koplaltam már 1X tudatosan, mert másképp nem ment, 1X szerelmi bánat miatt. Az első alkalommal 20Kg ment le 3 hónap alatt, és semmim nem lógott! Második alkalommal az ideg evett meg, akkor nem tudtam enni, 4 hónap alatt 15-20Kg-. Akkor kicsit megereszkedtem, de csak én látom.
2015. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#25: Igen, így történt, ráadásul ma már ehet két pofára a delikvens, nagyon csinos, feszes, amit akarsz.

De csak mert neki bejött, nem tuti, hogy Neked is fog, ezt senki nem tudja garantálni. S írtam, hogy azért egyél valamit, fehérjét mindenképpen eleget! S ha nem működne, ne erőltesd hónapokig!

2015. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Előző voltam, azt még fontosnak tartom megjegyezni, hogy akiről én írtam, az férfi, nagyobb kalóriaigénnyel, több izomzattal, mint egy átlagos leányka, ami azért előnyt biztosít fogyáskor. Persze a lényeg ugyanaz, de sokat tud számítani párszáz kalória naponta... S ma is azért ehet sokat, mert elhasználja a szervezete, ha többet enne, hízna, de annyit nem bír. Fura, mert régen ment neki, hisz kövér volt...
2015. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
utolsó, nem tudom nekem eleg nonszensz hogy lógna a borom mert nem vagyok kövér csak van rajtam felesleg azt szeretnem "leéhezni" egy ket hónap alatt azt a -12 kg-t. köszi hogy ilyen bőven válaszoltál!
2015. ápr. 23. 17:12
 30/30 anonim ***** válasza:

azért 12 kg mindenképp meglátszik.


én pár éve fogytam kb 15 kg-t 3 hónap alatt, és hiába nem koplaltam, egészségesen ettem (persze nyáron becsúszott pár pizza, hamburger meg koktél) de nem igazán sportoltam mellé, így hiába lettem 'kisebb' plötyi lett a combom pl.


nyilván mivel kisebb lettem, bele tudom magam tuszkolni a kisebb, feszülős cuccokban, de csak azért néz ki jól, mert a gatya/harisnya 'összetart' :D szóval ez pont nyárra nem jó, mert a bikinihez gondolom nem veszel fel harisnyát. na meg szexig is hiába jutsz el ha lekerül a nadrág és szétfolyik a combod. :D bár gondolom 14 éves vagy az írásod alapján szóval erre ráérsz

2015. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!