Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 4 km futástól lehet fogyni?

Napi 4 km futástól lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Ha vigyázok az étkezésemre, és esténként 4 km-t futok, fogyhatok? Megállok 2-3 alkalommal közben, de a 4 km, mindig megvan, mérem.
2009. dec. 29. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Tökéletes. Ezzel hosszú távon szép eredményt fogsz elérni.


Egy apróság - a futás egyre jobban fog menni. Ilyenkor viszont ne a sebességet növeld, mert ugyan úgy nagyobb kihívás, viszont akkor már nem fogyni fogsz, hanem izmot fejleszteni és csak nagyobb lesz a combod. Helyette a távot növeld. Ha megállás nélkül megy 4 km, próbálkozhatsz 4.5-lel, 5-tel, Margitszigettel (5.4)..


Jó lesz ez, hajrá! ;)

2009. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
csak ha rendszeresen csinálod. egyszer kétszer semmi eredménye nincsen
2009. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Nem elég. Sőt, ha zsírból akarsz fogyni, akkor rendesen diétáznod kell. Futással könnyű fogyni izomból, mivel sokan nem figyelnek oda a megfelelő fehérje bevitelre.

Egyébként ne 4km-t fuss, főleg ne úgy, hogy közben megállsz. Így SEMMI értelme.

Fuss 45-60 percet olyan tempóban, hogy a pulzusod ne menjen 140 fölé. És egyhuzamban csináld.

2009. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
26%

Hasznos a futás!

De szerintem ilyen izzasztós aerobicos ugrálós edzés sokkal hamarabb hoz eredményt! (tapasztalat)

Ráadásul kevésbé monoton.

2009. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
91%

Én ugyanígy kezdtem! Naponta futottam elösször 3 km-t. Aztán fokozatosan növeltem a távot. Nem gyorsan, csak nyugodtan kocogtam. Ha már úgy éreztem, hogy nem bírom, akkor nem álltam meg, hanem nagyon lelassítottam, éppen hogy csak ilyen "lötyögősen". Fél év múlva 7,2 km-nél tartottam. Kilóban nem nagyon vettem észre, de nem is diétáztam mellette, hanem mindent ettem. Viszont ha valaki meglátott, persze akivel nem napi kapcsolatban voltam, rögtön azt mondta, hogy nagyon vékony lettem. És ami a legfontosabb, nagyon jól éreztem magam a bőrőmben. Most babát várok, és nem tudok futni, helyette úszok, de már nagyon hiányzik, és várom, hogy újra elkezdhessem.

Kicsit hosszú voltam. A lényeg, igen fogsz vele fogyni! Ne fuss gyorsan, ahogy írta az egyik válaszoló növeld a távot, és rendszeresen csináld. Heti 3-4 alkalom, ha van időd lehet több is, és azért egy pihenőnapot iktass be. Sok sikert!

2009. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Még kezdő vagyok, pár hete futok, bár korábban is tettem, de nem nagy távon. Nagyon örültem, hogy sikerült lefutni, most már ezt tartom, ha lebírok futni egy távot, soha nem megyek alá. Nem csak néha-néha, általában 2 naponta, de gyakran naponta kimegyek, mert kikapcsol.


Szerintem az nem igaz, hogy ez így semmit sem ér. A vádlim már keményebb és a csizmán észrevettem, hogy vékonyabb is.


Sajnos nem tudok mit tenni, meg kell álnom, de csak 1 perc erejéig. Aztán futok tovább.


Az az érdekes, hogy nem is a tüdőm miatt, hanem a lábam nehezedik el, akár egy kő.


Ez mitől van?

2009. dec. 29. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Én 138 kg voltam és elkezdtem focizni és futni. Áprilisban kezdtem el, kb akkor még naponta csak 1 km-t futottam és több volt a foci, szeptemberben kezdtem el többet futni és december elejére 116 kiló voltam. Azonban mikor jött a nagyhideg és a hó elkövettem azt a hibát hogy leálltam. Az ételbevitelem reggeli és ebéd. Kenyér és akármi. Még édességeket is eszem szinte minden nap, csak falatokat. A 2 étkezésemet nem szegtem meg, csak a mostani karácsonyi lazításomkor, sajnos 120 kg vagyok most. De hogy vége a karácsonynak tegnaptól megint megálltam az étkezést hogy este ne egyek, illetve voltam futni vasárnaptól. Én is 4 km-t szoktam naponta egy tempóban ami kb 35-40 perc. Nekem bejött és szeretem is csinálni.
2009. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jah és a lábad. A vádlid keményedik be és szinte fáj, nyom mikor rálépsz? Mert ha ez van akkor ezt én is tapasztalom minden nap mert nekem is ezt csinálja. Az elején olyan mértékben szorított h akkor meg kellett álljak de utánna rájöttem hogyha tovább futok akkor abbahagyja. Nállam kb az 1. km után jelentkezik ez.


19:13 voltam

2009. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem fáj.


Nekem is bizonyos táv után kb. ahogy írtad, de más érzés. Elnehezedik. Olyan érzés, mintha kőből lenne, nehéz emelni. Ha egy pillanatra megállok, akkor jó. Vagy azt szoktam még tenni, hogy mivel a tüdőm rendben, nem késztet megállásra, azért sem állok meg. Bár lehet azért van, mert lúdtalpam van, nem tudom.

2009. dec. 29. 19:26
 10/15 anonim válasza:
18.19-es vagyok! Még nem elég erős a lábad, ez csak azért van. De ez egyre jobb lesz, amikor már egy kicsit megizmosodik, ez el fog múlni. Kitartás, nagyon ügyes vagy. Amikor elösször lefutottam a 7,2 km-t annyira remegtek a lábaim amikor megálltam, hogy gyakorlatilag a férjem tartott meg. :-) De pár perc múlva már az sem látszott rajtam hogy futottam!
2009. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!