Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha házilag készítek savót az...

Ha házilag készítek savót az jó fehérje forrás?

Figyelt kérdés
Például leszűröm a tejfölt.Akkor mennyi lehet a tápanyag tartalma?Vagy feldolgozott állapotban tejsavó fehérjeként kell megvásárolnom,vagy por alakban.Így frissen,nyersen jó,vagy nem jó?Sajnos nem értek hozzá.

2014. jan. 20. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem tudsz készíteni tejből, ami jó lenne neked fogyás alatt.


Sem házi tejsavó (nagyon alacsony fehérje tartalom) sem bolti (gyári) tejsavó por nem jók.

2014. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért ajánlják fogyókúra alatt fehérje kiegészítőként,vagy annak pótlására?Vannak turmixok és egyebek.Köszi a választ.Azt hittem a nyers tejsavó is jó.
2014. jan. 20. 15:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam:Hizlal - Nem igaz, nem hizlal! A fehérje az nem az energiát szolgáltató tápanyagok közé tartozik mint a szénhidrát vagy a zsír, hanem a sejtépítők közé. Mellesleg 30 gramm koncentrátumból 2,5 dl vízzel készült fehérjeitalban 114 kcal van. Ezzel szemben 2,5 dl egyszerű sovány joghurtban 144 kcal van. Tehát, ha az egyszerű sovány joghurttól nem félünk, akkor ettől még kevésbé kell.
2014. jan. 20. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy pár hektoliter tejsavót le kéne szűrnöd,hogy értékelhető mennyiségű fehérjét produkálj...
2014. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

30g fehérjét sosem fogsz kinyerni tejsavóból mert alig van benne.


Kalóriatartalat nem hiszed el mekkora ívből tojom le.


Olvass már a tej, tejtermékek hatásáról. Nem érdekel hogy mi a mai divatos élelmiszeripari/fitneszipari marketing, a tej vagy tejsavófehérjék nagy inzulinválaszt produkálnak. Te ezt akarod enni.


Bullshit, hogy energiaszolgáltató / felépítő tápanyag. A zsírok is építő tápanyagok, akkor egyél zsírt, az legalább nem produkál nagy inzulinválaszt..


Tej a bociknak való, értsük már meg.

2014. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem akarom ezt enni,csak kíváncsi voltam.Annyi félét írnak az ember nem igazodik el,mi az igazság.De tény,keresem azt a magas fehérje forrást,ami alacsony ch-ban és zsírban. :-)
2014. jan. 20. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Tojás .. .fehérje por.


Szerintem meg alapvetően ne kerüld a zsírt.. mert nincs olyan sok értelme SOK fehérjét enni zsírszegényen, ezt a kettőt simán ki lehet egyensúlyozni (pl. egész tojás, pl. zsírosabb húsok, eleve jó arányban van bennük minden)


Sőt ketogénesek az egészet eltolják zsír irányba, és jó eredményeket érnek el vele.

2014. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!