Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vesekímélő fehérje forrás?

Vesekímélő fehérje forrás?

Figyelt kérdés

7 éve edzem rendszeresen,de csak 3 éve élek súlyzós edzéssel. Táplálékkieglszítőnek aminót,fehérjét,glutamint és kúraszerűen L-Carnitint alkalmazok.


3 hónappal ezelőtt majdnem kórházba kerültem vecsegörccsel, valamint akne jellegű ocsmánysűgok jöttek elő a hátamon és az arcomon. A vizsgáloatok során megállapították,hogy a vesém nem tudja feldolgozni a túlzott mennyiségű fehérjét (58 kg vagyok,kb. 70-80 g fehérjét vittem be naponta),ezért tisztítókúrát csináltam,azóta nem fogyasztom a megszokott tápkiegészítőket.

Mondnaom sem kell,ezek nélkül az edzés,mint szarnak a pofon,semmit nem fejlődök,és az izmaim definiálatlanabbak...sokkal!!! :( :(


Valaki tud segíteni megoldást kereni?



#fehérja vese #szújafehérje #testépítés fehérje nélkül
2013. szept. 13. 14:19
1 2
 1/18 Osynho ***** válasza:

Tök mindegy, hogy miből viszed be a fehérjét, mivel a táplálékkiegészítők is kaják, tehát ugyanolyan protein az is, mintha húst ennél.


Viszont én az egész diagnózist megkérdőjelezném. A 70-80g fehérje, az nagyon kevés, attól nem lehetett bajod. Én inkább azt hiszem, hogy eleve veseproblémád lehet, de ezt szokták egyből a túlzott fehérjére szokták fogni, meg a csúúúnya gyúrós életmódra.

2013. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Osynho ***** válasza:
*-szokták :D
2013. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondom.
2013. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Így van, napi 70-80 gramm fehérjénél többet visz be néhány átlagember!
2013. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is azt olvastam,hogy elméletileg a vesét nem teszi tönkre a fehérje,csak az amúgy is látens vesebetegséget hozza felszínre max.

Köszönöm szépen a válaszokat,megpróbálok még egy kúrát,és meglátom mi lesz...3 hónap alatt elég szépen kitisztultam...Ha máshogy nem,időközben tisztító kúrákkal fogyasztom ezután!


Köszönöm mégegyszer az összes választ!

2013. szept. 13. 15:25
 6/18 Osynho ***** válasza:

Mennyi folyadékot iszol naponta?


Milyen kúrát csinálsz?

2013. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Menj nefrológushoz és dietetikushoz. Az amit így leírtál valami kamuorvosi katyvasz, semmi köze nem lehet a valósághoz. Átvert egy pár buta orvos vagy félreértetted a diagnózist! Ha már vesebeteg vagy akkor lehet gondod, azon viszont semmit nem segít a tisztítókúra. Derítsd ki mi valójában a bajod!
2013. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Scorpioon válasza:
Csak azért mondják mert irigykednek rád mint rám az osztálytársaim.
2013. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Keress rá erre: A sport és a vese kapcsolata


a Teljesítményfokozó sporttáplálkozás kötetben ez részletesebben benne van.

2013. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ki irigykedik rá, és miért szerinted?
2013. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!