Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vesekímélő fehérje forrás?

Vesekímélő fehérje forrás?

Figyelt kérdés

7 éve edzem rendszeresen,de csak 3 éve élek súlyzós edzéssel. Táplálékkieglszítőnek aminót,fehérjét,glutamint és kúraszerűen L-Carnitint alkalmazok.


3 hónappal ezelőtt majdnem kórházba kerültem vecsegörccsel, valamint akne jellegű ocsmánysűgok jöttek elő a hátamon és az arcomon. A vizsgáloatok során megállapították,hogy a vesém nem tudja feldolgozni a túlzott mennyiségű fehérjét (58 kg vagyok,kb. 70-80 g fehérjét vittem be naponta),ezért tisztítókúrát csináltam,azóta nem fogyasztom a megszokott tápkiegészítőket.

Mondnaom sem kell,ezek nélkül az edzés,mint szarnak a pofon,semmit nem fejlődök,és az izmaim definiálatlanabbak...sokkal!!! :( :(


Valaki tud segíteni megoldást kereni?



#fehérja vese #szújafehérje #testépítés fehérje nélkül
2013. szept. 13. 14:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Vannak akik nagyon kevés folyadékot isznak egész nap, így a magasabb fehérje bevitel terhelőbb lehet a veséknek. Igyál sok vizet, akkor is, ha nem vagy szomjas, főleg turmix után.
2013. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A napi folyadékmennyiségem minimum 2 liter naponta,ami valóban nem sok...Egyébként a vesémmel korábban is voltak gondok. Egyszer voltam kivizsgáláson,úgymond vizelettenyésztést csináltak nálam,de nem mutatott ki semmit a teszt...Viszont a véres vizelet (nyáron is,tehát nem megfázás!!!) úgymond rendszeres ( félévente többször),és egyszer katétereztek is...


Még nagyon fiatal vagyok,remélem van orvosság a bajra,és köszönöm,hogy a felhívtátok a figyelmemet,hogy talán nem a fehérjével,hanem a vesével lehetnek gondok.


Kúra alatt a fehérje kúrát gondoltam,hogy 3 havig növelem,majd csinálok egy 6 hetes méregtelenítést. Valamint az L-Carnitint talán elhagyom,illetve a folyadékbevitelemet megemelem.

2013. szept. 13. 21:13
 13/18 A kérdező kommentje:
3 havig...hónapig :)
2013. szept. 13. 21:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Ennek semmi értelme. Kérd kölcsön valakitől a Teljesítményfokozó sporttáplálkozást, le van írva a vérvizelés stb sport oka és ami ide kapcsolódik. Nefrológus és dietetikus nélkül rövid idő alatt megölheted vagy dialízisre rakathatod magad. Nincs sok transzplantálható vese, a vese 0%-ban regenerálódik. Elég ha néha fájdalomcsillapítókat szedsz vagy túledzed magad és semmit sem fog érni az életed.


Ezt mint egészségügyi szakember írom neked.

2013. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pont az L-karnitin az ami általában nem veszélyes. Elég csak rákeresni erre:


Tudtad? Vesebetegség előidézte vérszegénység (renalis anaemia) esetén az L-karnitin csökkentheti a rHuEPO szükségletet!

2013. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi két segítséget is,nagyon hasznosak voltak!!!


Tudnátok tájékoztatni hogy végzik el az ennek megfelelő vizsgálatokat? Most azért tele lett a gatyám,azt hiszem kötök egy biztosítást... :)

2013. szept. 14. 20:12
 17/18 anonim ***** válasza:
Vérvétel az kezdés, drasztikus vizsgálatok nem várhatóak. (Ha nem kell mintát venni veséből.)
2013. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Októberben elkezdem a vizsgálatokat,külföldön égeztetem el. Nem kell semmit várni...És biztosításom is csak ott van...:)


Nagyon nagyon köszönöm,hála a válaszokért!

2013. szept. 15. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!