Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlanátok egy...

Milyen diétát ajánlanátok egy 26 éves lánynak, aki trombózist kapott nem túl régen?

Figyelt kérdés
Egész lábat érintő trombózis. Kérem, akinek nincs elég ismerete, hogy értse az összefüggéseket a kérdésemben, inkább ne válaszoljon. Aki érti, köszönöm előre is a választ(okat)!

2013. jún. 28. 19:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Én is 'gratulálok neki'. Egy hajszálon múlt hogy megmaradtam, már tüdőembóliám is volt, azaz a rög leszakadt és a tüdőbe került..De nem csak én jártam így, nagyon sok sztorit hallok elvétve csajokról, akik úgyszintén így jártak. Sok különböző nődokim volt akkoriban, és az alapján amit a többi lánytól tudok elmondhatom, hogy összvissz a rákszűrést végzik el mikor egy lány először megy fog.gátlót íratni. Nincs benne a gyakorlatban hogy elvégezzék a vizsgálatot Leiden-re, pedig minimum olyan fontosságúnak kellene lennie mint a tüdőszűrés! minimum! Csak a Leiden egy 5000 forintos genetikai vizsgálat, nem vágott volna falhoz ez az összeg csak tudtam volna a létezéséről! :( Biztos van kivétel és olyan nőgyógyász akinek kicsúszott a szájából, és bízom is benne hogy van, de még senkitől nem hallottam róla..Hát megvan a véleményem. Annyi kontaktom volt orvosokkal, hogy elmondhatom, nem mindig kell készpénznek venni amit mondanak. Vagyis inkább: mindenkinek azt ajánlanám hogy amellett hogy meghallgatja az orvost, NÉZZEN MAGA IS utána a dolgainak.
2013. jún. 29. 12:41
 22/25 anonim ***** válasza:

Na most az van paleóval és tejjel meg kávéval, hogy tudtommal a tejfogyasztás nem számít elsődleges kockázatemelőnek, tehát éppen a ezek a betegségek valószínűleg nem a reggeli tejeskávén múlnak, már ami a táplálkozást teszi.


De azért egyszer próbálj ki egy kókusztejet-tejszínt, csak úgy érdekességképpen.

2013. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Fehérjedús (szárnyasok, marha, halak, tengeri herkentyűk, néha disznó és tejtermékek - sajt, túró) és szénhidrát szegény (teljes kiőrlésű kenyerek, rizs/barna rizs, köles, zabpehely, stb.) táplálkozás.


Ami azt jelenti, hogy nem eszel mindenhez (bableves, főzelék) kenyeret és vacsorára szendvics helyett zöldséget eszel hússal. Szénhidrátokat inkább a nap első felében vigyél be.


Egyél sok rostosat (zöldség minden mennyiségben, gyümölcsök mértékkel), igyál sokat, 1 litert /20 testsúlykilogramm.


Mozogj, amennyit tudsz és amennyi jól esik. Járj gyalog mindenhova, ahová csak lehet, otthon meg mondjuk valami erősítő edzést csinálj (pl. fegyencedzésből azt, ami megy).


Nem vagyok orvos, de az általános pocsék közérzetemen (belassulás, ólom lábak) és az elhízásomon a fent leírtak rengeteget segítettek.


Na, ha ezeket betartod,

2013. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
akkor már tettél egy nagy szívességet a szervezetednek.
2013. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szív-érrendszeri betegségek esetén tk lisztet és tejterméket nem ennék (gyulladás).
2013. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!