Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlanátok egy...

Milyen diétát ajánlanátok egy 26 éves lánynak, aki trombózist kapott nem túl régen?

Figyelt kérdés
Egész lábat érintő trombózis. Kérem, akinek nincs elég ismerete, hogy értse az összefüggéseket a kérdésemben, inkább ne válaszoljon. Aki érti, köszönöm előre is a választ(okat)!

2013. jún. 28. 19:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha trombózisod volt, bizonyára valamilyen K-vitamint kiiktató gyógyszerre vagy ráállítva (warfarin, sincumar, akármi), tehát nem jó egy olyan helyen tanácsokat kérni, ahol egészséges embernek is oltári marhaságokat és szélsőségeket mondanak. A saját érdeked :)
2013. jún. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"Orvosok ahhoz értenek, hogy a Föld lakosságának nagy része elég közelről megtapasztalja a keringési betegségeket.. és maguk az orvosok sem kivételek."


Jaja, az orvosok mondják azt, hogy soha a büdös életben fel se emeld a s..ged a kanapéról, járj a vécére is autóval, zabáld magad halálra rántotthús+sültkrumpli kombóval, és szívj el naponta legalább egy doboz cigarettát. Már mindent értek.

2013. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Nem, az orvosok mozgást ajánlanak és a dohányzás mellőzését. DE ezzel csak kevesebb szív-érrendszeri betegség alakulna ki, de a szénhidrát/gabona alapú táplálkozásra, életmódra jellemző gyulladásos állapot amely mellett ezek a betegségek kialakulnak arról a többségük semmit sem tud. Tehát az egyszerű kis tanácsok mint a több testmozgás.. ilyet egy 20 éves fitneszedző csaj is tud adni.. azért a téma ennél komolyabb.


A K-vitamin pótlás, a táplálkozás racionális összeállítása és az említett gyógyszerek elhagyása már valóban fontos dolgok, és lám csak ezen az oldalon írták le őket. Lehet nem is csak amatőr fenegyerekek irkálnak ide?

2013. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy a szénhidrátalapú étkezés és a következményeként kialakuló 2típDM az egyik súlyos ok, amelyet valóban racionális táplálkozással ki lehet kerülni. De ez csak az egyik komponens, a szénhidrát-zsíranyagcsere, a rossz táplálkozás következtében elinduló kóros állapotok jóval szerteágazóbbak és összetettebbek.


Arról nem is beszélve, hogy a 26 éves hölgy nem említi, hogy a trombózist mitől kapta, és ezáltal a kezelés és táplálkozás sem mindegy. A gyógyszer amit szed vagy nem szed, hatástalanná válhat (újabb trombózis) vagy éppen rásegít a hatására, és esetleg vérzékennyé válik. Ezért javasoltam inkább az ilyen típusú kezelésekben jártas dietetikus vagy épp a kezelőorvosa felkeresését.

2013. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Eddig 1 dietetikussal tapasztaltam, hogy jártas lenne valamiben, és eggyel beszéltem aki.. legalább kedves és intelligens volt :D
2013. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
11-es: Nyilván nem. Semmiféle véralvadásgátlót nem szedek. Fél évig szedtem a történtek után és annyi. Az orvosok szerették volna ha egész életemben lapátolom magamba a gyógyszert (a véralvadásgátló hosszútávú szedése egyébként csontritkulást IS okoz, és még csak 26 vagyok!!!) Az orvosok semmi mással nincsenek elfoglalva csak a véralvadással, azzal egy mondatot sem foglalkoznak, hogy hogyan regenerálja az ember a láb állapotát. 'Majd az évek alatt javul valamennyit' és annyi ez a nagy tanácsuk..Hát nekem ennél ez fontosabb.
2013. jún. 29. 09:40
 17/25 A kérdező kommentje:
14-es: Fogamzásgátlótól kaptam a trombózist alapjáraton. Erre rátett hogy nem ittam elég folyadékot és volt egy 8 órás autóutam ami közben nem mozogtam. A fog.gátlót 5 évig szedtem. Ilyenkor genetikai vizsgálatot szoktak elrendelni, ebből megállapították hogy Leiden mutációm van, az enyhébb fajta: heterozigóta. (A súlyosabb a homozigóta állapot). Ez alapján nekem normál esetben 10%-al van több esélyem vérrögképződésre, mint más embernek akinek nincs ilyenje. Ehhez ha még dohányoznék, vagy továbbra is hormonális készítményt szednék, akár 50% vagy többel is megdobná az esélyt hogy trombózist kapjak. Dohányozni sohasem dohányoztam. Hormonális fogamzásgátlót pedig soha többé nem szedhetek és nem is szedek. Még egyszer mondom: véralvadásgátlót pedig nem vagyok hajlandó szedni, táplálékkiegészítőkkel, vitaminokkal védem magam és iszonyatosan sokat segítettek, eddig is már rendkívül jó felépülést produkáltam. És folytatni szeretném. Csak kíváncsi voltam, kinek mi van még a tarsolyában amit ajánlana, hátha tud újat mondani, konkrétan termékekről, gyümölcs, zöldség, akármi. Főleg hogy most le szeretnék dobni 3 kilót és ezért is érdekelt volna.
2013. jún. 29. 09:51
 18/25 A kérdező kommentje:
De az érerősítés és regeneráció az elsődleges számomra.
2013. jún. 29. 09:54
 19/25 A kérdező kommentje:
A paleolit-os tippet köszönöm. Az egyetlen ami nehézséget okozna belőle az a tej, mert 1-2 decit hozzá szoktam adni a kávéhoz, amit feketén nem szeretek, cukrot meg nem rakok bele. De hát valamit valamiért.
2013. jún. 29. 10:01
 20/25 anonim ***** válasza:
Leiden mutációra fogamzásgátló? Gratulálok a nődokidnak.
2013. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!