Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bab hizlal? Olvastam egy...

A bab hizlal? Olvastam egy cikket mi szerint zsirt lehet égetni vele, ez igaz?

Figyelt kérdés
"A hüvelyesek rengeteg rostanyagot és növényi fehérjét tartalmaznak. Ásványi anyagaik és a bennük lévő vitaminok hatásosan hozzájárulnak a zsírégetéshez. A bab például glükokinineket tartalmaz, amelyek úgy hatnak, mint az inzulin: csökkentik a vércukorszintet, és segítenek a zsírlebontásban."
2013. márc. 12. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
Megmondom őszintén, én nagyon szeretem a babot, de 2 kg-t tudok tőle hízni másnap reggelre!
2013. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
hát az nagy kár :(
2013. márc. 12. 22:02
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha belefér a napi kalória limitbe ártani nem fog.
2013. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%

Megeszed a babot és kisül a zsírod hahahahaha *fejlövés*


Nem, nem hizlal, ha mértékkel eszed.

Nem, nem segít a "zsírégetésben". Ahhoz kalóriadeficit, fehérjedús étrend és sok mozgás kell.

Sok benne a szénhidrát, úgyhogy délelőtt vagy max. ebédre edd (ha 5-kor ebédelsz, akkor felejtős).

2013. márc. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%

" A bab például glükokinineket tartalmaz, amelyek úgy hatnak, mint az inzulin: csökkentik a vércukorszintet, és segítenek a zsírlebontásban." - Na hát ezt azért nem. A bab adott mennyiségben nemhogy csökkentené, hanem még meg is emeli a vércukorszintet.


100 gramm fehér babban 60 gramm szénhidrát van, míg 100 gramm paradicsomban 4 gramm szénhidrát van. Tehát a különbség érezhető.


Ettől függetlenül még lehet babot enni, ugyanis nem mindenki a szénhidrátcsökkentés híve.

Nekem már nem szerepel az étrendemben a bab, viszont tapasztalatból tudom, hogyha belefér a napi energiaszükségletbe, akkor nem fogsz hízni tőle, megfelelő mozgás mellett pedig fogyni is fogsz. Viszont az arányokra oda kell figyelni, mert azokon múlik minden.

2013. márc. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%

"A hüvelyesek rengeteg rostanyagot és növényi fehérjét tartalmaznak"

Vegyük figyelembe, hogy a növényi fehérjék bizonyos típusai védekező mechanizmus részei, és számunkra mérgezők (lektinek)


"Ásványi anyagaik és a bennük lévő vitaminok hatásosan hozzájárulnak a zsírégetéshez." Ez a sz.arban lévő anyagokról is elmondható, abban is marad valamennyi ásványi anyag, vitamin!


"A bab például glükokinineket tartalmaz, amelyek úgy hatnak, mint az inzulin: csökkentik a vércukorszintet, és segítenek a zsírlebontásban."


Egyrészt, nem eszünk hormon hatású anyagokat! A tejet is ezért nem isszuk, nem játék az ilyen! A bab megemeli a vércukorszintet aztán nagy inzulinválaszt produkál, és leesik a vércukorszint. Ez a hízás folyamatának egyszerűsített és lényegre törő leírása.

2013. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

hát kössz az infókat :)

sikerült leadnom 5kilót, még 3at szeretnék, nem tudtam a bab ajánlatos e, utána néztem és ez a cikk kicsit összezavart.

pl káposzta zsírégetö, gondoltam a bab is hasonló, de értem.. nem az.


Egyébként gondoltam, hogy ha megeszek egy tányer babot nem sül le a zsírom, de te azért fejbe lőheted magad ;)

2013. márc. 14. 12:39
 8/28 anonim ***** válasza:
A káposzta is csak egy zöldség. Halálos méreg lenne, ha "zsírégető" lenne.
2013. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
akkor rosszul fogalmazok, de az tény, hogy a káposzta levessel egy hét alatt eltünt az úszógumim és nem szedtem vissza rögtön, de idővel igen..
2013. márc. 14. 12:43
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Lődd magad fejbe te, kedves kérdező, ha ilyen hülyeségeket tudsz kérdezni. :)))) Olyan, hogy "hizlal" nem létezik. Mértékkel egyed a babot (mondjuk 1 héten 1x) és nem lesz tőle bajod.
2013. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!