Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy érzem feladom. Februárban...

Úgy érzem feladom. Februárban nem hogy nem fogytam, de még híztam is. Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Január elején elkezdtem a GI diétát, 5 hét alatt sikerült 4,5 kg-ot fogynom. Majd valami miatt úgy éreztem ez a diéta nem nekem való és elkezdtem a paleot. Nem ettem se tejet és tejterméket, se gabonát. Egy hónap alatt elért eredményeim: 2 hétig stagnált a súlyom, majd egyik héten 40 dekát, a másik héten 60 dekát sikerült híznom, ráadásul olyan tejtermék és édesség elvonási tüneteim vannak, hogy borzalmas. Valamelyik nap, annyira rosszul voltam, annyira kívántam volna valami tejest és édeset, hogy megittam 1 liter almaecetes vizet, hogy hányingerem legyen és ne tudjak rá se nézni.

Nagyon el vagyok keseredve, mert a mérőszalag is fél centi pluszt mutat itt-ott.

Nem nekem való ez az étkezés, gondoljátok ha visszatérek a GI-hez, akkor sikerül végre az álom 52-54 kg? Nagyon vágyom rá. Most 61 vagyok.


2013. márc. 1. 09:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak még egy mondat: Annyira lelkes voltam, nagyon boldog, és büszke magamra, hogy 50 gramm körül megállt a ch bevitelem, gondoltam magam jajj de jó lesz. Hát nem jó.
2013. márc. 1. 09:39
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
40-60 dekás agymenést hanyadold..egy egészseges pisiles 350-400ml kb=35,40 deka..azért nem jutsz semmire mert akaratgyenge vagy "tejtermék és édesség elvonási tüneteim vannak" akemény alkoholistáknak és drogosoknak vannak tünetei,te sajnos akaratgyenge vagy,zéró kitartás elszántság ennyi a bajod nem más
2013. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
folytasd a paleot. ha édesség hiányod van egyél gyümölcsöt. és járj el sportolni
2013. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem minden diéta hülyeség ami bármitől is eltilt szigorúan. Egy életen át nem lehet lemondani valamiről ha szereted. Tudom hogy sokan megköveznek de a paleo is ugyanolyan hül.yeség mint a többi sztár diéta. Hogy tudnánk már úgy étkezni mint az ősemberek a 21. században, ez vicc.

Olyan diétát csinálj amit be is tudsz tartani. És tarts ki legalább 3 hónapig, ne váltogasd őket.

2013. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
A GI-nél meg a paleonál már csak a Norbi Update rosszabb... csak szenvedni fogsz, ha ilyen elcseszett diétákat akarsz görcsösen betartani. Tudod, a stressz nagyon nagy mértékben visszaveti a fogyókúrát, meg az is, ha a szervezeted hiányol valamit. Akkor is, ha az az édesség. Semmiféle önsanyargatásra nincs szükség. Naponta 5-6 alkalomra beosztott étkezés, kiegyensúlyozott életmód (tehát pl rendszeres alvás), 2-3 liter folyadék (lehetőleg víz, és ne szénsavas), és a legfontosabb, a mozgás. Minden nap sétálj egy fél órát minimum a levegőn, azon kívül, mikor munkába/boltba mész. Otthon pedig egy óra aerobik, rengeteg szuper gyakorlatot mutatnak meg a neten, lábra, hasra, fenékre, mindenre. Ha van rá lehetőséget, reggelente egy kis futás is belefér, de csak ha van a környéken földút, vagy futópálya, mert betonon/aszfalton nem túl egészséges. Ha ezeket mind betartod, mellette nyugodtan étkezhetsz úgy, mint egy normális, egészséges ember. Ehetsz kenyeret, gabonaféléket, tejtermékeket, húst, édességet (persze mértékkel, mindent. A mértékletesség a lényeg mindennél. Ha délután megkívánod az édeset, nyugodtan szopogass el 1-2 kocka étcsokit, vagy egyél meg egy epres joghurtot. Gondolom, az ilyen alap dolgokkal tisztában vagy, hogy ne süss minden reggelire szalonnát, és ne élj olajban sült dolgokon, úgyhogy, szerintem nem lesz gond. :D Csak kitartónak kell lenni. Egyébként, gyümölcsöt heti 3-4-nél többször ne egyél, mert a legtöbb tele van cukorral, és rettentően savasít.
2013. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én január eleje óta paleózom. 4 kg-ot fogytam és ami még fontosabb, hogy a derekam körmérete 11 cm-rel lett kevesebb. Persze rendszeresen tornázom reggel, este és csak egy hónap elteltével mértem magam januárban és februárban is. Igaz, hogy én nem is akarok havonta többet fogyni 2 kg-nál, hogy tartós legyen a fogyásom.

A közérzetem nagyon jó,nekem ez a legfontosabb.

2013. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akarat gyenge, biztosan így van, ha te mondod, úgy is jól ismersz.

Hetente 4 alkalommal futok, majd tornázok 1,5 órásak összesen. A GI azért volt jó, mert semmitől nem tiltott, csak az élelmiszerek index számára kellett figyelnem. Visszatérek hozzá, hisz ezt tudtam tartani, és ez egy olyan diéta amit életem végéig gond nélkül tudok tartani.

Engem nem érdekelt a 40 dekás hízás, de mikor már a következő héten is híztam 60 dekát, akkor az így együtt már sok volt. És ahogy írtam fent is a centiméter szalag nem hazudik, 0,5-1 centiméterrel több a derekam és a combom, mint február elején volt.

Nem érdekel az sem, hogy ha "csak" havonta 2 kg-ot fogyok, tudom, hogy a lassú fogyás a jó, de hízás ne legyen, pláne ne 2 hét alatt 2 kg és 1 cm.

2013. márc. 1. 12:44
 8/13 gabriell88 válasza:
A mozgással, tornával is figyelj, ne izmot építs, hanem szálkásítsd a tested.
2013. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább életmódváltással tudnád elérni, nekem sem ment semmilyen fogyókúra, csak az életmód váltással fogytam/fogyok. És abban is egyetértek, hogy életed végéig úgysem fogod nélkülözni az édességet stb..! (tisztelet a kivételnek aki tudja) Én hetente egyszer-kétszer megeszek egy pici édességet de csakis délelőtt. Aztán délután halat eszek, vagy csirkemellet salátával! Nem kínzom magam, mellette persze itthon edzek és megyek futni is.( ha az idő engedi). Nekem bevált. Sok sikert :)
2013. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a paleóval szenvedsz, akkor ne csináld, nem Neked való.

Az "elvonási tünetek"-et én jelnek venném, hogy valamit nem csinálok jól s megváltoztatnám az étrendemet. Nem szoktam követni valami népszerű étrendet, csak azt hagyom el, amit feleslegesnek, károsnak érzek, ami nem esik jól a testemnek. Szerintem ezt így kell, bár eredményeim még nincsenek, mert eddig volt pár akadályozó, felesleges elem a táplálkozásomban.

A durva váltás szerintem akkor is okozhat (megszokás miatti vagy akár fizikai) problémát, ha teljesen egészségesen kezdesz el táplálkozni, de drasztikusan máshogyan, mint addig s hirtelen sokkolod magadat. Ez csak egy teória a részemről, de biztos van igazságtartalma sok esetben, pl. a sajátomban is. A fokozatosság jobb.

2013. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!