Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik? Mitől kezdtem el...

Mi történik? Mitől kezdtem el hízni?

Figyelt kérdés

Átlagos alkatú lány voltam, és gimi eleje óta tartottam a súlyomat. Most nyáron viszont elkezdtem hízni, ráadásul rohamosan. Három hónap alatt 13 kiló jött fel. A mellékelt képen látszik, az a nadrág nyár elején még jó volt:


[link]


Nem értem, hogy miért, tényleg nem eszem többet, ugyanannyit mozgok, ugyanúgy élek, mint előtte. Ezért nem is vettem komolyan, mikor az első kilók feljöttek, mert biztos voltam, hogy vissza fog állni az egyensúly. De aztán elszaladt velem a ló, és most azért is küzdenem kell, hogy ne hízzak tovább.


Mitől lehet ez? Lehet hogy valami egészségügyi probléma? Vagy egyszerűen ennyit számít, hogy 18 elmúltam, és már jóval kevesebbet kéne ennem, mint kamaszként? De miért ilyen hirtelen jött?


2012. szept. 27. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Az anyagcsere, emésztés rejtélyes, főleg egy adott embernél. Nem sokat lehet általánosítani.


Amennyit lehet, azok a következők:

A keményítő, cukor fogyasztás zsírosodáshoz vezet (teljes őrlésű kenyér, cukros üdítők, krumpli, rizs, kukorica, péksütemények) illetve betegségek kialakulásához.

A gabonák gluténja, lektinjei a hasnyálmirigyben, pajzsmirigyben tehetnek kárt, így indítva el hibás hormonális szabályozást, ami zsírosodást okozhat, illetve a fogyás fizikai képtelenségét hiába eszik valaki keveset, ugyan annyit mint előtte.


A tejben lévő marha inzulin is hasonló problémákat okoz.


Pontosan ezek miatt mondják, hogy ne együnk kenyereket, gabonát, müzlit, tejféléket, hüvelyeseket, burgonyát.


Feltételezem hasonlókat nap mint nap eszel, ha eltaláltam akkor pár hétig hagyd el őket.. és persze örökre, ha meg is akarod tartani az egészségedet. Ellenkező esetben lehet a hormonális problémákat gyógyszerekkel kezelni, a cukorbetegséget is de.. nem túl hatékony, kétséges és drága, ezek tetejébe például még nagyon kellemetlen is, hiszen nem tökéletes módszerek.

2012. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minél idősebb leszel annál könnyebben hízol meg és annál nehezebben adod le a felszedett súlyt... én ezt tapasztalom, de szerintem egy nyár alatt azért ez elég sok, a biztonság kedvéért én elmennék orvoshoz a helyedben
2012. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedsz gyógyszert vagy fogamzásgátlót?


Ha egyik se és tényleg csak úgy kezdtél hízni, akkor nem ártana egy hormonvizsgálat, pajzsmirigy főleg, és a cukrodat is meg kéne nézetni. Kérj a háziorvostól vérvételre beutalót.

2012. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!