Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 55-ről 45-re június elejéig...

55-ről 45-re június elejéig reális cél?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Látod, a kölcsönös gyorsaság és igyekezet mellékhatása a fáziskésés :D
2013. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hm, igen, a PCO bezavarhat. Szedsz rá valamilyen gyógyszert ?
2013. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi tényleg a segítséget:)


Fogamzásgátlót adott a doki, mikor kiderült, ezzel küldött el (nem is említett ilyet hogy esetleg diétáznom kellene, meg sportolni, ami elvileg hozzátartozik a PCO kezeléséhez, neten jöttem rá, hogy akkor mi van)


Miután elkezdtem szedni abban a félévben fogytam le 60-ról 55-re, és most fél éve vagyok 55 kg. Más gyógyszert nem szedek (szoktak adni valami meckformint vagy mit többeknek, itt olvastam a GYK-n, de én olyat nem kaptam, az talán csak az inzulinrezisztenciásoknak kell, vagy ha babát szeretnének.)

2013. febr. 10. 17:32
 14/16 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló értelmét nem látom, na de hogy tisztázzuk amit tudunk: először is én ismerek olyan személyt, akinek PCO-ja volt. Hivatalosan nem gyógyítható, viszont más betegségekről is tudunk, melyek nem gyógyíthatóak és mégis voltak esetek, amelyekben az illetők meggyógyultak saját maguktól. Én ezt nevezem alternatív gyógyulásnak, ami sokszor független gyógyszerektől és minden effélétől, egyszerűen az az öngyógyító képesség, amely adott emberben megvan. De ez egy másik téma. Mindössze azért írtam le, hogy te se érezd úgy magad, mint aki most életre szólóan pco-val van megbélyegezve, ugyanis néha történnek váratlan fordulatok is.


Másodszor pedig, ezek a hízással/fogyással kapcsolatba hozható betegségek/rendellenességek nem kellene senkinek sem csökkentsék a reményeit adott cél elérésével kapcsolatban.


Van aki amikor megtudja, hogy valamilyen betegséggel küszködik akkor folyamatosan az jár a fejében, hogy most sok dolog elérhetetlenné válik a számára.

Ugyanakkor léteznek olyan személyek például, akik cukorbetegen belekezdtek adott diétába ( reklámozni most nem akarok ) és visszafordították a cukorbetegségüket; más emberek, akik pajzsmirigy alul működéssel annyira sikerült felpörgetniük az anyagcseréjüket, hogy annak működése megváltozott és azon túl már megfelelően működött; vagy említhetnénk olyan kórosan elhízottakat, akiknek gyógyszer nélkül senki sem adott volna esélyt a fogyásra, mégis egy felismerhetetlen alakot sikerült faragniuk saját akaratuk által.

Ezek az emberek nem csodák és nem is félistenek, egyszerűen csak megmutatták azt, hogy attól, mert az adott cél előtt több akadály van, mint egy másik személynek, attól még azt a célt ellehet érni, a sok akadályt pedig kilehet küszöbölni.


Rengeteg betegség van és szinte mindenkit érint valami. De a lényeg az nem az, hogy téged mi sújt, hanem az, hogy miként kezeled azt.

Egy betegséget vagy te uralsz, vagy ő ural téged.


Végezetül csak azt tudom ajánlani, hogy tedd meg azt, amit szükséges megtennéd a célodért és hanyagold el a betegségtudatot. Így nincs veszítenivalód, mert ha mindent megteszel, akkor úgyis eléred azt, amit maximálisan eltudsz érni, valamint akárhogyan is alakul a jelenlegi betegséged, az téged nem fog befolyásolni, sem visszatartani attól, hogy elérd amit akarsz.

2013. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot: keress egy jó endokrinológust!


A fogamzásgátló hosszú távon NEM megoldás erre a problémára, ami neked van (és a fogyást is akadályozhatja).

Mellesleg az antiandrogén jellegű fogamzásgátlókat, amiket ilyenkor szoktak írni, egyébként se szabadna fél évnél hosszabb ideig szedni.


Az étrended jó, de PCOs esetén általában csak szigorúbb diéta hozza meg a kívánt hatást.


Egy darabig mindenképpen számolnod kellene a kalóriákat és betartani a 160 g CH-s útmutatást azzal együtt, hogy mikor melyik (lassan felszívódó, gyorsan felszívódó) szénhidrátfajtát lehet enni.


Viszont a 45 kilót a te korodhoz túlzásnak vélem.

Én is 158 vagyok.

Ha csak nem aránytalan körte alkat vagy (én igen), akkor már 50 kilóval is nagyon csinos lehetsz.

2013. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, eltűntem.


Köszönöm a hosszú válaszokat, megfogadom a tanácsokat.


Megmondom őszintén a mindennapokban nincs különösebben betegségtudatom, meg nem is feltétlenül annak fogom fel, és kitartó vagyok, szóval most elhatároztam, hogy leadok pár kilót, mert eddig tudatosan nem fogyókúráztam, megmondom őszintén 60 kg-val sem éreztem magam bálnának, arányos voltam, most is az vagyok, de azért ha nem is 45-re de 50 kg-ra szeretnék lefogyni, vagyis nem a kg. a cél, hanem a centi, inkább a hasam, combom a problémásabb.


Visszatérve a fog.gátlóra pedig, én sem gondolom, hogy ez lenne a legjobb megoldás, csak az a vicc, hogy még nem is sztk-s dokinál voltam, hanem magánorvosnál és álította, hogy a problémámra most ez a jó megoldás. hát mondom oké, de akkor záros határidőn belül probálok egy másik szakembert keresni, és kikérem a véleményét.


Köszi mindenkinek a segítséget!

2013. febr. 12. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!