Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kardio és aerob edzés? Fogyni...

Kardio és aerob edzés? Fogyni és izmosodni szeretnék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudtok linkelni kardio és aerob edzésre videókat? Vagy valamilyen hasznos tudni való ezekről?

Fogyni szeretnék, pontosabban visszaakarom nyerni az alakomat. Aktívan focizok(mondjuk már nem annyira mint fél éve), ezért nagyon megtetszett ez a kardio edzés. de állítólag az aerob hasznosabb.. A futástól sem riadok vissza, de arról is lenne kérdésem.. Milyen terepen ajánlják, mikor, mennyit, hányszor.. A focihoz kell a kondi és az állóképességet is jó lenne fejleszteni.

Kardiora láttam youtube-on Insanity - Body Transformation in 6o days videókat, ott tetszett meg..

Az étkezésre is figyelek, kevesebbet eszek, és ésszel.

Kérdezzetek bátran, de nagyjából mindent leírtam. Ha valaki tudna hasznos tanácsokat, akkor neki írnák üzit is.

Linkeket küldjetek!

Köszi. :)



2012. aug. 15. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Az intervallum edzés hatásosabb:

[link]


A lényege, hogy a "mindent bele" részeknél tényleg mindent bele kell adni, aha tudnál a végén még egy sprintet csinálni, akkor egész egyszerűen rosszul csináltad, mert nem adtál bele mindent akkor, amikor kellett volna.

Fontos a bemelegítő 10 perc és az 5-10 perces levezetés, soha ne hagyd el, rövidítsd le egyiket sem és szigorúan tilos közben megállni, még egy másodpercre sem.

2012. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 poiu ***** válasza:
Elsővel egyetértek. Ha focizol és emellett még pl kocogsz is egy csomót, könnyen túledzheted magad. Hihetetlen,de bizonyított tény, hogy heti 3x3 perc szuperintenzív intervallum elegendő. Pl. 20 mp teljes gőzzel a szobakerékpáron, 40 mp pihenés, ezt összesen három sorozatban. (ha tudsz csinálni 4. sorozatot teljes erőbedobással, akkor az első három nem volt elég intenzív - nekem le kell feküdnöm a padlóra ezután :-) Egy héten háromszor. + erőedzés nem árt a focistáknak.
2012. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, kössz mindkettőtöknek! ;)
2012. aug. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!