Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózók! Tejet, kenyeret esztek?

Szoondiii kérdése:

Fogyózók! Tejet, kenyeret esztek?

Figyelt kérdés
Tehát mindenféleképpen ragaszkodtok azokhoz az élelmiszerekhez, amelyekkel sikerült elzsírosodni, de enni és enni kell tovább is? Az sem számít, hogy egészségtelen?
2012. aug. 14. 12:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ebben a világban már minden egészségtelen... És mindent meg lehet úgy válogatni, hogy ne legyen egészségtelen. Tehéntej helyett szójatej vagy mandulatej, és kenyerekből is millió fajta van.
2012. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

ez talán kissé túl sarkított kijelentés.


a szója származékai miért egészségesebbek, mint a tehén váladéka? a szója sem éppen emberi táplálék.

a kenyér hagyományosan gabonaőrleményből készült tésztát jelent, ami egyértelműen kerülendő.

a különböző magőrleményekből készült sült tésztát nem csak kenyérként szokták emlegetni.

a különböző teljes kiőrlésű lisztekből készült kenyerek pedig nem képeznek kivételt a hagyományos kenyerek elbírálása alól, hmm sajnos.

2012. aug. 14. 13:19
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Én félév alatt 30 kg-ot fogytam és 2 éve tartom.

A diéta alatt is ittam tejet, napi egy bögrével reggelente, de a kenyeret kerültem (párszor azért ettem).

Most is minden nap iszom tejet, este is és tk kenyeret is eszek minden nap.

Tudod miért?

Mert sem glutén-, sem laktózérzékeny nem vagyok!

2012. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

mindenki glutén érzékeny, legfeljebb cöliákiás nem vagy.

a tejjel is ez a helyzet, nem mindenki lesz cukorbeteg tőle, vagy rákos de szépen lassan hozzáad a betegségekhez.

2012. aug. 14. 13:36
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ezt a kérdést csak azért tetted fel, hogy terjeszthesd, hogy a tej és a kenyér mennyire káros?

Aki nem tejcukor ill. tejfehérje érzékeny annak semmi baja nem lesz a tejtől, ha normál mennyiségben fogyassza, ami naponta kb. 1 pohár. A cukorbetegek többségének is nagyon megemeli a vércukorszintjét, ezért nekik sem ajánlott, de ezenkívül az egészséges ember miért ne ihatná?

Glutén mentes diétát pedig csak az arra érzékenyeknek kell tartani! Nem egészségtelen a teljes kiőrlésű gabona!

2012. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

ezek hazugságok voltak, bár jól hagzottak.

1. hazugság 1 pohár tej márpedig nem emeli meg senkinek sem a vércukor szintjét. nem ezért egészségtelen. gondolom ennyire megalapozott lesz a többi állítás is.

2. hazugság, hogy miért írtam ki a kérdést. tanácsokat ötleteket szeretnék.

3. hazugság: mindenki glutén érzékeny, de legalábbis a lakosság 70-80%-a nagyon valószínűleg.

itt azt hiszem pár adatot az oldal alsó felében lévő diákon érdemes lenne megnézni, és utána újra alkotni a véleményeket.

[link]


a teljes őrlésű gabona pedig hogy ne lenne egészségtelen?

1. bedarálják a gabonák héját, ami a szennyeződéseket tartalmazza - akár szermaradvány, akár penész..

2. magas inzulin választ váltanak ki, közel úgy, mint a finomított változatok.

3. glutén tartalmúak, lektineket tartalmazhatnak..

2012. aug. 14. 14:23
 17/33 anonim ***** válasza:
Ahogy belinkelted ezt az oldalt, úgy bármelyik hasonlóan "jó" diétáról be lehetne linkelni valami hasonlót, amiben a saját igazukat bizonygatják.
2012. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

semmilyen "jó" diétát nem támaszt alá semmilyen tudományos vizsgálat :)

a paleó nem diéta, de az ajánlott elvei tudományos kutatásokon nyugszanak.

nem lehet sehol sem a világon olyan népeket találni, akik 90 napos diéta szerint élnek.. gabona és tejfogyasztás nélkül élőket viszont igen.

lehet vizsgálni élelmiszerek hatásait, akár egy emberben, akár tömegekben. tehát van vizsgálati lehetőség, így lehet bizonyítani a paleó helytállóságát.

2012. aug. 14. 14:40
 19/33 anonim ***** válasza:

Szerintem dietetikusként jobban képben vagyok a táplálkozás témakörében, mint te.

A paleó diéta, hiszen a diéta szó jelentése életmód, ez az étkezés pedig irányelveket határoz meg.

Nem hiszem, hogy le tudnálak beszélni erről az étrendről, de szerintem az egészséges táplálkozás irányelveinek követésével többre mennél, de a te egészséged.

2012. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy eszem kakaós csigát, fehér kenyeret,rizst,iszom tejet,joghurtot stb. csak nem otthon kell mereszteni a valagad,hanem mozogni kell és mindent ehetsz( nálam ez legalábbis így van.Még kondi alatt is alig tudok felszedni pár kilót,pedig kenyeret,rizst is zabálom mint az állat.)
2012. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!