Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két kérdés a fogyózókhoz 1....

Két kérdés a fogyózókhoz 1. Szóval fogyózók ti esztek kenyeret? Ha igen miért ha nem miért nem? 2. És a lisztes dolgokat is kerülitek?

Figyelt kérdés
Már korábban is láttam ilyesmi kérdéseket de nem hittem el hogyha teljesen kihagyom a lisztes dolgokat akkor fogyni fogok...Ezért arra gondoltam talán itt megkérdezem. (De persze az is válaszolhat aki nem fogyózik :D)
2011. aug. 9. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kerülöm el egyiket se, csak nem zabálok belőle.
2011. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam elhagyni szálkásítás alatt sem a kenyeret sem a lisztes dolgokat. Pusztán ettől nem fogsz fogyni... kalória hiányt kell produkálnod. Viszont tény, hogy okosabban is fel lehet használni azokat a kalóriákat, mint a kenyér.

Ha fogyózni akarsz nézz utána milyen egy szálkásító étrend és végezz teljes testes edzést... ha nem konditerembe otthon 1db tárcsás kézisúlyzóval.

2011. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bix ***** válasza:

nem eszek. nem azzal van a baj hogy szénhidrát, hanem hogy gyorsan szívódik fel, és nincs benne egyébként semmi. se rost se más hasznos anyag. a rizsben is több a kalória, de az legalább rostokban gazdag, és egyenletesebben szívódik fel.


ha egy szénhidrát forrás lassú felszívódású az tovább "kitart" azaz nehezebben éhezel meg, nem okoz inzulincsúcsot, stb. ezért érdemes kerülni a fehérlesztes történeteket. max átállni a teljes kiörlésű, esetleg magvas kenyerekre

2011. aug. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszer másfél hónapig nem fogyasztottam semmit amiben van glutén, mert az orvosom azt tanácsolta, próbáljam ki, hátha attól vannak a gyomorpanaszaim. A másfél hónap alatt 65 kilóról lementem 54-re. Aztán kiderült, hogy nincs glutén-allergiám, újra fogyasztani kezdtem a gluténtartalmú dolgokat, így persze a lisztet is, és szépen lassan sajnos vissza is híztam. Most 61 vagyok. Fogyasztok kenyeret, de csak keveset, egyszerre nem többet 10 dekánál, s van, hogy napokig egyáltalán nem. Viszont amikor kenyeret nem eszem, akkor meg tésztát, szintén ekkora mennyiséget.
2011. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. fehér kenyeret nem eszek teljes kiőrlésűt ettem, de azt meg felcseréltem hántolt árpára


2. bix már leírta az okát, hogy miért nem


és igen, kerülöm a lisztes dolgokat is

2011. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak a fehér lisztet kerülöm.


Helyette teljes kiőrlésű pékárut (kenyér, zsemle) fogyasztok, főzéshez zabpehelylisztet. Azt hozzáteszem, hogy kenyérfélét csakis reggelire eszek és nem korlátlan mennyiségben. Délben, délután és este már csak fehérjét (csirkehús, tojás, túró, sajt) fogyasztok zöldségekkel.

Nekem muszáj kenyeret ennem, különben falási rohamok törnek rám.

Egy-egy nap néha kimarad, ilyenkor zabpelyhet reggelizem, natúr joghurttal és gyümölcsökkel.

2011. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagytam el. Imádom a kenyeret. Naponta 2 szelet teljes kiőrlésű toast kenyeret eszek 6g light vajjal és 4 szelet csirkemellsonkával. Simán belefér a napomba mert a 150kcalt sem éri el.
2011. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó akkor megnyugodtam köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. aug. 9. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Súlytartok, de nem eszek kenyeret és lisztes cuccokat is csak nagyon ritkán (ünnepekkor főzelék, leves, ilyesmi). Okok:

- Alacsony a szénhidrátigényem, már úgy genetikailag is.

- Annyira sose voltam nagy kenyérmániás, nekem csak ballasztanyag, de ha baromi éhes vagyok, akkor is inkább tejterméket vagy húst kívánok, semmint lisztes bigyókat.

- Még a súlytartó étrendhez is elég alacsony kalórialimitet kell tartanom, szóval meg kell válogatnom, mi és mennyi fér bele, hogy tápanyag is jusson elég, és jól is lakjak, szóval kenyérféle helyett inkább eszek jóval több húst és zöldséget.

- Ha már szénhidrát: zabpehelyfüggő vagyok, imádom, nem cserélném le a reggeli kásámat szendvicsre.

- Ha alkalmanként mégis lecserélném, akkor vagy pazarolnék, vagy szeletenként fagyaszthatnám le / olvaszthatnám ki a kenyeret, mert a tk. verzió rámpenészedne még kisebb kiszerelésben is.

2011. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!