Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, nem tudok így...

Mit csináljak, nem tudok így lefogyni?

Figyelt kérdés
Szóval 140 kg vagyok. Mindennap neki kezdek a diétának, de délnél tovább nem bírom. Szóval szüleimet nem érdekli, hogy ekkora a túlsúlyom és nem támogatnak. Ugyan úgy csinálják tovább a hizlaló ételeket (pizza, palacsinta, tészta, sütemények és amit ellehetne készíteni rendesen azt is 1 l olajban csinálják, pl. a rizs). Mivel a pénz elmegy ilyen kajákra, így nem tudok magamnak vásárolni. Ma is hozzákezdtem a diétához reggel. Ettem 2 szelet barna kenyeret felvágottal és rántottával. Anyám viszont megint kitett magáért és csinált 3 tálca pizzát és sós valamit. Így ebédre csak dinnyét ettem amivel viszont nem tudtam jóllakni így 2 óra múlva megint farkaséhes voltam. Kibírtam 3 óráig és megint ettem dinnyét. 5-re viszont már nem tudtam magammal mit kezdeni. Gondoltam megeszek 2 szelet pizzát, de 5-6 lett belőle. Nem tudok mit csinálni, mi a f@szt kezdjek a szüleimmel. Nem akarok már ilyen g.ci ételeket enni. Nem tudom mit csináljak. Ne jöjjön megint mindenki, hogy kifogás, mert ebben semmi kifogás nincs. Egyszerűen nincs mit enni, és pizza és palacsinta kevesebb evése nem megoldás, mert 2 szelet kis pizzával és palacsintával nem lehet jól lakni. 3 éve próbálok lefogyni. Múlt évben sikerült elérnem a 123 kg, de azért, mert fogyókúra közben beteg lettem és 2 hétig semmit nem ettem, így közel 17-20 kg lement rólam. 17/F

2012. júl. 28. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos el kell keserítselek. A mennyiségek csökkentésével is lehet fogyni. Attól fogysz csak amit nem eszel meg. Ha más módja nincs annak, hogy áttérj egészséges ételek fogyasztására, akkor egyszerűen sokkal kevesebbet egyél.
2012. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne a szüleidet hibáztasd azért, mert nincs akaraterőd.
2012. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ahogy már előttem is írták nincs akarat erőd, és ne a szüleidet hibáztasd. De amúgy a problémádra van egy igen pofon egyszerű megoldás, egyél több zöldséget és gyümölcsöt, minden étkezés előtt igyál meg 1-2 pohár vizet, mozogj többet. Attól hogy fogyózol még nyugodtan ehetsz pizzát, palacsintát stb-t, csak egyszerűen állíts fel egy pontot ahol abba hagyod, és tanuld meg elviselni az éhséget.
2012. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Csak még annyi hogy: hidd el beválik.
2012. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hah... könnyű másokat hibáztatni igaz?

Ha már beszéltél velük és nem vették a lapot akkor beszélj velük újra, komolyabban.

Ha pedig ez sem segít akkor bármit csinálnak legyen az pizza, palacsinta... mértékkel eszel, és nem engedsz a kísértésnek. Előbb utóbb könnyebb lesz megállni.

A másik pedig hogy fogd szépen magad és kezdj el mozogni. Ilyen súlynál ne futással kezdj mert szétmegy a térded, hanem sétálj,SOKAT esetleg menj úszni. Emelgess súlyokat, csinálj felülést. Ne 5-10 db-ot...

Megj.

Ott van M.Phelps ő -elvileg- rengeteg egészségtelen kaját megeszik egy nap, de emellett rengeteget sportol, így nem is hízik el.

2012. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

De bizony ám... a szülők is ugyanúgy hibásak ebben. Sajnos ekkora túlsúly mellett nagy életmódváltás kell, és az úgy nem megy, hogy miközben te eszegeted a salidat meg a csirkemellet, a család többi tagja meg kétpofára zabálja magát a csülökpörköltből. Kísértésbe esel, ugyan lehet mondani hogy így akaraterő, úgy akaraterő, de 17 év rossz beidegződését nehéz 1 nap alatt megfordítani. Nem szabadna, hogy kísértésbe ess, és ennek az lenne a magoldása, ha a család is rászokna az egészséges ételekre, veled együtt. Többen könnyebb lesz, tudnátok egymást buzdítani. De mivel írtad, hogy a szüleid nem támogatnak ebben, az egyetlen megoldás valóban a kis adagok lennének. Próbáld meg, hogy mindig egy desszertes tányérra a pakolsz egy annak megfelelő adagot a kajából, így úgymond a szemed is kielégül. Mennyit iszol? Velem is elő szokott fordulni, hogy azt hiszem, éhes vagyok, aztán rájövök, hogy egész nap nem ittam semmit. Aztán simán lemegy 2 liter. :D Nem ragaszkodom a vízhez, lehet ez tea is, kevés cukorral.


A másik amit kérdeznék, hogy mennyire vannak lelki problémáid? Régi csúfolások, bántások, esetleg a szüleiddel kapcsolatban? Ez kihat ma a mindennapjaidra? El kéne menni egy pszichológushoz, vagy kineziológushoz, akik segítenek ezeket elengedni, hogy továbbléphess az életedben, így a fogyásra is jobban tudnál koncentrálni. Vagy ha mást nem, egy jó barátnak is beszélhetnél ezekről.

2012. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Különösebb lelki problémáim nincsenek, vagyis tudatomban nincs. Leginkább az a gond, hogy nagyon gátlásos lettem és a régi barátaimmal sem tartom már a kapcsolatot és újakat pedig így képtelen vagyok kötni. Régen mindig hívtak strandra, túrázni stb., de nem mentem, mert vagy nem bírtam, mert kifáradtam vagy nem, mertem felvállalni a testem. Így egy idő után a barátaimtól eltávolodtam és bezárkóztam, immáron, 2-3 éve sehol nem voltam (sulin kívü):
2012. júl. 28. 20:17
 8/14 A kérdező kommentje:
*(sulin kívül)
2012. júl. 28. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze szar helyzetben vagy. De akkor legalább menj el mozogni kicsit. Van kutyád? Sétáltasd meg. Vidd el 1,5 -2 órára. Vagy járj el Konditerembe. Én is 120 Kg ról kezdtem és már 75 Kg is voltam, de elkezdtem tömegnövlni.

Na szóval szerintem a Konditerem a leghatásosabb. Oda így 140 Kg-osan eltudsz járni. Csinálnak neked edzéstervet és majd meglátod elkezdesz fogyni.

2012. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Volt már egy hasonló jellegű kérdés, bemásolom ide az ottani válaszomat:


Lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de nem érdekel, mert én is ilyen voltam 6-8 éve és mégis meg tudtam változni, amikor egy kedves barátom beolvasott nekem...


Neked kell tudnod, hogy milyen életet akarsz élni!

Neked kell eldönteni, hogy mi a fontos az életedben!

Neked kell azt az életet élni, amilyen ember te akarsz lenni!

Neked kell azokat a dolgokat megtenni, amelyek elvezetnek a célodhoz!

Neked kell megvalósítani az álmaidat!


Soha senki nem fogja helyetted megtenni!


Vagy kifogásaid vannak, vagy eredményeid, a kettő soha sincs együtt!


Úgyhogy ülj le, gondold át, hogy mit akarsz elérni, milyen életet akarsz élni, milyen céljaid vannak, mik az álmaid, stb. ÉS ÍRD LE!

Ha ezek megvannak, akkor szánj rá egy kis időt, hogy elképzeled az egészet, úgy mintha már megtörtént volna.

Utána gondold át, hogy milyen szokásaid vannak, miket csinálsz egy nap, stb. és ezek mennyire segítenek céljaid elérésében.

Végül gondold át és tervezd meg, hogy miket kell csinálnod a céljaid megvalósításához, mikről kell lemondanod az álmaidért, milyen szokásokat kell megváltoztatnod.


Ezután már "csak" csinálni kell!

Ha elbizonytalanodsz vagy akadályba ütközöl, akkor vedd elő az álmaidat, céljaidat tartalmazó listádat és gondolj arra, hogy semmi más nem számít, csak hogy megvalósítsd és semmi sem állíthat meg!

Hajrá!

2012. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!