Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Sz-zs-k" elmélet szerinti...

"Sz-zs-k" elmélet szerinti diéta. Valaki próbálta már?

Figyelt kérdés

Az egyik újságban olvastam erről a diétáról, kíváncsi lennék, hogy kipróbálta-e már valaki? A diéta lényege az, hogy reggeltől délig csak szénhidrát, gyümölcs, zöldség és vacsorára (min. 4 órával az ebéd után) fehérje, zöldség(egész nap ehető). A délelőtti részt low-fat (zsírszegény) fázisnak írja le, a délutáni/estit low-carb(szénhidrátszegény) résznek.


A cikk így írja le a menetét: -A különböző tápanyagok időben elválasztott bevitele megakadályozza a szervezet zsírraktározó folyamatait. Ha egy étkezés során csak szénhidrátot juttatunk a szervezetbe, az nem képes újabb zsírtartalékot képezni. Ha a zsírban gazdag étkezés alkalmával viszont nem jut szénhidráthoz, magát a zsírt kezdi el égetni.-


Ma kezdtem el a diétát, mellette futok, tornázok ha tehetem minden nap. :)



2012. júl. 20. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Kitalálom, kiskegyed?

Mekkora hülyeség, ha telizabálod magad délelőtt szénhidráttal, akkor hízni fogsz.

2012. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, nem kiskegyed:D hanem a Shape áprilisi kiadásában találtam. Az lemaradt, hogy arányokban is megadja az étel bevitelét, így írja: A low-fat(délelőtt)-ben 50% szénhidrát, 50% telítettségérzést biztosító ételnek(gyümölcs, zöldség) kell lennie, a low-carb(délután, vacsi) pedig 25% fehérjét és 75% telítettség...(zöldséget) kell tartalmaznia.
2012. júl. 20. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
És hogy tudod hány százalékon van a telítettség? XD
2012. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beválhat, de 1-2módosítás ráférne. Délután 5ig mehet a szénhidrát. A fehérje, zöldség egész nap. De csak mértékkel minden. Reggel felkelsz eszel utána 2-3óránként kell enni. Este pedig lefekvés előtt 2órával sovány túrót egyél csak. Az jó mert lassú felszívódású így a szervezeted este is tápanyaghoz jut. Húsból is sovány kéne(hal,csirke).


2-3g*tskg fehérje és 1-2g*tskg szénhidrát. Mellette testmozgás(futás a legjobb) és tuti fogyni fogsz heti 0,5-1kg ZSÍRT.

2012. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Büdös nagy szar.


Elég világosan fogalmaztam?


Képzeld én is kettéválasztom a kajálást: reggelire egy falat rántottát, hozzá pedig egy falat kenyeret eszem, felváltva. Így, mivel a zsír és a szénhidrát nem egyszerre jut be a szervezetembe, így a zsír ég, a fehérjéből pedig izom épül.

2012. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok, és nem tudom miért 0% a kérdésem, tényleg kiváncsi vagyok, honnan tudja az ember hogy pl. 75% a telítettsége.
2012. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Utolsó: elnézést kérek, azt hittem, hogy csak szórakozol. A százalékok az összes bevitt ételnek az arányát mutatja meg, nem a te telítettségedet. Pl ha fehérjéből megeszel mondjuk 2 tojást, akkor kb 3x annyi zöldséget kell elled, mivel az arány 25-75 :)

2012. júl. 21. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!