Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriát vagy a szénhidrátot...

Kalóriát vagy a szénhidrátot figyeled, ha diétázol?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni,hogy ki-hogy csinálja.

A termék,étel kalória tartalmát nézed ,vagy a szénhidrát tartalmát.

Ez csak azért merült fel bennem mert az up date cuccok alacsony szénhidrát tartalmúak ,viszont a kalória hasonló egy tönkölyös,v. light kenyér esetében.

De a tartósító iszonyat sok E- vel tele.


Ti eszitek? Bevált? Fogytatok tőle?????

A működési elvre kíváncsi lennék:)


Köszi!!!!!!!!!!



2012. jún. 21. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
mindkettőt
2012. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kalóriát egyáltalán nem nézek. Alapanyagot nézek, és fehérjét, szénhidrátot számolok grammban, napi szinten. Update cuccok feleslegesek, mert elég drágák. Csirkemell, hal, sovány túró, cottage cheese, zöldségek, stb. Még olcsóbban is jövök ki. Semmi feldolgozott ipari termék. És természetesen mozgás. Ezek mellett teljesen feleslegesnek tartom a kalóriaszámlálást.
2012. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is mind a kettőt nézem,és ellátogattam egy up date boltba( számomra megfizethetetlen) rengeteg az E benne.


A rizs ( főtt formában ) pl. sokan azt írják olyan mintha tésztát ennék.....ez igaz?


Hol tudom megnézni mennyi kcl / szénhidrátot kell bevinnem a fogyáshoz.

Ezt ki lehet számolni?

2012. jún. 21. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Update kaja sztem nagy hülyeség. Én cukorbeteg vagyok, megnéztem a hatalmas tápértékeit, szénhidrát is van bennük bőven, csak nem cukrot használnak, hanem valami mást helyette, pufff sokat érek vele.

kcal.hu ;)

2012. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rizs jobb, mint a tészta, mivel lassabban felszívodó szénhidrátokat tartalmaz.
2012. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Rizsből nem mindegy, milyen rizs. A fehér jázmin rizs brutál szénhidrát-mennyiséggel rendelkezik, nem hiába zabálják a testépítők is tömegnöveléskor. Csak a barna rizs, aminek értelme van, ha fogyni akarsz.

Én amikor fogyni akarok, meg úgy általánosságban is e szerint élek, az az Atkins diéta.

Nem néz kalóriát, csak a szénhidrátot.

Mivel a testünk a szénhidrátból nyer legkönnyebben energiát, ha azt megvonod tőle, az izmokban lévő fehérjéhez nyúl. Eleve nehezen bontható zsírokkal viszel be energiát, akkor sokkal könnyebben használja a saját tartalékait, mert mire a zsírt lebontja és megint raktározza, az bonyolult.

Életemben nem ettem annyit, mint amikor elkezdtem az Atkinset és 5 kg-ot fogytam havonta, tömtem a fejem hússal, kolbásszal, mindennel, amiben csak zsír és fehérje van.

2012. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ:) mentek a zöld kezek :)

Ma rízs lesz hallal,zöldséggel.


Letettem a cigi 3 hete,nem akarom ,hogy most e-miatt feljöjjenek a kilók, kb5-6 plusz van rajtam (még a cigizős időszakban jött rám-stessz evő voltam),most erre gyúrok:)

Sport, és persze egészséges kaja.

2012. jún. 21. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kalóriát, fehérjét, szénhidrátot, zsírt + azt is, hogy mennyire egészséges, kevés mesterséges adalék stb. De én nem csökkentettem drasztikusan a ch-t, mert a sporthoz igenis abból nyeri az energiát az ember. 1300 kcal, abból 45% ch, 40% fehérje 15% zsír.
2012. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Tudtam,hogy itt kell kérdeznem:)

2012. jún. 21. 11:45
 10/10 anonim ***** válasza:
a tápanyagösszetétel a legfontosabb. hiába nincs benne sok kalória, ha cukros,lisztes,tartósítószeres, stb... a lényeg az értékes tápanyag, mert azt hasznosítja a szervezeted. persze azért a kalórialimiten belül kéne maradni.
2012. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!