Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az éhség ment az agyukra?...

Az éhség ment az agyukra? Vagy ebben a kategóriában természetes hogy valaki látatlanba lenézi a másikat?

Figyelt kérdés

Feltettem már itt nem egyszer kérdést és elég gyakran olvasgattam is és mindig úgy jön le hogy akik nem testépítők azoknak gőzük sincs hogyan kell fogyni. Jó, ők akár 2-szer is ledobnak 10-20 kg-ot de az sem egészséges. Most akkor ezeknek az embereknek mi bajuk? Mert vannak emberek akiknek nem az a céljuk hogy 100%-ban zsírmentesek legyenek? Vagy mi? Már felfogni nem tudom ha valaki itt kérdez akkor miért kell máris bunkón válaszolni. Vagy bennem van a hiba és én vonzom be őket ennyire?


pl. itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__25..


2012. máj. 13. 13:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy hülye. Én is megpróbáltam itt kideríteni, hogy mivel, hogyan, miként tudnék néhány kilótól megszabadulni. Csakhogy a kapott válaszok általában a férfi társadalom ideális alakformálását segíti elő. Egy dolgozó nő + családanya + feleség = átlagember napi életritmusába és 24 órájába nemigen fér bele.
2012. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Na ez még a jobbik eset, amit linkeltélXD Láttam ennél sokkal-sokkal durvábbakat is!

Teljesen egyetértek, felháborító, hogy bárki kérdez itt, egyből ostobának titulálják, lenéző, lekicsinylő agyrémekkel jönnek, de ha meg merjük védeni magunkat, egyből jönnek "hát jó, ha te olyan okos vagy, hogy kioktatsz...stb" dumákkal.

Akár 35 éves családanya kér segítséget a fogyással kapcsolatban, akár egy tinilány.

Nem tudom ki ismeri itt a Lifetiltet, a blog írója Tomi, neki van egy "olyan stílusa", néha kinyílik a bicska az ember(lánya) zsebében, DE! ennek ellenére ő tényleg képes segíteni, 1-2 beszólása elég gáz, de neki még elnézzük, hiszen nagyon jó a diétája, a tanácsai is nagyrészt, több lányt, fiút is lefogyasztott már, mellesleg az igazságot tálalja sokszor kissé keményen, azonban ő le is tett valamit az asztalra.

Nos, az itteni "nagytudású" testépítő (főként) urak, sokszor olyan, mintha őt utánoznák.

Valaki kérdez valamit egy diétáról,akár butaságot, akár nem, máris durván otromba, flegma stílusban kezdik el oktatni, hogy "akkor kloplaljááá 800 kalórián te szerencsétlen, egyél szemeteeet! Mérnem csirkemell rizs, zab, meg fehérjepooor? Csak azt lehet enni, a többi szemétkaja, te idióta, hát ezt sem tudod?"

Sokszor oda"köpnek" mindenféle bunkóskodó okoskodást, amit senki nem kérdezett. Hiába érdeklődik a kérdező, hogy "itt most te mire válaszoltál, én ezt nem is kérdeztem"... o.O Mégis ő marad hülye :)

Mi itt kérünk titeket nem testépítők vagyunk, hanem normál emberek akik fogyni szeretnének, így is az egész Gyakorikérdések társadalom fogyókúrázói kétségbeesetten felvásárolták a fehérjepor készleteket "mer csak a fehérje" :D

Mondjuk ez nem olyan nagy baj, mert a fehérjepor tényleg jó cucc.

Inkább az a gond, sokan annyira "elit, profi, dietetikus/tetsépítő/edző mesterek" hogy mi, kis tudatlan pórnép fel sem érhetünk hozzájuk. :D

2012. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha a profi testépítők vennének magukhoz annyi fehérjét, hogy maradjon egyetlen agytekervényük arra is, hogy felfogják végre: nem mindenki arra hajt, hogy szuper-ideális testtel rendelkezzen.

Nagyon sokan vagyunk, akik azzal is megelégednénk, ha a rajtunk levő súlyfeleslegnek legalább csak a felét le tudnánk (tartósan, véglegesen) dobni. És bár tisztában vagyunk azzal, hogy egy ilyen eredmény után még nagyon messze lennénk az ideálistól, de számunkra már az is öröm lenne. Beszélek most az 50-es, vagy azon túli korosztályról, akár férfi, akár nő az illető. A normális, emberi hangon kapott segítséget nagyon megköszönnénk.

2012. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én egyszer tettem fel ilyen kérdést a fogyással kapcsolatban, erre jöttek nekem is a proteinekkel meg kizárólag fehérje és csirkemell... Hát kösz... Egy szóval nem mondtam, hogy én akarok lenni az új Rubint Réka. Le lehet pontozni, de én vékony, és nem sportos szeretnék lenni. Ebben kértem segítséget, és nem véleményt. De rögtön leszóltak, hogy az úgy ronda, meg egészségtelen, és koplalás, meg anorexia... Miért kell(ene) mindenkinek egyformának lennie? Nekem semmi bajom a sportos alkatú emberekkel, sőt, le a kalappal előttük. De én inkább vékony testalkatú szeretnék lenni, nem pedig kockahasú, lány létemre... Úgy tűnik, ezt egyeseknek lehetetlen felfogni vagy elfogadni. :s

26 éves lány vagyok, dolgozom, közben több mindent tanulok, nincs pénzem (se kedvem, bevallom őszintén) se konditeremre, sem különleges kajákra. És még egyszer hangsúlyozom: az én célom nem is ez!

2012. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Igazatok van, én többet nem állok a káposztaleves diéta terjedésének útjába. :)


Nem sikerült átadni a legalapvetőbb információt sem, azaz, hogy próbáljatok meg nem elveszíteni az izmaitokat, mert az izom nem arra van, hogy a strandon mutogassák, meg arra, hogy az alakot meghatározza. Az izom arra jó, hogy pl az ásványvizes palackot fel tudd emelni, meg a bevásárló szatyrot haza tudd vinni. Csonttal és zsírral nem fogod tudni ezeket megcsinálni.


Diéta alatt nem csak a zsír megy le, hanem elsősorban az izom, ha nem kap elég fehérjét. Ezért lenne célszerű fehérjét bevinni, hogy izom amennyire lehet maradjon meg. Ez nem esztétikai kérdés, hanem elsősorban egészségügyi.


Diéta alatt még a testépítők sem tudnak izmot építeni, szóval szedhetsz te akármennyi fehérjeturmixot, nem lesz belőled izompacsirta, csak a meglévőket jó esetben csak kis mértékben veszíted el.


A fehérjeturmix itt a nagy mumus, mindenki retteg tőle, de ha azt mondanám, hogy egyél meg 10 tojás fehérjét, a sárgáját pedig dobd ki, akkor azt mondanád, hogy ez milyen drága, meg mennyire pazarlás.


Én pontosan tudom mennyire nehéz lefogyni és milyen kis dolgokon múlhat a siker, éppen ezért a leghatékonyabb dolgokat mondtam, ami mindenkinél beválik. Féligazságokat, meg amit a szomszéd mondott, hogy az anyósának jó, azokat nem.


De tényleg megígérem, hogy én itt ebben a fórumban soha nem fogok senkinek sem segíteni, ha ez titeket megnyugtat.

2012. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem érted meg, hogy nem ezzel van a probléma? Szerintem a legtöbben értik, hogy miért kell a fehérje és tisztában vannak vele, de felesleges lenne olyan mértékben bevinni a szervezetbe, ahogyan ti ajánljátok!

Az én személyes problémám meg a stílussal van, amiben mindez elhangzik.


(dietetikus hallgató a Semmelweis Egyetemről/

2012. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Itt nem az áll, hogy bizonyos testépítők... itt az áll, hogy minden testépítő. Ez az általánosítás pedig olyan, mint a minden rendőr hülye és minden szőke nő buta. Nekem ez nem tetszik.


Fehérje mennyiségről szó sem volt. Szerinted mennyi az, amit be kellene vinni?

2012. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
62%

Na, tessék, megint itt van...

Elmondanám, hogy - a tanácsaitok ELLENÉRE - kevesebbet ettem, csak kirándultam, sétáltam... (semmi kondi, futás, meg protein, meg mit tudom én!!) és lefogytam!!!

És nem vesztettem el az izmaimat sem, és most JÓL ÉRZEM MAGAM!!

Ennyit a tanácsaitokról. Biztos igazatok van, aki sportos, kockás testépítő akar lenni, annak úgy kell csinálnia, ahogy mondjátok, de nem mindenki akar úgy kinézni!! Nem igaz, hogy ezt nem lehet elfogadni...

2012. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Na látod Én pont a sétát szoktam javasolni, futás csak annak, aki eleve jól bírja. Más tanácsaiért pedig felelősséget nem tudok vállalni, csak a sajátjaimért. Ezért értelmetlen általánosítani.


Az előzőekben erősítette meg a fehérje bevitel fontosságát a diabetikus kolléganő.

2012. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképp:

[link]

2012. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!