Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve teljesen átalakítottam az életmódomat. A napi étrendemben két szelet kenyér van, az is extrudált kenyér. Az étrendem többi részében zöldségek, gyümölcsök, szárnyas húsok, bőr nélkül, hal, és tejtermékek szerepelnek. Este hat után nem eszem, ha mégis éhes vagyok, akkor egy joghurtot szoktam enni. Cukrozott üdítőket nem iszom, csak csapvizet vagy teát, édeskével. Naponta iszom egy kávét, azt is édeskével, tejpor, tejszín nélkül. Az egyetlen bűnöm, hogy a vasárnapi nagy családi ebédeknél mindig van desszert, abból szoktam enni. Ez általában egy mignon, egy krémes vagy hasonló sütemény. De abból is csak egyet eszem.

Emellett letettem a kocsimat, így naponta 4-5 km-t gyalogolok. Az iroda, ahol dolgozom, a negyedik emeleten van, és mivel négyszintes az irodaház lift nincs. Ezt a négy emeletet is meg kell tennem egy nap legalább háromszor. Munka közben nem nassolok, mert van ebédidő, akkor szoktam salátákat enni. A tízóraim általában zabkeksz. És egy héten kétszer járok konditerembe.


Mindezek ellenére a fél év alatt nemhogy fogytam volna, hanem híztam 4 kilót. Miért? Mit rontottam el?


2012. ápr. 19. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a testzsír csökkent, az izomtömeg nőtt. Az izom nehezebb, mint a zsír. Tükörben sem veszel észre változást?
2012. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán, ugyanolyan vastag a combom. És a hasam sem lett sokkal kisebb. Főleg ezeken van a felesleg. Az a nadrág, ami fél év nem ért össze 4 centivel, az most sem ér össze.
2012. ápr. 19. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, ez nem izom.

Valamiért rossz az étrend, kiemelném az elején, hogy nem a heti 1 krémes miatt.

Több dolog lehet problémás:

1. Nincs rejtett betegséged? (Hormonzavar, PCOS, inzulinrezisztencia?) Nem szedsz fogamzásgátlót? (Ha igen, abba kell hagyni!)

2. Amiket eszel, az nem rossz, de lehet, hogy nem jó a szénhidrát-zsír-fehérje arány. Hiába eszel kevés szénhidrátot, ha emellé (arányaiban!!!) több zsír kerül (mindenfélékben vannak rejtett zsírok - hiába veszed le a csirke bőrét, valamennyi zsír van benne). Nekem ránézésre is kevés a szénhidrát!!

3. Az egészséges ételekben is van kalória, csirkéből és zöldségből, gyümölcsből is lehet annyit enni, hogy meghízol, ha a szükséges 2000 helyett 2500-at eszel meg.

4. Az este 6 után nem evésnek csak akkor van értelme, ha 8-kor lefekszel. Gondolj bele, ha reggel 7-kor reggelizel, akkor 13 órát éhezel, miközben napközben, a maradék 11 órában 4-5-ször ettél.


Szerintem most ki kéne számolnod a napi kalóriaszükségletedet a fogyáshoz, utána megnézni, hogy kb. mennyit viszel be, és ha ebből az jön ki, hogy kellett volna fogynod, akkor időpontot kérned belgyógyászati, nőgyógyászati, és endokrinológiai kivizsgálásra.

2012. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-nak.

Köszönöm a választ. Azt hiszem a 4. pontnál lesz a hiba. Mert nem nyolckor, hanem általában 10-11-kor fekszem. Így túl sokat éhezem.

2012. ápr. 19. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!