Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzéstervnek megfelel ez?

Edzéstervnek megfelel ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy jó-e ez az edzésterv súlytartó diéta mellett?

Heti hat nap 1 óra mozgás, ami ebből áll:

1-ik nap 20 perc intenzív elliptikus tréner bemelegítésnek, majd 40 perc torna (comb,kar,has,csípő,posi)

Másik nap 50-60 perc elliptikus tréner közepes tempó

ezt váltogatnám naponta, vasárnap pihenőnap! Ez jó így?


2012. ápr. 2. 11:09
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Kezdésnek jó, bár a tornába be kéne iktatni minden izomcsoportot. Ami kimaradt:


Mell - Fekvőtámasz, kis kézi súlyzókkal tárogatás


Vádli - keress pl. egy zsámolyt vagy annak megfelelő bármilyen emelvényt, tedd a fal mellé, támaszkodj állva a falnak kézzel, és emelgesd a saját testsúlyod vádliból a kis zsámoly szélén állva.


Fontos: mindig melegíts be, és főleg nyújts. Edzés előtt lendületes nyújtásokkal, átmozgatással, edzés után hosszan elnyújtott húzásokkal, lassan a teljes izomhosszt kinyújtva minden testrészre.



A leghatékonyabb a fogyás akkor lesz, ha minél több izom mozog edzés során. Ezért is jó fogyózni a futás, mert komplex mozgás, több izommal. Az elliptikus tréner mondjuk elég sokat könnyít a gyakorlatvégzésen, szóval én a futást javasolnám inkább.

2012. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

súlyzókkal is tornázom, azzal csinálom a guggolásokat, nyújtás is van (a bemelegítést bevezetem még)

Azért vettem az ellipszis gépet, hogy ne kelljen futnom, mert szívesebben mozgok, tornázok egyedül mint kint az utcán mások előtt... (ez van szégyenlős vagyok, itt meg mindenki ismer egy kicsi faluban élek)

köszi a választ, még írhattok!

2012. ápr. 2. 11:24
 3/4 A kérdező kommentje:
ja, és te a fogyást írtad, én pedig már "csak" súlyt tartok. a fogyás már megvolt, 10 kiló. :)
2012. ápr. 2. 11:26
 4/4 Smartguy86 ***** válasza:
Az nem baj, ha súlyt tartasz, annak csak a diétádban kell látszódnia, az edzés nem lehet kevésbé intenzív. Ha fenn akarod tartani a formáidat, az izmaidat folyamatosan kell edzened, és egyre nagyobb intenzitással, mert hozzászoknak idővel a terheléshez. Nyugi, nem leszel izomkolosszus, csak formásabb. Figyelj a kajára, legyen sok vitamin is benne (akár multi), és akkor egészséges maradsz és jó lesz a közérzeted is.
2012. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!