Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez megfelel kardiónak?

Ez megfelel kardiónak?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok olyan kövér, még kb. 5kg felesleg van rajtam, de a futást akkor sem bírom mert fulladok tőle. :S.

A biciklizés/szobabiciklizés az megfelelő kardióedzésnek?

20-21km-t szoktam letekerni, 45-50 perc alatt, a pulzusmérő 100-110-120-as pulzusszámot szokott mutatni...


2012. márc. 29. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Normális pulzusmérő vagy a szobabiciklibe épített? A beépítettek nem érnek semmit, de ha tényleg ekörül van a pulzusod akkor ez inkább csak aerob edzés - ami egyébként jó fogyáshoz, de a 130as pulzust meg kéne célozni.

Ha véletlen kardiózni szeretnél hogy esetleg az állóképességed és az egészséged is javuljon akkor igenis el kell kezdeni futni, természetesen fokozatosan:

az első héten még jó fél óra gyors gyaloglás is, aztán 2perc futás 5perc séta x4, aztán minden héten lépdelsz előrébb szépen lassan 1-1perccel kevesebb pihenő meg több futás, és akkor nem fogsz fulladni. Ha valami speciális bajod van akkor azért konzultálj orvossal hogy futhatsz e, de ha nincs akkor én erősen ajánlom.

2012. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, olyan beépített, akkor valszeg nem ér semmit.


Asztmás vagyok, és ezért nem bírom a futást, 2-3 perc után befulladok.:S

A biciklizést jobban bírom.

2012. márc. 29. 11:27
 3/3 anonim válasza:
Hát ha asztmás vagy, akkor tényleg ne fuss inkább. Edzésnek az a legjobb, ha 120 felett van a pulzusod, de ezt fentebb jól leírták. Viszont a te esetedben jobb, ha csak annyira terheled magad, amennyire bírod. Ha kitartóan csinálod, akkor ettől is fogyni fogsz, ha egészségesen táplálkozol mellette.
2012. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!