Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Maximális erő + Állóképesség...

Maximális erő + Állóképesség edzéstervnek ez megfelel?

Figyelt kérdés

Helló!

Az elmúlt 1 évben jártam edzeni terembe egész jól fejlődtem 15kg+ jött fel rám (persze ez nem szín izom)

De mivel nagyon sokba van és nagyobb szükségem van erő+állóképességre mint a látványra ezért szeretnék változtani.Kajám rendbe van (rendbe is volt) több fajta tápkieget is kipróbáltam most utoljára a jumbo-t szedtem ezen kívül multi pro vitamint és joint x izületvédőt használok.


Szóval amin változtatni szeretnék :

1.Nem akarok terembe járni (itthon is van pár cucc fekvenyomópad súlyzók bicikli húzodzkodó)

2.Nem akarok több fehérjekészítményt venni (még van egy kis zsák jumbom 4kg azt már benyomom de vitamint és izületvédőt továbbra is szedni fogom)

3.Erőmet állóképességemet akarom növelni de nem nagyon szeretnék veszíteni a jelenlegi izomzatomból.


Nemrég láttam itt a fegyencedzés című könyvet ami tradicionális calistechnics edzésmódszert mutatja be tehát az alapján + kiegészítve súlyzós és egyéb edzésekkel szeretném elkezdeni


heti 3-4x edzés


1.

fekvőtámasz

guggolás

fekvenyomás 6-7x 4-5 sok sorozat kevés ismétlés hogy erőbe dobjon meg


2.

húzódzkodás

lábemelés

egykezes súlyzóval bicepszre 8x5

kalapács 8x5


felrántás (15kgos súlyt fej fölé gyorsan állóképesség növelése érdekében)


3.

híd

kézenállás (os fekvő)


arnold nyomás 8x5

felhúzás (kétkezes súlyzót földről) 8x5


boksz ugrás (magas dologra felugrani (később egy lábban állóképesség növelése érdekében


és heti 1nap bicaj (kardió szerűen tehát 1 perc gyors tekerés ami kifér aztán 2perc lassan)

vagy futás ugyan igy.


Szerintetek ez így jó lesz vagy változtassak rakjak hozzá vagy hanyagoljak valamit?


2011. jún. 12. 13:08
 1/6 TOMAtm ***** válasza:
ha nem akarsz veszíteni az izomzatodból akkor a fehérjeszintet tartanod kell(ene).a jumbó egy csupa cukor tömegnövelő minimális fehérjével(add el szerintem).a fegyencedzéshez meg az otthoni edzéshez nem értek és nem is hiszek benne.az erőnövelés és az állóképesség növelése szerintem nemigazán fér meg együtt.erőnöveléshez kevés ismétlés nagy súllyal,nagy pihenővel.állóképesség közepes súly közepes ismétlésszám közepes vagy rövid pihenő.szóval szerintem választanod kell,bár lehet h tévedek.mint irtam nem nagyon értek az otthoni edzéshez.
2011. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fegyencedzés inkább a segédizmokat erősíti, és ezzel együtt nagyobb erő kifejtésére leszel képes. Járj el terembe és csináld azt, hogy 1-2 hónapig 1-2 ismétlésekkel dolgozol bemelegítés után természetesen, és utána 1-2 hónapig visszább veszel a súlyból és nagyobb ismétléssel dolgozol, mellette hosszú távokat futsz stb.

Viszont az a szar hírem van, hogy a kajádat nemhogy így kéne hagynod, hanem még növelni is mind a fehérje mennyiségét ( nagy ismétléseknél ) Mind pedig a ch mennyiségét ( erő növelésnél ). Viszont szerintem ezek közül egyikre se alkalmas a jumbo marha magas színcukor tartalma....

2011. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az állóképességhez inkább hosszabb távú egyenletes kocogás kell,ugrókötél,ez mehet menetekben 2perc kötél/fél perc pihenő és 4 ütemű fekvő.

Ami igazán bitang az a 4ütemű fekvő 10-15db/1perc kötél konbináció fél-1órán keresztül.

2011. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne variáld a saját testsúlyos gyakorlatokat ennyire a testépítéssel. Teljesen másra valók , azon kívül hogy a normálisan végzett saját testsúlyos izmot is épít.. Attól hogy saját testsúlyos edzés után nem fáradsz el nem jelenti hogy nem fejlődsz.. Ja és vedd meg a könyvet + tanulmányozd , sok benne a hasznos információ és persze a 10 lépés


blogok azoktól akik csinálják :


mesterhatos.blog.hu

fegyencedzes.blog.hu


ezeken konkrétan csak az edzésre térnek ki..

2011. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem akkor úszni mert jó állóképesség+erő menj el még mellé futni
2011. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 egykét válasza:

Szerintem jó az elképzelésed.

Ha igazi funkcionális erő a célod akkor főleg a fegyencedzést ajánlom, a mesterlépésekig feltornázva már nagyon nagy erőt adnak.

+ Nem tudom ismered-e a kettlebellt, nagyon jó erő és állóképesség fejlesztésre, azt szerintem mindenképp kéne csinálnod. Nézz utána

A kondis feladatokat én azokra az izomcsoportokra használom amiket a fegyenc meg a kettlebell nem hoz ki, mert ugye a külső is számít.:P

2012. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!