Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy valaki...

Mitől van az, hogy valaki tömi magába a kalóriadús ételeket, és nem hízik, más pedig kicsivel többet eszik, mint szokott, és már meglátszik rajta? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
És az lehetséges, hogy valaki régen rengeteget zabált, és nem hízott, viszont 14 éves korától már rakódott rá zsír, ha sok kalóriadús ételt evett? (Előtte ilyen nem volt.)
2012. jan. 10. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

vagy a sok sz.arnak amit megettél, most jön a böjtje. nem a zsíroskenyérnek és a zsíros húsnak, hanem a fehérlisztes, cukros, ízfokozós dolgoknak. ennyire egyszerű.

a mennyiségre meg azért kérdeztem rá, mert mindenkinek az a sok, az a zabálás amitől hízik. az akkori életvitelednek, emésztési hatásfokodnak és energiaigényednek az a mennyiség nem volt sok. most így soknak tűnik, tudom. egy testépítőnek tömegeléskor ez 2 étkezés a napi 7-ből.

2012. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

biztos lehet változtatni, de valaki tényleg sokat zabál és nem hízik, valaki meg annyit eszik, mint egy madár, mégis 100 kg. Én pl. többet eszem, rendszeresen édességet is, mint a férjem, aki nehéz fizikai munkát végez, és mégis 55 kg vagyok. Fogalmam sincs, mitől. Terhességek után sem fogyóztam, pedig zabáltam terhességek alatt, mégsem mentem 70 kg fölé. Van egy súlyom, és mindig ennyi, akármennyit eszem.


Egyébként meg 14 éves korodban vagy korábban elkezdődtek a hormonális változások, akkor alakul ki, milyen alkat leszel. Ne hagyd el magad, később nehezebb lesz alakulni.

2012. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
amit viszont eltanultam a gebe apámtól, hogy hordom magammal a vizesflakonomat :)
2012. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az teljesen természetes, hogy 14 éves korban rakódnak a zsírpárnák, hiszen akkor kezdesz kamaszodni, nőiesedni. Ezt hívják "bébihájnak", amit tizenévesen magadra pakolsz -függetlenül attól, hogy mit és mikor eszel. Ez hormonok kérdése, azok márpedig tombolnak a te korodban. Egy nő mindig 20 és 30 éves kora között a legvékonyabb (átlagos testalkatú, átlagos anyagcseréjű nőkről beszélek), tinikorban kicsit ducik, ám ez a többlet az emberi szervezet fejlődése után (egész pontosan 21 éves kor körül) gyakorlatilag magától lemegy. Amúgy mindenki mástól hízik, sajna ez van és ez sok dologtól függ. Én pl. röhej, de az édességektől, édes péksütiktől egyáltalán nem hízok. Évekig küzdöttem azzal, hogy csak úgy, minden előzmény nélkül elájultam. Kezdetben az alacsony vérnyomásomra fogták, majd arra, hogy menzesz alatt a testalkatomhoz képest sok vért veszítek. Na, ez a teória a terhesség alatt megdőlt... akkor derült ki az ilyenkor szokásos terheléses vércukor vizsgálaton, hogy a vércukorszintem még terhelés után is a normál érték alacsony határán mozog, ami a dokik szerint azért van, mert a szervezetem nagyon-nagyon gyorsan feldolgozza a cukrot, szénhidrátot. Mondták is, hogy ezért nem hízok a csokitól. Szóval aki "tömi magába a kalóriadús ételeket", az lehet épp olyat töm magába, amit baromi gyorsan feldolgoz a szervezete és ezért nem hízik. De valóban lehet pajzsmirigy túlműködés miatt, illetve a napi 3-4-szer székletet ürítők se fognak éppenséggel az elhízott kategóriába tartozni...
2012. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

az a jó, hogy a feldolgozás sebessége csak mérsékelten számít (persze a hirtelen sok energia inkább raktározódik zsírba, de ez tényleg nem számít). ha x energiát már nyer a szervezet, akkor az vagy fedezi a napi működést, vagy sok vagy kevés. pont.

hypo glikémia is létezik, lehet magas az inzulin termelésed, lehet nagy az inzulin érzékenységed, lehet más hormonális oka. megjegyzendő, hogy ilyen esetben is célszerű foglalkozni a témával, mert a 2. cukorbetegség is gyakran hypo (alacsony) cukor szinttel indul. minden esetre ritkán természetes vagy egészséges állapot.

2012. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze, azóta is rendszeresen járok vizsgálatokra, szerencsére minden oké. De tény, hogy az édességektől a mai napig sem hízok, pedig már betöltöttem a 30-at.
2012. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!