Mitől van az, hogy valaki tömi magába a kalóriadús ételeket, és nem hízik, más pedig kicsivel többet eszik, mint szokott, és már meglátszik rajta? Lehet ezen változtatni?
alkattól függ.
pajzsmirigy alul, ill. túlműködés miatt is lehet. vagy csak egyszerűen genetika.
nagyon egyszerű: össze-vissza beszélsz relatív dolgokról, és semmi értelme az egésznek.
mire gondolok...: tömi magába a kalóriadús ételeket - mit? mennyit? mi az hogy tömi? mennyit mozog mellette, mekkora izomtömege van, mennyi idős, és milyen nemű? mekkora az energiaigénye?
más pedig kicsivel többet eszik, és meglátszik: mennyire látszik meg? (mikroszkóppal, vagy szabad szemmel is látszik?) mennyivel eszik többet, mennyit mozog és edz, mennyi ideig eszik többet, mennyit szokott enni..?
régen rengeteget zabált, 14 éves korától rakódott zsír: mennyire rengeteget zabált régen? és mennyit zabált 14 évesen? mennyit edzett, milyen rendszeresen evett, mennyire egészségesen..?
ezek nélkül csak üresbe fecsegés az egész, mert aki nem hízik az (vagy beteg) nem eszik sokat (nem zabál), aki pedig hízik, az vagy sokat eszik, vagy belassította az anyagcseréjét, esetleg lehet hormon problémája is. esetleg! de ez nem 100 dagadt emberből 92, hanem minimális arány!
14-15 évig korig rajtam sem látszott, hogy sokszor napi két tábla csokit is megettem...
Aztán szépen lerakódott minden.
Természetes, hogy gyerekeken kevésbé látszik, náluk sok energia a növekedésre megy el, utána viszont már nem nő az ember (annyira legalábbis semmiképp)...
ha csak 2 tábla csokit ennél, az most sem látszana meg.
kivétel: látszana egy idő után az alultápláltság, tápanyaghiány, helytelen táplálkozás testre gyakorolt hatásai (zsírosodás, betegség, minden egyéb)
de 200g csokival biztos hogy fogynál.
Aczélnak nagyjából igaza van.
Kihagyta, hogy 14 évesen a fejlődő szervezetnek sokkal több kajára van szüksége, mint huszon- harminconévesen, azonos igénybevétel (mozgás) mellett.
És kihagyta, hogy anyagcserefüggő is a dolog. A gyors vagy lassú anyagcsere adottság, DE a gyors anyagcserét tönkre lehet tenni rossz fogyókúrákkal és koplalásokkal, rendbehozni meg nehéz.
Azt minden esetre tudomásul kell vennünk, hogy felnőttként, egy irodában kuksolva napi 8 órát, nem ehetünk azt és annyit, amit tinikorunkban, miközben volt heti 2 tesióra, 2 kosáredzés, órákat sétáltunk a barátnőnkkel vagy fociztunk a haverokkal, és sokat kergetőztünk az öcsénkkel, + még bulizni is jártunk.
A fogamzásgátlót meg már meg sem említem.
Ezen kívül ahogy a kisgyereknek is más összetételű kajára van szüksége, úgy a tininek és a felnőttnek is.
Nyilván nem úgy gondoltam, hogy mást nem ettem, csak csokit, hanem arra akartam rámutatni, hogy még rengeteg édességgel sem híztam, amíg egyrészt növésben voltam, másrészt állandóan ugráltam, mozogtam.
Ez a korral mind változik, nem csoda, hogy a tápanyagszükséglet is ezzel együtt változik, ergo kevesebbet/mást kell enni.
Mint mondtam, ez így van. Gyerekek sokszor nem tudnak hízni. (Vannak persze kivételek.)
De később visszaüt az ilyesmi. Én sem hittem el, mikor kiskoromban mondták, aztán... :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!