Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 35 Kg-tól szeretnék meg...

35 Kg-tól szeretnék meg szabadulni ezzel a diétával és sportal kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Szóval az adataim : magasságom 182 , súlyom 100kg , korom 18


Diétám : Igen sokat kellet tanulnom a netről hogy rá jöjjek hogy hogyan is kellene el kezdenem , és mi a jó étrend amitől nem szakadok össze nem betegedem meg és ami pótolja a szervezetbe azt ami szükséges és ami a legfontosabb hogy az energia is meg marad. Ezért ilyen étrendet alakítottam ki : Reggel egy pohár narancslé semmi több , ebéd : ugyan az ami eddig volt semmi változtatás csak a külömbség hogy nem eszek olyan sokat pl eddig 1 adagot ettem ebédre most csak felet ! és vacsorára 6 körül gyümölcs , vagy szendvics féleség , pirítós stb tehát ilyen nagyon laza kis enni való ebből egyetlen egy darab tehát 1 szendvics vagy 1 pirítós :D



Sport : Du 4 körül 2-3 km futás , 5 körül súlyzós edzés ( szálkásítás ) majd vacsora után hasazás (felülés 200db ) és ha ez mind meg van egy fehérje turmix.


Testépítő szereim : Zsírégető : eddig Blade volt most Adipokillt szeretném ki próbálni , ez mellet multi pro vitamin kapszulák. És persze ezeket szabályosan megfelelő idő közönként szedem.


Most a kérdésem az lenne hogy az e féle diétával , sportal , és zsírégető termékekkel , fél év alatt le tudok adni 35 kilót ? Mi benne a hiba ? Min kellene változtatnom ? Mi a véleményetek ? Kérem a hozzáértők segítsenek :)


2011. dec. 13. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bár a különböző szereknek, amit szedni kívánsz nem vagyok szakértője, lévén, hogy sohasem ettem ilyesmit. Talán ebben valaki tud majd segíteni. (Bár fogyás alatt főleg ekkora súlytöbbletnél én nem ajánlanám semmi ilyesmi szedését).

A másik része a fogyásodnak az étkezés. Az elgondlásod nem rossz, bár azt az egy pohár narancslé nem a legjobb ötlet, mert elég erőteljesen savasít...inkább gyümit egyél, ha már ez a terved, zabkásával pl. de ez csak egy ötlet.

Az étel felezés sem rossz, de mivel erőteljesen elkezdesz mozogni, éhes lehetsz, ezért úgy kellene összeállítani a menüdet, hogy tápértékben gazdag legyen, ne csak kalóriában. Az viszont nem lenne rossz, ha a cukros, fehérlistes dolgokat elhagynád...nem csak az üres kalóriák miatt, hanem a cukor szervezetre gyakorolt negatív hatása miatt....megfontolandó lenne.

És az is, hogy a napi ötszöri étkezésre törekedj.

Kondi terembe beiktathatnál egy bicajozást, evezőpadot, ellipszistrénert is...

2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

csakk annyi hogy ilyen étkezés mellett kb minek súlyzózol, mert ha így folytatod, akkor 35 kilóból kb 20 kg izom lesz, ennyire keveset nem szabad enni,

-veszel egy konyhamérleget, és grammra pontosan méred a kaját

-bevitzelednek legalább 1800 kcal ki kell tennie, hogy a szervezeted ne menjen neki annyira az izmaidnak, így is fogsz izmot veszíteni, csak nem mind1, hogy 20 helyett csak 2-3 kg-ot, és a többi mind zsír lesz.

-nagyon sok fehérjedús ételt kell enned, legalább 2g/testsúlykilogramm fehérjét be kell vinned, ez a te esetedben kb 1 kg csirkét jelent

2011. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket !
2011. dec. 13. 19:43
 4/11 anonim válasza:
Sok sikert és kitartást a fogyáshoz! Nekem kevesebb mint egy év alatt 30 kg-ot sikerült fogynom, nem szedtem semmit, csak a kaját fogtam vissza! :)
2011. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A reggeli nagyon fontos. A narancsle, hacsak nem magadnak facsarod minden reggel egy fos. Tele van tartositoval, cukorral, a gyartasi eljaras miatt cvitamin elszall, amit potolnak es egyebkent is SOHA!!! ne igyal kaloriat. Vagyis a kaloriat mindig kajaval, etellel vidd be. Se kola, se sor, se masmilyen cukros lotty NEM kell a body-nak. Csak viz.


Reggel egyel tojast, zabkasat, mandulat/magokat.


Ha tenyleg ilyen komolyan fogsz edzeni, akkor kell a tapanyag az izmoknak. Szerintem se kene adalekokat szedned, probald meg a zoldsegekbol, gyumolcsokbol bevinni a szukseges vitaminokat, asvanyokat.


Az izmaid nem tudnak szamolni. Nem szukseges 200 felulest csinalnod, eleg csak 100at de azt ketszer lassabban. Az minoseg(intenzitas) szamit, nem a mennyiseg. Sulyokkal is csinalj kevesebbet de nagyobb sullyal, es laaaasssaaaan. Igy lehet h fele annyi idot toltesz kondizassal, de sokkal faradtabb leszel.


A penzed, amibol ilyen-olyan szereket vennel inkabb koltsd egeszsegesebb kajakra. Ha mindenaron szedni akarsz valamit, akkor szedj fahejat (jo hatassal van a vercukorszintre), cayenne pepper kapszulat (kinyirja a beleidben eloskodo parazitakat, segit az emesztesben), gyomber (eros antioxidans es meg ezer mas jotekony hatasa van).


Ha teheted, iktass be jogat. Elkepeszto pozitiv hatasa van fogyni akaroknak es izmosodni akaroknak egyarant.

2011. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi kommenteket , így legalább bővült az információ raktáram :)
2011. dec. 13. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt veletlen egy masik kerdezonek irtam, de igazabol ide szantam....


- csinalj nyugodtan heti 1/masfel heti 1 csalo-napokat. Ilyenkor egyel nyugodtan pizzat, csokit, fagyit. Az ilyen "bunos" napoknak nemcsak pszichologiai hatasuk van, de a leptin nevu hormon termeleset is megemelik es a leptinnek nagy szerepe van a fogyasban. Minel tobb a leptin annal kevesebbet raktaroz a test, annal tobbet lehet fogyni. Egy-egy ilyen zabalassal (mertekkel) fel lehet nyomni a leptint, ami - az okosok szerint - kb. egy het amig ujra lecsokken.

- iktasd be a 45perces szabalyt (allitsd be az oradat, h emlekeztessen) es minden 45percben allj fel is csinalj valami mozgas felet. Ha tanulo vagy, akkor szunetekben egy par feki, van labemeles a padon ulve, akarmi. Ha irodai munkad van akkor meginkabb mozogj. Setalj egyet (eroltetett menetben) az epulet korul, ugralokotelezz; a lehetosegek vegtelenek.

- feherje fontos. a legjobb a nyers tojas - felteve hogy meg tudod inni. A parom raallt (en meg nem birom a gondolatat sem) hogy napi 3-4 nyers tojast ledont. Delelott kettot delutan kettot. Persze elotte jol osszekeveri es egy huzasra leonti. Utana allitolag nem szabad inni vizet egy jo 20 percig az emesztes miatt. A fott tojasban, rantottaban a feherje mar kicsapodott es nem olyan hasznos mint a nyers tojiban. Persze csak ha birod.

- a legkonnyebb ellenallni a csabitasnak ugy, ha megszuntetjuk a csabitast. Figyelj oda, hogy ne legyen otthon se csoki, se cukor, se suti, se csipsz, se kola stb. Semmi szemet, amire rafanyalodnal mikor unalmadban nassolnal valamit. Viszont legyen otthon mandula, dio, szotyimag, gyumi/zoldseg minden mennyisegben. Szokas kerdese az egesz. Ha raszoktatod magad, hogy unalmadban nem csipszet, hanem repat ragcsalsz, azzal irto nagy szivesseget teszel magadnak es a fogyokuradnak.

- ha van okostelod tolts le mindenfele fogyis appokat (vannak kaloria szamlalok, idozitok, amik emlekeztetnek, h sportolj, gyakorlat peldak stb)

- irj osztonzo szovegeket a falra, a tukorre, es foleg a hutoajtora. Sot, a hutore kiragaszthatod egy regi fotodat, amin meg kevesebb voltal, vagy egy kedvenced fotojat, akinek olyan alakja van, amilyet te is szivesen latnal magadon.

- ismerkedj mas tulsulyos emberekkel, iratkozz be valami tulsulyos klubba, vagy online forumra. A kozos cel erdekeben kuzdo emberek nagyon sokban tudjak egymast segiteni es amikor lankad az akaratero, akkor jo ha van valaki aki megerti a problemad es tamogatni tud.

sok sikert!

2011. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nézd! A hízás leegyszerűsítve nem más, mint hogy több kalóriát juttatsz be a szervezetbe mint az amennyit elhasznál. Tehát ha fogyni akarsz, akkor kevesebb kalóriát kell bevinned naponta a szervezetbe mint amennyit elhasználsz. Hogy kézzel foghatóbbá tegyem, mondok egy butított példát: egy marék kalóriát megettél ma, de a szervezeted kettő marék kalóriát használ el a mai nap folyamán... na honnan veszi el azt a másik marék kalóriát??? hát szépen elkezdni bontani le a zsírszöveteket ( no meg az izmokat is valamilyen szinten de ez nem érdekel minket mert nem tudunk ellene tenni sokat:D ). Tehát nem az számít hogy mennyi adagot ettél meg x kajából ebédre, hanem hogy azzal menyi kalóriát vittél be. A mennyiség nem számít mert például ha megeszel 10 tojásnak csak fehérjét, akkor kb 150 kalóriát viszel be, de ha két tojást a sárgájával és fehérjével eszed, akkor az a két sárgája bizony feltolja ugyanúgy 150 kalóriára. Szóval nem kell semmi mást csinálnod, mint hogy utána olvass, miben mennyi kalória van, és hogy amennyit megeszel, attól többet használj el aznap.

Az edzésedről annyit, hogy ha futni akarsz akkor körülbelül 1,5 km-t fuss de én inkább egy óra sétát javaslok... a súlyzós edzésekkel csak csínján!!! felülést felejtsd el... azzal nem fogsz segíteni fogyásodon... hidd el...rólam csak annyit hogy hidd el tudom mit beszélek:D ebben vagyok 4 éve. ja és a reggelidet amit írtál, felejtsd el, inkább vegyél jó reggelt kekszet, egy csomagban van négy cucc,aminek darabja 56 kalória... na az nagyon jó lesz reggelire. És tényleg nézd meg hogy amiket szoktál úgy nagy átlagban enni, azokban mennyi kalória van és ha ezt így figyeled hogy miből mennyit eszel és hogy napi szinten kevesebb legyen mint amennyit elégetsz akkor bizony fogyni fogsz:)

2011. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez remek ötlet :D
2011. dec. 14. 20:15
 10/11 anonim válasza:
igen :D ilyen egyszerű... ha kevesebb kalóriát eszel be mint amennyit elhasználsz akkor a szervezetet saját magából pótolja ki... írhatsz te akármilyen kevés kajás éheztetést magadnak, ha abba a kevés kajába az egy szál kolbász helyet csak fél szál van, akkor is ugyanúgy baromisok kalóriát viszel be. és valóban lekéne szokni az üdítőkről... én speciel 3 éve artézi vizen kívül nem iszom mást... najó nagyritkán egy bögre tea :D szóval nagoyn egyszerü hogy kell fogyni... (
2011. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!