Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tornázhatok hanyagolnóm...

Nem tornázhatok hanyagolnóm kell a sportot mit tegyek? ( többi lennt )

Figyelt kérdés

most volt műtétem. És hanyagolnom kell a sportot meg minden mozgást jóformán ami meg erőltető.

Nehogy elpattanyon valami ér vagy valami.

Azt szeretném h segítsetek h mit tegyek h tartsam a súllyom vagy esetleg még veszítsek is a súllyomból.


17/L


2011. aug. 29. 14:05
1 2
 11/15 bix ***** válasza:

" Nem éheztem egyszer sem"


azt hogy a szervezeted milyen jeleket küld vissza had ne fogadjuk már el dogmatikusan jó? aki dohányzik annak is az a visszajelzés hogy jó és kell. mégse jó és mégse kell... az hogy nem voltál éhes nem azt jelenti hogy nem koplaltál. a napi 5-6 étkezés nem véletlenül van betervezve, az egyetlen eset amikor igazad van ha fél 7 kor alszol de már 4 kor reggel ébren vagy és reggelizel... minden más esetben a szervezetedet tizen pár órára táplálék nélkül hagyod.


ha nem vagy éhes az nem jelenti azt hogy a szervezetednek ne lenne szüksége tápanyagra, ahogy este is van emésztésed, és nem kicsit előnyös ha pl lassú felszívódású fehérjékkel megtámogatod az éjszakai időszakot...


a mozgásról meg annyit, hogy ki kéne próbálnod normálisan felépített kajával egy normális edzést. olyan szinten többet tudsz teljesíteni egy normális kajával hogy az leírhatatlan... de mindegy. egész addig ebben a hitben fogsz élni amíg valaki melléd nem áll és nem töm meg rendesen normális kajával, aztán fut melletted vagy tolat le veled egy edzést... és akkor kiderülne hogy negyed gőz alatt dolgoztál egészen eddig...

2011. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Oké, meggyőzhető vagyok. Ajánlj vmi leírást, hogyan csináljam, illetve lenne hatékonyabb az edzésem, légy szíves. :)
2011. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 bix ***** válasza:

ideális esetben így kéne kinézzen


Reggeli: ch csúcs. kalóriabomba. zabpehely tejjel, némi gyümi is mehet bele igény szerint (pl ez az én reggelim már évek óta) de lehet rántotta zöldség, tk kenyérrel, akár vajon is sütve...


tízórai: némi gyümölcs, előre bekevert saláta, stb joghurtal szétcsapatva akár


ebéd, normális leves, főtt étel a második, főleg rostokban gazdag köretekkel barnarizs, stb vagy zöldséggel és valami natúr husi, esetleg tofus saláta, hüvelyesekkel a fehérjebevitel miatt


uzsi: lásd tízórai


vacsi: nálam ez natúr olajmentes sali és némi natúr hús vagy zsírszegény túró


belefér egy csomó minden finomság is, de minimum 1200 kcalt meg kell enni. pont. [link] itt nagyjából kidobja mi merre hány óra (font/kiló átváltás lennebb ne maradjon ki... másképp 3k kcalt dob ki...)


ha a napi igényed alá mész akkor simán jó vagy, a kérdés mennyivel. 1200 alá semmiképp nem szabad...


ha a kaja megvan akkor go edzés.


alapvető tény hogy a nem megfelelő mennyiségben terhelt izom leépül, alkalmazkodik az új körülményekhez...


ideális esetben ez heti 3 súlyzós, egész testet átmozgató edzés teremben, és 3-4 intervallumos (aerob-kardió részeket kombináló) edzés ötvözete.


kalória kell a szervezetnek ha tetszik ha nem. a zsír bontása iszonyat lassú és körülményes folyamat, az agyad viszont glükózzal megy...


ezzel a "diétával" amit leírtam reggel kalória csúcsod van, ezzel lezárod kvázi az éjszaka folyó zsírbontást, mert van jobb, kényelmesen hozzáférhető energiaforrás, betöltöd az izmokat edzés előtt, és így maxi gázon tudsz nekiállni. edzés végére kiürülnek a glikogén raktárak az izomban. de a kalória bevitel estére minimális kellene legyen, csak fehérje mehetne, így az izmokat megvédve a szervezet az üres depókat kénytelen lenne zsír bontásával fedezni. sok ember nem bírja az alacsony vércukor szintet, így gyak átalszold, reggel pedig megkapod azt a löketet amivel kihúzod a napot.


az elején macera mert számolgatni kell, és az edzés is sok, meg fárasztó, de a végén olyan eredményt kapsz amitől nem csak a te szavad áll el... szomszédban lakott egy kiscsaj, odacsapódott hozzám egy diéta alatt. egy duci csajból olyan nő lett hogy alig lehet ráismerni.


és az ellenpélda meg a 30 kilós csaj, aki jár és még mindig remeg a combján a zsír, meg a 40 kilós tini aki még mindig a narancsbőrrel küzd, aztán rájön hogy lapos mint a deszka, mert minden izmot lebontott, és mitől lenne feszes...

2011. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm, megpróbálom. :) Az utolsó étkezést milyen időpontra tegyem, vagy egyáltalán nem is számít?
2011. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 bix ***** válasza:

én napi 6 szilárd étkezésen vagyok most pl, 3 folyékonnyal:D az utós jelenleg most van, és 10 re tuti alszok. de hajnalban még van egy turmixom:D


nem igazán számít, lefekvés előtt is mehet egészen nyugodtan

2011. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!