Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre fogyni és...

Lehet egyszerre fogyni és izmosodni? (sejtem, hogy nem, de mégis. )

Figyelt kérdés

Minden nap 50 percet zumbázok egy nap szünettel, 5 napontként. A mérleg egyszerűen, beakadt, kész, meghalt, kb 3 hete ugyanabban a tartományban mozog. Fogytam már 8 kg-ot, szóval eddig úgy tűnt minden jól megy, aztán most nem igazán... Viszont a szüleim azt mondják, hogy fogytam ahhoz képest is, ahogy 3 hete néztem ki(csak hát számokban nem tudom mérni, szóval ezt nem tudom, h készpénznek vegyem-e...) Lehetséges, hogy olyan a zumba videóm, hogy valahol formál, valahol zsírt éget? Vagy esetleg más tipp, hogy mi nem működik...? (tudom, elég kevés infót adtam meg, de hátha tud valaki valami általánosat)

Előre is köszönöm.


2011. jún. 1. 22:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Zsír: nem csak azt kell figyelni, hogy kevés-e vagy nem! Alapvetően a szervezetednek szüksége van zsírra is. Ez persze furcsán hangzik, de attól még kell. Persze zsír és zsír között is van különbség. Az állati eredetű (szobahőmérsékleten ált. szilárd) zsírokat kell kerülni, míg a növényi zsírok jöhetnek. Elsősorban lenmagolaj, vagy extra szűz olivaolaj.

És ha már így szóba hoztad a tojás kérdését! A tojás sárgája gyakorlatilag zsír, és a kerülendő fajtából.

A másik dolog, hogy ha ennyire ki szeretnéd hegyezni a diétádat, hogy már csak 3 kg van rajtad, akkor a kis mennyiségű cukorra is oda kellene figyelni. Bár a 3kg-ot nem tudom honnan szeded (lemérted magad zsír nélkül?:p), és ugye nem is a kilók számítanak, de azért na.

A harmadik dolog, hogy a zöldségsaláta nem elég vitamin. Bár KELL zöldség, de elsősorban a rost miatt. Most hagyjuk a modern műtrágyázás kémiáját, de az a vitamin nem elég. 20 éve még elég volt, ma már nem. (Például azt nem tudom tudtad-e, hogy a fejes saláta vízben nő fel. Földet, amiből tápanyagokat szívhatna be nem is lát..) A megoldás: multivitamin.


Ezeket nem bántásból írom, ne értsd félre. Én már x éve sportolok, és van mögöttem pár diéta. Bár versenyezni nem versenyeztem sosem, úgyhogy néhány %-os testzsírra soha nem kellett lemennem, de attól még az elvével tisztában lehetek!

2011. jún. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
estére inkább fehérje kellene magában,pl sovány túró,nem zöldség,bár az is mehet csirkemellel.volt a salátához?
2011. jún. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Én tudom, és köszönöm, hogy próbálsz segíteni :) De ha már a tojással is baj van, akkor ezzel az erővel már mindenbe bele lehet kötni az ég világon, és a végén semmit se lehet enni. Lehet nem kell túlizgulni, és megoldódik a probléma. Nem tudom, hogy férfi vagy-e, de a menstruációt beszámítani nem csak kombinálás, ugyanis ilyenkor vízvisszatartás van a nők szervezetében, ami extrém esetekben plusz 2 kilót is jelenthet, nálam ez 1 kg szokott lenni. Ha utána se változik a helyzet, akkor megfontolom a tanácsaid, de azért szeretnék élhető életet élni, nem mindig figyelni minden apróságra, mert már ígyis sok kis részletet kell észben tartanom. Talán csak kicsit sok cukorféle szénhidrát volt mostanában, azt mindenképp visszafogom :) de azért tényleg köszönöm a sok hasznos tanácsot, és hogy szántál rá időt, hogy ezt leírd nekem :)
2011. jún. 2. 00:42
 24/33 A kérdező kommentje:
zöldségsaláta, csirkemell, tojás, zöldtea
2011. jún. 2. 00:42
 25/33 anonim ***** válasza:
nincs mit.
2011. jún. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Node levontam egy fontos következtetést. Az utolsó kilóknál még jobban meg kell vonni a cukrot?
2011. jún. 2. 00:49
 27/33 anonim ***** válasza:

Általános bakik, ezért rákérdezek:

Teán, vizen kívül mást iszol e? A teát ne cukrozd, egyátalán. Vizen és teán kívül mást meg nem nagyon szabad inni diéta során.


Sokan beleesnek abba a hibába hogy a folyadékból bevitt tápanyagokat nem számolják, pedig egy liter kóla vagy gyümölcslé negálja az egész diétát.


Sokan nem számítják bele a gyümölcsöket sem a bevitt energiaforrások közé, pedig a gyümölcsök szintén tele vannak energiával.

2011. jún. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
+ tej, abból sem épp diétás 1 litert meginni:D
2011. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

tegnap 22:49

"és úgy veszítenek zsírból, hogy közben akár a súlyuk is nőhet. Ez esetben így kizárásos alapon ez izom lesz :) "


Ezt meg honnan vetted? :|

Nagyon kezdőként elméletben talán lehetséges nagyon minimális szinten, de 50 perc zumbától tuti nem lesz ilyen. Arra nem gondoltál, hogy a tömeged fogyásához kéne újraigazítani az étrended?...

2011. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

16:07: ezt onnan vettem, hogy nem egy versenyzőt ismerek, és már jó pár versenyfelkészülés során ott voltam mellettük. Nem kitalálom a dolgokat, ne aggódj!

Egyébként a zumbáról azt sem tudom, hogy micsoda, de nem is fontos - ha valaki évekig semmit nem sportolt, majd elkezd bármit is sportolni, annak egyenesági következménye a testkompozíció változása.

2011. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!