Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem rágom meg rendesen az...

Ha nem rágom meg rendesen az ételt tovább maradok jóllakott?

Figyelt kérdés
Gondolom ha nagyobb darabokat nyelek nehezebben emésztem meg, az pedig több idővel jár. Aztán lehet, hogy hülyeség amit mondok ,de nekem logikusnak tűnik. :P
2011. ápr. 27. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nehezen emészted meg és jól megfájdul a hasad.És könnyen lesz fekélyed.
2011. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején, mikor bevezették azt a megszorítást, miszerint csak a foghúzás ingyenes és a tömésért fizetni kell, az emberek többsége megvárta míg húzásra "érett" a foga, és csak húzásra jártak. Ennek az lett a következménye, hogy az emberek nem tudták rendesen megrágni az ételt így emésztési problémákkal küzdöttek, több gyomorfekélyes lett. Vagyis az egészséges emberi munkaerő csökkent. Rájöttek, hogy a pár millió amit megspórolt az állam a fogászaton, azt más szakrendeléseknél többszörösen elköltötte, és a munkaerő hiányában a gazdasági helyzet sem javult. Visszaállították szerencsére a fogászati ellátások ingyenességét.
2011. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes a foghúzás? Ezt még nem tapasztaltam. Amúgy te meg rágd meg azért van a fogad!
2011. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

OFF:

az előző elötti kicsit össze keverte a témákat :D :D :D :D

2011. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kevertem össze, és volt olyan időszak mikor csak a foghúzás volt ingyenes. Csak próbáltam felvázolni, hogy milyen következmények érhetik, és volt már "hasonló" ötlet.
2011. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:00


Én is szeretnék ilyen országban élni, de sajnos Magyarországon ilyen nincs. :S


Kérdező: a diéta egyik alapelve, hogy lassan, minden falatot alaposan meg kell rágni. Így kevesebb étellel is jól fogsz lakni.

Tehát ha csak nyelsz, de nem rágsz, akkor akár kétszer annyit is betolsz a kajából, mire a gyomrod küldeni kezdi a jeleket, hogy már eleget ettél, jóllaktál.

2011. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A régi kiniak szerint minden falatot 40x kell megrágni.
2011. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Evesnel maga a ragassal is kielegitjuk magunkat, Igy lakunk jol. Sokan azert nem tudjak a gyumolcsles dietat betartani, mert nem ragnak csak isznak, igy az agy nem regisztralja, hogy ettek. (Habar sok profis "ragja" a juice-t is, epp ezert)

Igaza van elozonek, minden falatot 40-szer kellene megragni, habar nem tudom honnan ered.

2011. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden Falatot 40 szer :D
2011. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy csak eszembe jutott vacsorázás közben :D
2011. ápr. 27. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!