Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így nehéz lesz lefogynom? (lent)

Így nehéz lesz lefogynom? (lent)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 165 cm és 62-63 kg.

Szüleimmel élek, édesanyámnak olyan munkahelye van, ahonnan tud sertéshúst hozni nagyon olcsón, így nálunk majdnem minden nap az van, csak mindig más formában:S Ráadásul sertészsírral főzünk, nem olajjal, mert "az van ingyen". A köret majdnem mindig rizs vagy krumpli, amikben ugye a legtöbb a szénhidrát. Ritkán eszünk gyümölcsöt, mert elég rosszul állunk anyagilag. Szeretnék leadni 5-6 kilót, de így nagyon nehéz, nekem meg nincs arra pénzem, hogy külön főzzek magamnak, édesanyámtól meg nem várhatom el, hogy fogyis kaját főzzön, mert elég drága lenne, ha csirkét, halat meg zöldségeket vásárolna nekem. Egyetemre járok, azt is fizetni kell, úgyhogy próbálunk mindenen spórolni:S Van valami ötletetek, hogy mit csináljak? Tornázok is heti 2-3 alkalommal itthon dvd-kre, de a helyes táplálkozás nélkül ez nem sokat ér:((


2011. febr. 19. 01:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nézd... így hízni lehet, zsírt leadni kevésbé. Én azt csinálnám, hogy a szomszéd amikor disznót venne, akkor vegyen csirkét, és árában cseréljétek el vele. Nem hülyülök :)
2011. febr. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagy nem lehetsz buta.A fogyás akkor kezdődik el ha a szervezetünk kevesebb kalóriát kap,mint amit felhasznál. Ha nálad pl 2500 a napi felhasználás és csak pl 1500-at eszel meg ,akkor lefogysz. De ez az 1500 ez bármi lehet ,akár sertéshús,akár sertészsír is. Nem szükséges halat ,csirkét enni ahhoz ,hogy lefogyjál,akkor is bekövetkezik,ha a jelenlegi ételekből ezután csak fele - negyede annyit eszel mint eddig.
2011. febr. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a sertéshús nagyon jó fogyásra, tele van fehérjével
2011. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem mindegy, hogy sovány, vagy zsíros sertéshúst eszel.A sovány sertéshúsban sokkal kevesebb kcal van, mint a zsírosban, tehát azt lehet enni fogyókúra alatt.És igen, úgy is le lehet fogyni, hogy csak a kcal bevitelt csökkented , fele annyit eszel, és lemegy az az 5-6 kg.:)
2011. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a sertéshús nem csak az alakodra veszélyes, hanem pl. a koleszterinszintedre, a trigliceridszintre, a húgysav mértékére a gamma gt-ra és ha ezekaz értékeid rosszak (márpedig ilyen étrend mellett nem lesznek jók), akkor egy sor betegségnek nyitsz teret. Csodálom, hogy ezzel anyukád nincs tisztába. Ha ingyen viheti haza a húst, akkor adja- vagy cserélje el tojásra, zöldségre.
2011. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha egyetemista vagy, tanulj jól, és kapsz ösztöndíjat. meg ha rossz az anyagi helyzetetek, biztos tudsz igényelni szociális támogatást. nem viccelek, én is csak így tudom biztosítani magamnak a fogyis kajákat ;)
2011. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Kizárólag sovány húst eszem, zsírosat nem (nem is szeretem). Zöldségleves gyakran van nálunk, meg káposztás ételek is. Nem mondom, hogy soha nem eszem zöldséget, gyümölcsöt, csak nem naponta.

2011. febr. 19. 14:49
 8/15 A kérdező kommentje:
Az az én bajom, hogy nagyon szeretek enni:D
2011. febr. 19. 14:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy csinálom most hogy este 6 után nem eszek semmit, egyébként mégha ilyesmit eszel is de nem sokat akkor lehet tőle fogyni, csak tényleg keveset kell enni, + edzés ja és napi 2 liter víz.
2011. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én márciusban leszek 22, kb 160 cm vagyok és olyan 55-56 kg. Nem igazán fogyni hanem formálódni akarok. Nekem az jött be, hogy rengeteget ittam (ilyenkor általában csak a csapvíz jó de egy barátnőm a HohesC mellett is fogyott, nem is keveset)Reggel inkább korábban keltem és tornáztam kb 20 percet. Este szintén, ha bírtam akkor olyan 30 percet is. Többször ettem kevesebbet (ez fontos csak nagyon nehéz betartani) Anyagi problémák nálunk is vannak ezért chips helyett veszem a gyümölcsöt :D Sajnos abbahagytam és vissza is jött ami lement :S Most megint el akarom kezdeni, remélem lesz kitartásom!
2011. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!