Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az egynapi...

Mit gondoltok az egynapi étkezésemről? (N/23)

Figyelt kérdés

Reggel általában tojás a napindítóm. Rántotta/lágytojás/tükötojás formában, rozskenyérrel vagy rozsbagettel. Vagy esetleg avokádókrémes kenyér, valamilyen szendvics. Mellé kávét iszom. Délelőtt tízóraira vagy péksütit eszem, vagy joghurtot, esetleg kefírt kiflivel. Ebéd az nyilván változó, de igyekszem levest is enni a főétel mellé és vagy valami kis desszert vagy gyümölcs jön utána.


Délután joghurtot szoktam inni vagy smoothiet. Este pedig a vacsi vagy szendvics vagy melegszendvics, esetleg gyümölcssaláta vagy müzli tejjel.


Mostanában van néha gondom, hogy reggelente vagy napközben kellemetlenül puffadok. Szerintetek mi idézheti elő?



tegnap 16:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
29%
Én is puffadok, mert összegyűlnek a gázok, aztán fingok néhány jó nagyot és utána már jól vagyok.
tegnap 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden nap tojást ennék, nem kellene bevezessék a gázt hozzánk :))
tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%

#9 ez egy óriás marhaság, amit gimiben megtanítanak hogy nem igaz



Kérdező, nem annyira tápláló eteleket eszel. Kb mindenhonnan hiányzik a zöldség.


A puffadás feltérképezéséhez viszint kellene legalább 1 hétig étkezési naplót vezetni. Mit ettel es hanykor. Es igy fel tudod irni mindig idore amikor puffadsz. Visszanezve latni fogod mitol van. Az egy hét alatt legyen nap mikor kihagyod a tejtermeket, vagy kevesebb zsirt eszel vagy kihagyod a glutent. Es ha pl a glutenmentes napon nem puffadsz akkor meg ia van.

Amugy attol is piffadhatsz ha tul gyorsan eszel meg attol is pl ha ideges vagy

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%
#13, akár teszik, akár nem, erjedés hatására gázok keletkeznek a belekben. Ennek okozatát meg már nem nehéz kilogikázni. Egyszerű biokémia. Ennyi
ma 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem a tejen kívül a rozs/kenyér is eszembe jutott a puffadásra.

Vagy az is lehet, hogy összetett, tehát két ételfajta együttesen okozza. (Pl. tej és a rozs együtt.) Ezek csak tippek, távolról nem lehet megmondani. Megpróbálhatod azt, hogy valamit elhagysz (először a tejet) és megnézed, hogy fennáll-e még a probléma.

ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!