Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Már több mint másfél hónapja elkezdtem diétázni és mellette rendszeresen edzeni.

170 cm vagyok és 90 kg-ról indultam. Napi 1400-1700 kalóriát viszek be és 2,5-3 liter vizet iszok. Eleinte az edzésem a következő volt 40 perc szobabiciklizés és 30 perc torna különböző YouTube videókkal. Majd később felemeltem a biciklizést 1 órára most pedig van amikor másfél órát is tekerek, ha nézek egy filmet. A bicikli szerinte 23km/h sebességgel tekerek. Heti átlagban 5 napot edzek és két nap pihenőnapot tartok.

Az négy hét után sikerült lefogynom 3,5 kg-ot, de az utóbbi két hétben már akárhányszor ráálltam a mérlegre mindig többet mutatott. Jelenleg újra 90 kg vagyok.

Nagyon csalódott vagyok nem tudom hol rontottam el, amikor mindent mérek és applikáció segítségével jegyzem fel az adatokat.


jún. 28. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha egészségileg minden rendben, és rendesen méred/számolod az ételeidet, akkor én az ödémásodásra fognám. Meleg van, vizet gyűjtesz. Ha nő vagy, a ciklus is bekavarhat.
jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Ebben a hőségben ne csodálkozz. A testhőmérséklet fenntartásához rendkívül kevés energia kell, még a napi 1400 Kal is sok lehet.
jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Így is tul keveset eszel. Amit a merleg mutata az a viz amit a szervezet elrak hlgy kiizzadhasd a hosegben. Szepen folytass mindent es ket het mulva ujra allj merlegre
jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben a hőségben nincs étvágyam. Valamikor úgy tuszakolom magamba az ételt, hogy azért mégis legyen bennem valami.
jún. 28. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell tuszakolni, nem halsz éhen. Csak zöldség-gyümölcs legyen.
jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez csak víz, vagy a ciklus is pl bezavarhat, 2 hét alatt nem hizol vissza 3,5 kgt. Hónapról hónapra értékeld az eredményeket. Gyakrabban mérlegre ugrálni felesleges. Addig csináld ahogy eddig. És időnként centivel is mérd a körméreteidet.
tegnapelőtt 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez teljesen normális így az elején, ne aggódj.

Nekem végig ilyen szakaszos volt a fogyásom. Stagnálás-fogyás, stagnálás-fogyás. Az első egy hónap után egy hónapig nem fogytam semmit, legalábbis a mérleg nem mutatta. A végére mégis kijött az átlag heti fél kiló fogyás, ami a célom volt. :)

Az hogy többet mutat a mérleg per pillanat, meg tényleg csak víz, ez is teljesen normális. Tudom, könnyű mondani... De ne csüggedj, csináld tovább ahogy eddig, és egyszer csak elkezd majd zuhanni a súlyod. :) Aztán még lehetnek ilyen nehezebb időszakok, de hidd el hogy hosszú távon jó lesz!

tegnapelőtt 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a lelkesítő szavakat! Természetesen nem volt célom feladni csak demotivált lettem, hogy nem történik változás.
tegnapelőtt 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!