Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétával mindig le tudok...

Diétával mindig le tudok fogyni (15-20 kg-t), de ahogy visszaállok arra, hogy bármit egyek, ismét hízok. Miért van ez? 27 éves koromig vékony voltam.

Figyelt kérdés

Valaki meg csontos marad bármit megehet (mondjuk nem ez a célom, csak osszevetésként mondom).

Amúgy 3 éve heti 2-3x kb. 3 órákat táncolok és mégsem csökken a súlyom, legfeljebb izmosodom.



#fogyás #hízás #Testsúly tartása
máj. 29. 21:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Ezért nem szabad leállni a diétáról. Olyat kell kezdetektől kialakítani magadnak, ami életmód, azaz életed végéig tudod tartani. Nekem is így sikerült csak tartósabban lefogyni. Több mint 5 éve élek diétás életmódon.:) nagyjából 1 éve tartom a legkisebb lefogyott súlyom. Ez egy olyan diétás életmód ( tudatos táplálkozás és mozgás) nekem, amit tudok tartani a továbbiakban is.

Azelőtt sokszor fogytam 15-20-30 kilot is de amig erre csak időszakos fogyokúraként tekintettem, addig semmi sem változott, mindig 3-6 hónapon belül visszahíztam, sőt, még többet is mint ami lement.

Ha tartósan akarsz lefogyni, válts stratégiát:)

máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Rendben. Gondolkozom rajta. Köszi!
máj. 30. 00:08
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
#10 ez nagyon nem normális. Muszáj lenne kivizsgáltatni mi az oka
máj. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

Már nem nagyon tudok hozzászólni, a többiek nagyon jól leírták, mi a baj. Az a baj, hogy "diéta"-ként utalsz arra, amit csinálsz. A "diéta" és a "fogyókúra" szavak hordozzák magukban azt, hogy véges a folyamat. És ha vége van, akkor visszatérnek a rossz étkezési szokások. Életed végéig kell egy olyan étrendet tartanod, ami megfelel a kalóriakeretednek,-ami ahogyan idősödsz, vagy változik a fizikai aktivitásod- mindig újra van számolva.

A kalóriaszámolgatás csak az első pár hétben tűnik bonyolultnak, sokan beijednek tőle, meghát az első hetekben néha szívás. De egy idő után nagyon könnyen ki lehet tapasztalni számolás nélkül is, hogy mi mennyi kalória, mi fér bele aznap az étrendedbe. Jó kalkulátorok, appok vannak a neten, tölts le egyet és meglátod, hogy nem is olyan nehéz. Én fél éve kezdtem bele, ma már nem is számolgatok, csak azokat az ételeket nézem meg, amiknek nem tudom az értékét.

máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igen köszi. Nekem is van kalóriaszámolós app-om, az tényleg jó és azzal is fogytam, csak abbahagytam. De akkor elkezdem újra.

(13) Kivizsgálásra sajna nem jutok el, volt, hogy már kértem hazidokit, de csak azt mondta fogyjak. (Amúgy vékonyan is nagy volt a hasam, szerintem vmi ételallergia lehet esetleg, megpróbálok majd étkezési naplót is. Azzal kapcsolatban van tapasztalatotok?)

máj. 30. 10:47
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
#14 vagyok. Igen, a napló nagyon sokat segít. Olyan emberek vezetik, akiknek valamiféle érzelmi kapcsolata van az evéssel. Én falászavarból gyógyulok, vezetek is rendszeresen naplót. Régebben a mindennapok kihívásaiból származó érzelmeimet az evéssel vezettem le, így a napló most segít a történések+érzelmek-->helyes megoldás egyenletében. LEírom, mi történt vele, milyen érzelmet váltott ki belőlem, mikor és milyen evéskényszert éreztem és azt hogyan küzdöttem le. Mellette sokat segítenek a stresszoldó gyakorlatok. Az interneten rengeteg levezető tippet találni, amik a rossz evési szokásokat felülírják.
máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
*leírom, mi történt velem
máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
A régebbi önmagadhoz képest lassabb az anyagcseréd. Keress rá: pajzsmirigy, sejtszintű anyagcsere.
máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Elvileg nincs gond a pajzsmirigyemmel. Szoktak vérképet nézni időnként az orvosok (mert ők is azt hiszik ránézésre, hogy az a problema), de aztan megállapoditjak, h nincs vele gond. De azért utánanézek ennek a sejt szintű anyagcserenek köszi.


Nem vagyok stresszevo, akkor eszem ha éhes leszek.


Ja azt elfelejtettem írni, hogy van PCOm, cukorbeteg még nem vagyok, de anyum az és nagyim is az volt (anyukam normal, nagyim sovany volt). Inkább akkor eszek, ha leesik. Meg arra próbálok figyelni, hogy lassan felszívódó dolgokat egyek inkabb.

máj. 30. 12:55
 20/27 anonim ***** válasza:
20%

"Valaki meg csontos marad bármit megehet (mondjuk nem ez a célom, csak osszevetésként mondom)."


Ez egy ordas nagy hazugság. Az ördög a részletekben lakik, a legtöbb sovány ember nem a genetika miatt az, hanem az életmódja miatt.


Neked is az életmódodon kellene változtatnod.


Hogy fiatalabban mi volt, irreleváns, mert idősödve csökken a kalória igényünk.

máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!