Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet azzal fogyni, ha mindenn...

Lehet azzal fogyni, ha mindennap eljárok futni kb. fél órát délután, de ugyanúgy zabálok?

Figyelt kérdés
Megfogadtam, hogy nem diétázok többet, mert szerintem nincs értelme, csak ha az ember gyorsan le akar dobni pár kilót vmilyen eseményre! Így azt találtam ki, hogy ugyanúgy zabálok, de (!) csak akkor ha éhes vagyok, és eljárok kocogni. Május van, de nem nagyon ment le, kicsit látni, de nem érzem túl hatékonynak ezt a módszert:D Vajon egy idő után látványosan vékony leszek ezzel a módszerrel?

máj. 23. 13:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden a kalóriabevitel függvénye. Amíg fogalmad nincs a kalóriabeviteledről, a kalóriaszámolásról, a táplálkozásról és az életmódról, addig nem érdemes hosszútávú sikerről beszélni.
máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a futással elégetsz annyi kalórát hogy deficitbe kerülsz, akkor igen, ha nem, akkor nem.

De én heti 150-250 km bringázás mellett szedtem fel plusz 8 kilót egy év alatt, miután letettem a cigit. Hiába mozogtam rohadt sokat, zabáltam, s így híztam. A mozgás nagyon fontos, a nlékül nem tudtam volna lefogyni, de önmagában nem lett volna elég.

De persze ha te nem zabálsz olyan mértéktelenül mint én tettem, akkor akár működhet is, de nem hinném hogy fog.

máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Amíg az evést, mint emberi alapszükséglet zabálásnak hívod, addig egészségtelen a kapcsolatod az étellel és az életmóddal. Amíg ez nincs kiküszöbölve, addig veszett fejsze nyele.
máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: a zabálás szó csakúgy jött, nem rossz értelemben fejeztem így ki magam, hanem csak az evésre ekként hivatkoztam. Szerintem nem egészségtelen a kapcsolatom az étellel, ha csak akkor eszem, amikor éhes vagyok. Máskor szerintem nem is kellene enni. De valahogy idáig mégse működik a dolog:( vagyis nem tudom, néha olyan vékonyabbnak látom magam, néha nem. Sose mérem magam amúgy. Egyszer ezzel a módszerrel nagyon lefogytam, de akkor még cigiztem :( négy éve szoktam le és dagadt lettem, de emiatt most nem akarok vissza szokni, akkor már inkább vagyok dagibb
máj. 23. 14:14
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Pont hogy a fogyás 70%-ban az evésen múlik (30% mozgás)

Művelődj még kicsit a témában

máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Fél óra futás eléget 150-200 kalóriát maximum, de inkább annyit se. Ezzel mit akarsz elérni? Kalóriaszámoláson alapuló kiegyensúlyozott étrend nélkül nincs miről beszélni. Tényleg rád fér a tanulás a témában.
máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "zabálás" azt jelenti, hogy ezzel eddig pont tartottad a súlyod, és pontosan ugyanennyit eszel, akkor fogyni fogsz max lassan.


De ezt méricskélés és kcal számolás nélkül bajos kivitelezni.


Adott esetben működhet, nekem a futás kifejezetten csökkentiaz étvágyam például, nem növeli. Ki kell próbálni.

máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
amúgy köszi mindenkinek a válaszokat! második: nem eszem annyira mértéktelenül sokat, csak amennyire éhes vagyok, de mondjuk este 7-kor simán egy tányér krumplis tésztát megeszek uborkával:D csak így a sok futi a melegben..hogy úgy mondjam nincs sok értelme, mondjuk jó érzés nagyon, jól esik a mozgás, mert ülőmunkát végzek.
máj. 23. 14:36
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

"este 7-kor simán egy tányér krumplis tésztát megeszek uborkával"

Rajtad kívül több milliárdan vacsoráznak este hétkor, a krumplis tészta uborkával pedig tökéletes. Ha kövér vagy, akkor nem emiatt vagy kövér, hanem a tartós kalóriatöbblet miatt.

máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
utolsó: értem, akkor mit csináljak másként? éhezni nem szeretnék, számomra ez a legfontosabb, hogy ne legyek éhes. Futni járok folyamatosan és fogok is.
máj. 23. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!