Létezik olyan hogy az illető a hormon probléma miatt 120 kiló és nem tud fogyni,csak hízni,vagy ezek ilyen önnyugtató mesék?
Önnyugató mesék. Léteznek olyan hormonális kórképek, amik miatt például egy súlyos pajzsmirigy alulműködéssel küzdő személy alapanyagcsere-szintje 200-300 kalóriával különbözik egy egészséges személy BMR-jétől. Ha ilyen kórképpel diagnosztizálnak, akkor ezt figyelembe kell venni a kalóriakeret megtervezésénél (kivéve, ha gyógyszerrel kezelik, mert akkor ilyen téren nem okoz problémát).
Viszont önmagában egyetlen hormonális kórkép sem okozza túlysúlyt, és nem teszi lehetetlenné a fogyást. Ha 120 kilóra behízik valaki, akkor az a tartósan rossz életmódnak, rossz táplálkozási szokásoknak, elégtelen fizikai aktivitásnak köszönhető.
nyílván úgy van ahogy az 1es írja de azért birom h mindig van egy két birka aki azért nyom rá egy piros x-et nehogy 100%on legyen hanem 80 vagy 90en 🤣🤣
ettől még full úgy van
Létezik olyan, hogy hormonális probléma okán az alapanyagcsere sokkal lassabb, mint egy egészsèges embernek, egy 300kcal különbsèg màr pont elég ahhoz, hogy az ember ne tudjon szèp lassan fogyni. Csak skkor tudna, ha annyira lecsökkenti az energiabevitelt ami inkább már koplalás, az meg egy életen át nem élhető.
Illetve az, hogy olyan anyagcserezavara van valakinek, hogy ha erről nem tud/ rossz kezelést kap az orvosától/ dietetikusától, akkor ez rendkívüli módon meg tudja nehezíteni a fogyást. Szénhidràtanyagcsere zavar esetén pl a szénhidrátbevitelt érdemes csökkenteni. Ennek mértèke egyénfüggő, állapotfüggő, így a kezelés mindenkinèl más lehet, viszont sajnos ezt mèg sok orvos és dietetikus sem veszi figyelembe, hanem ugyanazt a sablont húzzák rá minden betegre, pl ilyen a 160g szènhidrát diéta. Szèles körben elterjedt de egyáltalán nem jó minden betegnek. És laikusként, megfelelő étrend hiányában a fogyás rendkívül nehézzé vàlhat. + Az a leginkább elkeserítő, hogy sok esetben a szakemberek sem megbízhatók. Ősrégi elméletekben gondolkodnak, nem haladnak a tudománnyal együtt. Nehèz kifogni hozzáértőt.
+ A fogyás ellen maga a szervezet is küzd. Pl adaptálódik az alacsonyabb kalóriabevitelhez, nagyobb mértékben mint az addigi xkg fogyás ezt indokolná.
"minél idősebbek vagyunk, máshogy alakul a kalóriaszükségletünk"
Van egy kutatási anyag, ami megmérte ezt a jelenséget, és kimutatta, hogy egy 70 éves és egy 20 éves személy alapanyagcsere-szintje között mindössze 80-90 kalória különbség van, úgyhogy erre hivatkozni értelmezhetetlen.
"80-90 kaloria különbseg van, úgyhogy erre hivatkozni értelmezhetetlen"
Nincs benne semmi értelmezhetetlen.
Sok kicsi sokra megy. Egyébként kalóriát nem lehet ennyire pontosan számolni. Még 2 Ugyanolyan súlyú, fajtájú krumplinak sem feltétlen ugyanaz a kalóriaértéke, ez minden élelmiszerre igaz, így sok az emberen kívül álló hibaszázalék esélye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!