Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 35 éves nőként kb hány kalóriá...

35 éves nőként kb hány kalóriát kellene bevinnem, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amióta munkahelyet váltottam (2 éve), azóta lusta disznó lettem. Baromi megterhelő és stresszes a munkám, így utána se időm se energiám a sportra.

Jelenleg napi 8 órát ülök.


Újra elkezdtem, hogy heti 1x eljárok futni, de mivel rakódott rám felesleg és eltunyultam, így egyelőre max fél óra az, amit bírok tüdővel.

Jógázni szoktam még, de az nem sok kalóriát éget el.


Amit átlagban beviszek (igyekszem odafigyelni az étkezésre), az mindennel együtt 1500-1600 kalória.


De valahogy teljesen megállt a fogyás és most nem tudom, hogy ennyi "sport" mellett hány kalóriát vigyek be, hogy fogyjak is rendesen.


márc. 1. 19:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az 1400 koruli ajanlasok iszonyat kevesek. 1700zal is simán fogynál. 80 kilósan 1650nel fogytam pedig jóval alacsonyabb vagyoj
márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

#11

Kalóriadeficit, de ha a kérdező nem éget el annyi kalóriát, akkor minek egyen 1700 kcalt?

márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
80-kg csak szeretnél lenni,jó az 95-is.
márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A semmi mozgás az jelenleg a napi 12.000 lépés kb. Meg ahogy említettem, most kezdtem el újra kocogni, de elvileg azzal nem sok kalóriát égetek el.


Amit általában eszem, az reggelente 1-2 banán, banánturmix, cukormentes, teljes kiőrlésű zabpehely, alma, illetve újabban ha nincs kedvem pepecselni, akkor a csokis Fibershake-t iszom. De szoktam csinálni (zablisztből) banánpalacsintát vagy zabkekszet, természetesen cukor nélkül.


Ebédre pedig vagy valami saláta csirkemellel, vagy gyros tortillában vagy bulgursaláta vagy teljes kiőrlésű kenyérből szendó.

Most pl csirkecombot sütök a tepsiben és basmati rizs lesz mellé.


A vacsora az változó, van hogy csak durumkenyérből csinálok pirítóst, de van hogy azt eszem, amit ebédre is.

Ha nagyon nassonlhatnékom támad, akkor meg van itthon kölesgolyó.


Így szoktam beleférni abba a kalóriamennyiségbe amit írtam.


Inni csak vizet iszom, havonta 1x befigyel egy zéró kóla.

Meg napi 3 kávét iszom átlagban, azt édesítővel.


Nyilván jó lenne magam rávenni a több mozgásra (rajta vagyok), de mire hazaérek, kb olyan vagyok mint a zokni agyilag és semmi erőm.

márc. 2. 16:21
 15/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a Kalóriabázisnak az oldalát használom, nem tudom az mennyire megbízható, de amiket le tudtam ellenőrizni az eddig jónak tűnt. Lehet 1-200 kalóriát "csal valahol".
márc. 2. 16:22
 16/24 anonim ***** válasza:
Én a végén ketogén diétával fogytam, semmit nem szedtem mellé, nem ittam semmit, útífűmaghéjat ittam vagy abba paníroztam/liszt kihagyásával/ camambertet, húst, abból készítettem zsemlét stb/rengeteg gyors receptet találsz pl tiktokon ezzel a diétával kapcsolatban/...egyszerűen nem ettem szénhidrátot vagy csak 20-50 g között egy nap, se cukrot. A mozgásom kimerült a gyerekek körüli teendőkben vittem-hoztam őket napi séta meg volt. 1,5 év alatt sikerült lefogyni 84 kg-ról 54re és tartom is, bár már nem diétázom/160 cm vagyok/ Az elején én is tornáztam minden áldott nap a súlyom miatt térdkímélő gyakorlatokat és ahogy bírtam császár után. Kalóriadeficitben szükségem/amit a keto alatt is tartottam/ de egy idő után megállt a fogyás 70 kgnál stagnáltam 5-6 hónapon keresztül pedig mindent ugyan úgy csináltam. Akkor abbahagytam a napi tornát, rájöttem ehhez már túl lusta vagyok, mert amíg fogytam addig motivált.Gondoltam újra csinálok egy turbódiétás kúrát, de az sem hozott már eredményt 'csak' 6 kg ment le, így kutakodtam és rátaláltam a ketogén diétára kb 2 hét kellett, hogy átálljon a szervezetem/patikában kapható teszt csík/ és onnantól 2 hónap alatt lement a maradék 10 is. Ez már 1 éve volt és azóta is tartom a súlyom, viszont már eszek rendesen csak mértékkel :-)ez a diéta a zsírra épít, szinte megváltás volt nekem mert szeretek enni pl sült oldalast karfiolrizzsel/nem krumplival, rizzsel azok kerülendő, és a tészta is, de kapható szénhidrát csökkentett tészta is a dia-wellnesesek finomak és ennek a márkának több ezt a diétát segítő terméke van/
márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Számold ki most hány kalóriat eszel és azt kezd csökkenteni.

Mondjuk 2 hétig 200 kaloriaval és figyeld beindul-e a súlycsökkenés.

márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem akkor csökkenteni ennél is jobban. 🤔 és persze igyekszem többet sportolni.
márc. 3. 15:38
 19/24 anonim ***** válasza:
Ennyivel már kéne fogynod. Ez egy kis adag reggeli, kis adag vacsora és közepes adagnyi ebéd semmi nassolással. Ebből nem nagyon lehet már levinni. Vagy valamit elszámolsz, vagy tényleg extrémen keveset mozogsz, vagy anyagcsere problémád van. Én első körben a mozgás mennyiséget próbálnám növelni.
márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Igen az lesz, hogy növelem a mozgásmennyiséget. Igazából mindig futkosós munkám volt és szerintem az utóbbi 2 évben nekem ez extrém kevés mozgásnak számít ahhoz képest, hogy alapvetően hízékony vagyok. Mondjuk lehetne rosszabb is, hízhatnék is. :D
márc. 4. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!