Miért csak a nagyon pici deficit és a súlyzós edzés számít jó tanácsnak itt?
Mert tényleg rossz tanács. Nincs varázspor, nincs egyetlen és üdvözítő edzéstípus, a nagy kcal-deficit nem fenntartható (és tápelemhiányhoz fog vezetni).
Marad a szűk kalóriadeficit, amit itt a gyakorin vagy szigorú kalóriaszámlálással érsz el (100%-os válasz), vagy több mozgással (0%-os válasz), vagy a kettő kombinációjával (21%-os válasz). Ez utóbbit én sem értem, mozogni és normálisan enni könnyebb, mint mozgás nélkül rizsszemeket számolni, de hát kinek mi a nehéz...
A súlyzós edzés (ami mondjuk lehet sajátsúlyos is) pedig ott segít, hogy a növekvő izomtömeg emeli az alapanyagcsere-szintedet is, tehát a fogyás szempontjából egy pozitív spirálba kerülsz, hiszen "magától" emelkedik az elégetett kalória, tehát nő a hőn áhított deficited.
A súlyzós edzés ellentéteként az állóképességi sportokat szokták állítani, abból is főleg a futást, ami nagy izmokat tényleg nem épít (mármint a hosszútávozás, kocogás), viszont nem tudatos táplálkozással és túlterheléssel tényleg nem csak a zsírt fogja vinni, hanem izomtömeg-vesztéshez is vezethet. (Ha nem hiszed, nézd meg egy maratonista keszegseggét, hát általában nem az a cél, főleg a csajoknak!)
Szóval röviden ezért.
Köszi ezek tök érthetőek, megnyugodtam, hogy a saját testsúlyos edzés is jó :D Én a súlyzózástól eskü rosszul vagyok.
A kicsi deficit meg igen valóban fenntarthatóbb de megmondom őszintén nem egy év alatt szeretnék fogyni 10 kilót hanem inkább 3-4 hónap alatt. Nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan gyors, hogy éhezéssel lehessen csak elérni, főleg, hogy én ennyi fogyással még nem leszek vékony.
Porokban meg én azért hiszek, mert egyrészt kevés fehérjét viszek be ételből, másrészt van ez az activé fibershake nevű dolog, amiből vettem egy dobozzal és nagyon bevált, tényleg eltelít, kivált egy étkezést, így könnyebb deficitben maradni. De ha valaki leírja ezt hogy használt valami port az 0% egyből, miközben tényleg jók.
A kicsi deficit meg igen valóban fenntarthatóbb de megmondom őszintén nem egy év alatt szeretnék fogyni 10 kilót hanem inkább 3-4 hónap alatt. Nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan gyors, hogy éhezéssel lehessen csak elérni, főleg, hogy én ennyi fogyással még nem leszek vékony
Ezzel az a baj hogy 4 hónap túlzott deficittel már komoly egészségügyi bajaid lehetnek. Hiába akarsz gyorsan fogyni. Én megtapasztaltam saját magamon, azóta szívás az élet3m és szar az egészségem.
Egyébként pedig a túlzott deficittel túl gyorsan fogysz és a bőröd nem tud olyan ütemben adaptálódni. Szóval jobban fog lógni mintha lassan adnád le.
A súlyzós rdzés és a sajat testsúlyos is erősítő edzés és az a lényeg. A kardiótól mindenki tud fogyni dennem lesz izmosabb es formasabb ezaltal kovernek latja magat lefogyva is. Ezert jo az erosites, izomepites. Raadasul tobb kaloriat is eget el.
A porok meg egyreszt sokan varjak a csodat. Masreszt sokan azt hiszik csak azokkal lehet. Egyik sem igaz.
Pl ha neked nem lenne a kenyelem faktor akkor rostot pl urifumaghejat osszekeversz feherjeporral, felhuzod tejjel, edesited es ugyanott tartasz. De nyilvan kenyelmesebb ha megveszed tasakban. De ettol nem lesz csodaszer. Csak elosegiti a fogyast a hosszutavu jollakassal
nagyon pici deficit = tartható, minél kevesebb esély arra, hogy izmot veszíts
súlyzós edzés = kevésbé fogsz izmot veszíteni, jobban fogsz kinézni a fogyás végére. Itt nem feltétlen a súlyzós edzésen van a hangsúly, hanem inkább azon, hogy progresszíven időről időre tudd növelni a TERHELÉST.
Ergo, ha te otthon edzel, és eleinte csak fekvőtámaszt csinálsz, később pedig növelsz a terhelésen úgy, hogy magadra raksz egy könyvekkel tele pakolt táskát, akkor -> nőtt a terhelés -> progresszió.
Az otthoni edzéssel az a probléma, hogy a végtelenségig nem tudod növelni a dolgokat. Csinálsz már 50 szabályos fekvőtámaszt gond nélkül. Hogy akarsz fejlőni? Csinálsz 55 fekvőtámaszt. Oké. Később, ha már 75 kell, akkor csinálsz 80-at? Érted.. Elmész egy konditerembe és meg van minden ilyen jellegű probléma oldva. / beszerzel egy olimpiai rudat, jópár kg tárcsát, és kész.
Kis deficit könnyebben fenntartható, ami lényeges, főleg ha az illető többet akar fogyni, nem fogja az ember koplalásként megélni és a szervezetnek se annyira megterhelő, meg a léleknek sem.
A gyors fogyás nem előnyös más szempontból sem, mert pl nagyobb eséllyel marad bőrfelesleg, mert nem tudja követni a gyors ütemet, illetve ha nagyon nagy a felesleg, akkor lassabb tempóval kevesebb bőr fog maradni. Nagyon nem mindegy hogy az ember 50-60 kilót 1 év alatt koplal le magáról, vagy mondjuk 4-5 év alatt egy kényelmesebb, tarthatóbb életmódváltással.
Fogyáshoz valójában minden együtt a leghatásosabb
-étrendi változtatás( ez járul hozzá leginkább az energiahiányos állapothoz) azaz fogyni fog az illető,
-kardio jellegű mozgás- szintén éget el kalóriát, ezzel növelve a deficitet, + javítja az állóképességet
-és st vagy súlyzós edzések is, amik inkàbb a zsír- izom arányt javítják, + ha sikerül izomtömeget felszedni, azzal is nő az alapanyagcsere.
A többi dolog nagyon egyéni.
Pl nem mindenkinek való a sokszor keveset evés, pl én se szeretem, nem tudok jóllakni rendesen, miközben olyan mintha egész nap ennék, nagyon rossz. Én inkább a napi 3 étkezést preferálom rendes adagokban.
A magam részéről Szeretem a fehérjeport is, NEM, nem azért mert azt hiszem hogy attól fogyok,én már amúgy is lefogytam és (nem kell ilyen aljas módon hülyének nézni az embereket, senki se hiszi hogy ha issza akkor attól fog fogyni), szimplán egy másfajta ízélményt, változatosságot ad, finom, és az étrendembe is belefér, ezért iszom. Szóval miért ne. Stb stb
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!